Lakshadweep Islands

Kas keegi Teist on käinud India ainukestel korallsaartel, mis asuvad Maldiividest ülevalpool? Olen uurinud paljudelt lehekülgedelt, kus pakutakse paketireise neile saartele. Mind huvitab laevakruiis. Probleem selles, et olen leidnud ainult reise, mis mõeldud kohalikele. Oskab keegi kogemusi jagada?

Ma ise küll seal käinud (veel:) ei ole, aga ma küsiksin siiski täpsustuse - kas Sa tahad lihtsalt kruiisi või siiski saartel kohapeal ka olla? Kruiis on ju see, kui sõidad kohale, oled 1 päev seal ja tuled tagasi, peamine toimub laeval (nt Vahemere või Kariibi või Stockholmi kruiis). Mida Sa mõtled selle all, et kohalikele mõeldud reisid?

Igal pool on kirjas, et kõige lihtsam on kohale minna pakettreisiga. Saab ka iseseisvalt lennuki või laevaga. Kui Sa tahad sinna pikemaks jääda, peaks ju lennuk või laev sobima? Saarte vahel saab liikuda paadi / laeva või kopteriga. Organiseerid endale ise saarte külastamiseks nõutav luba, broneerid majutuse, ostad piletid ja lähed. Või siis võtad pakettreisi. Välismaalastel on lubatud viibida ainult viiel saarel. Täpsemalt võid uurida SPORTS (Society for the Promotion of Recreational Tourism and Sports) - www.lakshadweeptourism.com.

SPORTS pakutavad reisid pidid olema kõige odavamad. Mh on neil järgmised paketid: CORAL REEF PACKAGE: Duration : 5 days. Places covered: KAVARATTI, KALPENI and MINICOY

MARINE WEALTH AWARENESS PACKAGE: Duration : 4 - 6 days. 2 days onboard for journey and rest of the nights at KADMAT Resort

TARATASHI PACKAGE: Duration : 4 - 6 days. 2 days onboard for journey and rest of the nights on KAVARATTI Beach Resort.

SWAYING PALM PACKAGE: 2 - 6 days at Minicoy

DIVING PACKAGE: Available at KADMAT, KAVARATTI and MINICOY

Need paketid millest sa siin kirjutad, ongi enamjaolt ainult kohalikele. Kas on keegi ise reaalselt külastanud ka neid saari? Linke võin ise ka siia copyda :)

Ma püüan ainult aidata. Aga minu jaoks jätkuvalt huvitav - mismõttes mõeldud kohalikele? Mille poolest erinevad nii väga kohalikele ja välismaistele turistidele mõeldud reisid?

Endal plaanis Lakshadweep või Andamani saartele minna järgmisel aastal ja kui Lakshadweepidele lähen, siis ilmselt kasutangi mõnda neist võimalustest - lennuk, ise teha luba ja SPORTS kaudu proovin majutuse saada. Hetkel küll pigem tundub, et valik langeb Andamani kasuks.

Eelmisel aastal sai käidud Andamanidel ja nüüd on siis kavas kevadel taas Indiasse minna. Kaalume hetkel, kas rannapuhkuseks minna jälle Andamanidele (mõnele teisele saarele:)) või siis Lakshadweep´i. Kas keegi tripikatest on sinna vahepeal jõudnud ja teab midagi praktilist jagada selle kohta? Vahepeal oli lubade väljastamine peatatud, püüan nüüd nende pädevatelt asutustelt välja uurida, kas praeguseks on see keeld maha võetud ja saab sinna minna.

Oleks tore, kui kellelgi oleks kogemusi jagada:)

Kahjuks ei ole ise ka sinna veel jõudnud, kuid olen tundnud selle teema vastu huvi. Minuler seletati nii, et sinna lubadele on antud aastakvoot ja kui see täis, selleks aastaks rohkem ei anta lube. Kas see käib kõigi turistide või väilsturistide kohta, ka ei tea.

Ma sain sellelt SPORTS-organisatsioonilt (vt viited eespool) nüüd teada, et sinna saartele ikkagi pääseb. Saab rõõmsalt ise kohale lennata, Kochist on lennud Agatti saarele (edasi-tagasi ca 7000+ INR). Samas, Agattil peatuda ei tohi ja ainus erahotell, mis seal saarel oli, on hetkel valitsusega kohtuvaidluses ja kinni.

Seega majutuse saab võtta SPORTSi kaudu, samuti saartevahelise transpordi. Sain nendelt ka hinnakirja. Turistid tohivad käia Kavaratti, Kadmat ja Bangaram saarel.

Me ise hetkel ei tea, kas läheme sinna või taas Andamanidele (mõnele teisele saarele). Lakshadweep kõlab väga ahvatlevalt, kuid seal pidi üsna igav olema tegelikult - rannad ja sukeldumine olemas, kuid isegi söögikohad ainult need, mis hotellis. Nii et me pole veel otsustanud, mis teeme.