Langkawi versus Phuket

Siia ette täiendav küsimus - kui piletid olemas Bangkoki ja soov läbida "kolmnurk" BKK-Langkawi-KualaLumpur-BKK, siis millised on kogemused soodsamaks reisimiseks (lennufirmad jne)? Amadeusi andmeil tundub, et otse BKK-Lankgawi lende pole. Reisibüroo pakub edasi-tagasi lennuks via Kuala-Lumpur 5500 EEK - tundub regiooni teades üsna soolane.


Oleme aastaid käinud Tais (peamiselt Phuket, aga ka Samui, Hua Hin, Bangkok, Pattaya).

Nyyd arvasime, et aitab - otsime vahelduseks uue koha (riigi). Meeles mölkus Langkawi + Kuala Lumpur (lennupiletid Bangkoki on juba olemas).

Interneti info + Lonely Planet jätavad mulje, et rannad, loodus, turistide "tihedus" ja kliima on nii Phuketis kui Langkawis ysna sarnased.

Samas olen kuulnud arvamusi, et:

  • Malaisia hotellid pole ikka nii head kui Tais
  • Malaisia moslemiusulised pole pooltki nii söbralikud kui Tai budhalased (vöi vähemalt on liig agressiivsed myygimehed)
  • Langkawi hinnad on kruvitud - regiooni arvestades - veidi liiga lakke

Kas keegi on käinud mölemal pool ja oskab erinevusi enam valgustada?

Kuigi jah, meie käisime mõlemal saarel paketireisiga ja kasutasime 4 tärni hotelle, võiks mina väita vastupidist. hotell oli parem, kuna ise hommikune sööja ei ole, siis need paar korda kui viitsisin kohale komberdada tundus malaisia laud rikkalikum. Langkawi hinnad ilmselt on tiba kõrgemad jah, nii et tuleb rohkem "külakaid" otsida kus on väga hea ja odav söök. Malaisia on hulka rahulikum ja peale küll keegi ei tükkinud, võimalik et nüüd on see muutunud(käsime 2002). Ööelu peab Langkawil otsima :P , Phuketil on see kõik su ümber olemas. Kuala Lumpur muidugi väsitab aga noh käimist ikka tasub. Kuna ise olen selline rohkem tinutaja/lebotaja, siis mulle istus Malaisia paremini, seda nii hotelli basseini(isegi väli jakuzi oli), baaridega kui oma rannaga, mille liiv oli nagu tärklis. Oma rannas olid ka lamamistoolid tasuta. Väidetavalt oli Malaisias suurem oht siili peale sattuda. Kui alkot tarbite, siis seda ostke suvalisest nn putkast, neil käib päris usin letialune kaubandus, seda ka õllega :) . Looduse osas ma kalduks Phuketi poole, kuid ka Langkawi kõrval on pisikesi saari kus koperdamas käia. Kui golfi sõbrad olete, siis neid oli 2002 3 rada, üks oli ultra moodne ja huvitav(ise käisin nn pallipoisina kaasas)

...ja hotellid head (tööga seoses olen neid seal hulgim läbi vaadanud). Mõni aeg tagasi nägin mingilt Discovery reisikanalilt saadet Langkawist, kus saatejuht väitis, et Langkawi on nagu Phuket 20 aastat tagasi. Ümbruses veel hulgi teisi saari, näiteks Pulau Dayang Bunting, kus asub mageveejärv Tasik Dayang Bunting ehk Lapseootel (Raseda)Neiu järv. Peasaarel asub ka üks Aasia suurimaid akvaariume- Veealune Maailma.

Nii Langkawi kui Phuket on sarnased selles mõttes, et nad on mõlemad turismikolooniad. Phuket ilmselt tera rohkem, Langkawi vähem. Tegevust leiavad seal ilmselt niikuinii need inimesed, kellele meeldib ilmtingimata midagi koos teistega teha.

Jah, selge see, et malaid on teeninduses hoopis teine tera, kui taid. Naised veavad jalgu järel (kohalik komme), ega pane sind eriti tähele (panevad küll, aga see on teine teema).
Malaisias on hotellide valik tihti suurem kui Tais ja hinnad kõiguvad suuremates piirides. Toit on Tais natuke parem, aga see sõltub ka maitsest.

NB! Eelnev arvamus ei baseeru ühelgi paketireisil, vaid seljakotireisija kogemustel.

.. hotellide osas - kuna oled neid , nagu aru saan, hulgim läbi käinud

Ideaalis:

  • 4 või 5 tärni
  • heal liivasel rannal
  • mitte megasuur (alla 150 toa)
  • maa-ala / basseinid piisavalt suured (et rahvas ei elaks üksteise seljas)
  • toad heas korras, rõdu/verandaga (igasugused DVD ja muud vidinad pole olulised, aga ei meeldi, kui tuba on liiga väike ja/vöi "vananenud")
  • kohalikud restoranid mõistlikus kauguses

Kas oskaksid soovitada?