Laos, 4 000 islands

Tere,
plaanime minna 2018 a jaanuaris külastama Laosesse
4 000 islands piirkonda ja tekkisid küsimused transpordi suhtes. Lendame Ho Chi Minh Citysse, paar päeva seal kohapeal ja siis edasi Laosesse. Vaatasin, et vahemaa HCM Don Deti saare vahel on u 500 km. Kas kellegil on infot transpordi kohta, et kuidas sinna sõita? Lennata ei saa, rongi vist pole? Jääb üle auto?
Kas keegi on 2017 a käinud? Siin foorumis on suht vana info.

Tänud!

Viibisin veebruaris Don Deti saarel nädal aega. Liikusin bussiga Vientianest läbi Pakse kust edasi viis minivan sadamasse paadi peale. HCMC-st lendab Lao Airlines otse Paksesse, kust saab siis edasi 4000 islandile. Arvan et on ka olemas mingi bussivariant näiteks Da Nangist või Hoi Anist Paksesse aga kindel pole. Rongiliiklust Laoses pole. Üks variant on veel lennata Ho Chi Minhist läbi Bangkoki Ubon Ratchatanisse ning sealt bussiga Paksesse (2-3h oli vist). Lennupiletite hinnad Ubon Ratchatanisse peaks olema kuskil 60-80€. Otselend Ho Chi Minhist Paksesse Lao Airlinesiga kuskil 100-110€.

Ma olin eelmise aasta lõpus mõnda aega Don Khonel (kohe Don Deti juures, lihtsalt atuke vaiksem saareke).

Da Nangist peaks saama bussiga küll, vähemalt mäletan et nägin selliseid variante kusagil kohapealsetel plakatitel. Sõit oleks sel juhul kõvasti jupitatud küll (Ho Chi Minh-Da Nang-Pakse-4000 saart).

Alternatiivne variant oleks minna Ho Chi Minh Cityst Phnom Penhi ja Phnom Penhist buss Pakse suunas ja minna 4000 saare juures maha. Lisanduks siis veel Kambodža viisatasu muidugi ka ja ööbimine Phnom Penhis.