Lapsega Kreekasse

Plaan septembris lapsega Kreekasse minna, kuid ei oska valida sihtkohta. Ise olen käinud Haldikiti poolsaarel Pefkohori linnakeses. Kreeka meeldis väga, just selline puhkusekoht kuhu läheks alati tagasi. Nüüd aga olen ma kimbatuses. Olen uurinud reisibüroode pakkumisi ja tripist kommentaare ja ikkagi ei oska ma sihtkohta välja mõelda. Kuna laps siis juba 6 aastane, siis kindlasti mitte mingit möllu panemise kohta ma ei taha. Pigem selline studio tüüpi tubadega perehotelli. Vaatasin alguses Kos'i saart, aga Horizon teeb sinna vaid augusti lõpuni reise. Järgmisena vaatasin Rhodosele reisi, aga seal meeldis Faliraki (oli nii vist selle koha nimi), kuid seda tripi's eriti ei kiideta kuna Inglaste läbukohaks pigem. Kreeta huvitab ka, aga see nii suur ja mägine saar, et ega autot rentida ja saarel ringi kimada eriti ei julge. Nüüd tundub, et äkki peakski hoopis Kreetale minema. Nii ma siin mõtlen ja loen, varsti reisibüroode pakutav ja tripis kirjutatav peas, aga reisi sihtkoht ikka valimata. Kuna siiski lapsega reisile, siis peab rohkem asjad alguses ära plaanima kui täiskasvanutega minnes. Sooviks teie nõu kuulda, kuhu soovitate ja ka miks just sinna?

Kui sulle juba Kreeka iseenesest väga meeldis, siis soovitaks Kreetale minna, väga oluline lapse seisukohast, et seal on mitu korralikku suurt veeparki (eksursioone tehakse sinna ka, nii et ei pea autot rentima) ja liivarandasid on terve saare põhjapoolne külg täis. Söök kreekalikult maitsev ja tervislik, kraanivett tohib juua. Minu meelest ideaalne koht lapsega puhkamiseks.

Veepargid: http://www.limnoupolis.gr/en/ http://www.acquaplus.gr/ http://www.starbeach.gr/ http://www.explorecrete.com/crete-satellite/anopolis-waterpark.html

0
0

otsustasin siiski Kreeta kasuks ja sain ka väga hea hinnaga reisi turismipakkumiste hulgast. Sai valitud Toptoursi kaudu Zantina hotell. Kuna õde mul Rethymnionis käinud, siis teadis ta rääkida, et see hotell väga hea asukohaga. Mida siis seal lapsega ette võtta, kõik päevad ei viitsi rannas ka lebotada? Soovitati mulle Elafonissi ekskursiooni, ise tahaks minna veel kas Santorinile või siis Gramvousa, piraatide saarele. Kahtlen kas laps jälle ronimist ja pikka laevasõitu vastu peab. Olen küll lapsega piisavalt palju reisinud, aga ei tea kuidas ta seal kuumas Kreekas vastu peab need reisid. Kas Santorini ja Gramvousa on liiga rängad lapsele? Veeparki peaks vast kindlasti lapsega minema.

0
0

Ise olen 3 nädalat Kreetal Rethymnos elanud. Zantina kohta ei oska midagi kosta, aga minu meelest oli see rannapromenaadi ääres, mis on iseenesest väga hea. Rannapromenaadil vanalinna poole jalutada ja sumedat mereõhku nautida saate seal küllastumiseni:) Ma usun, et 6-aastasele lapsele pole see meresõit Santorinile mingi probleem, pigem just vahva. Saab nautida tiiburi kõrval hullavaid delfiine, loksuda jne. Pealgi Santorinil pole mingit ronimist ning meri on seal sama ilus kui Gramvousa ümbruses.

Rethymno vanalinna juures on sadam (seal seisab tavaliselt üks suur laev), selle juurest lähevad kiripaadid Santorinile. Odavam oli minna Santorinile omal käel, meie sõbrannaga ostsime pileti tänava pealt turismibüroost. Järgmisel hommikul marssisime sinna sadamasse (ära eksida ei saa, see on ainuke sadam) ja sõitsime nagu Tallinnast tiiburiga Soome :)

Kui ma õigesti mäletan, siis sõit kestis ca 1,5 tundi ja vahemaa oli ca 100 km. Kohapeal ootasid suured ekskursioonibussid, valida olid vene- või inglisekeelsed giidid. Vastavasse bussi siis istusid. Keegi sind ära ei kaota ja maha ei jäta.

Minu teada kui eesti reisikorraldaja käest pilet osta, ta ise nagunii kaasa ei tule ja eestikeelset eksursiooni ei tee, müüb lihtsalt pileti ja sadamasse koperdad ise - pead muidugi ei anna, pead küsima oma reisikorraldajalt. Ja ega seal giidil midagi rääkida eriti ei olegi, vulkaanipurskest tekkinud saar, nautige vaadet, loomad looduses puuduvad (kitsed, lammbad) jne.- kõik vahivad nagunii suu ammuli aknast välja, sest on mida vaadata... Veidi aja pärast lastakse bussist maha linnakestesse shoppama, siis kogunetakse jälle kokku, järgmisse linnakesse tunniks-paariks kohvitama, pildistama, suveniiritama - nagu ikka need ekskursioonid on. Õhtul viiakse bussiga Santorini sadamasse kiirlaevale tagasi. Aga saar on super. Suurem osa Kreeka saari tutvustatavatest fotodest on tehtud tegelikult just Santorinil. Kreeta ise ei ole oma ilult sellele ligilähedanegi.

Gramvousal pole käinud, kui oli valida kas Gramvousa või Santorini, siis viimane tundus ägedam - rohkem elamusi kindlasti.

Elafonissil võiks vast ühel päeval ära käia, rand on palju-palju ilusam kui Rethymnos. Samas bussiekskursioonil käiakse ka mingeid koopaid ja mägikirikuit külastamas - me ei kujuta ette kuidas see lapsele istub. Elafonissile sõidu puhul on oluline just läbitav teekond - ilus ja maaliline, sõidetakse läbi mäekuru jne. Et see on nagu see, mille pärast tasub kindlasti jällegi minna.

Oma lapsega ei läheks ma Knossose varemeid vaatama, seal on tõesti sõna otseses mõttes varametel-kunagise palee vundamendil jalutamine, mis ei ole lapse jaoks huvitav. Ja ma ei läheks temaga füüsilist koormust nõudvale Samaria mäekuru matkale või siis seda paljureklaamitud mungakloostrit külastama (ma ei mäleta enam selle nime). Ise olen need läbi teinud ja ega seal lapsi niiväga teistelgi kaasa polnud.

Ilusat reisi

0
0

Kirjeldasid väga kenasti, mida teha võiks saarel. Meil ka suvel lastega minek. Oskad sa öelda, ega saarel mõnd nn loodus-või loomaparki ole? Ise elame ka Rethymnos. Kas sealt ida poole sõita (autoga), nt Iraklionisse kulub väga palju aega, kas peab läbima mägiteed? Ja kas Elafonissi randa sõiduks tuleb ka läbida mäed? Kui paljus see umbes aega võiks võtta? Oskad sa veel öelda, mida selles piirkonnas vaadata tasub (eriti just lastega peredel). Oleme saarel 2 nädalat ja 1 nädal on plaanis ka autot kasutada. Olen kogu info eest tänulik!

0
0

nii siis, mõned küsimused veel. Oskad sa äkki öelda palju reis Santorinile umbes maksab? Tean siis omale raha kaasa haarata või on võimalik seda maksta ka krediitkaardiga? Kas on võimalik kuidagi ka ise omal käel bussiga kuhgi veeparki minna? Rethymnose lähedal (tegelikult Hania lähedal) on vist Limnoupolis veepark?

0
0

loodusparke-loomaparke-loomaaedu küll ei tea et Kreetal oleks - suhteliselt väike saar ju ka. Saarel ringi sõites näete kitsi ja lambaid aknast päris lähedalt :). Ega seal vabas looduses muid loomi ei elagi.

Seal on üks ja ainuke maantee idast läände, täitsa korralik kusjuures. Kui lennujaamast hotellidesse vedama hakatakse, siis sõidate ka mööda sedasama maanteed. Kui lõunasse tahad saada, siis tuleb aga üle mägede sõita. See on juba omaette elamus.

http://www.youtube.com/watch?v=QYfxr8pOpiI&feature=user - video mägedes sõitmisest - tasub vaadata, so tüüpline tee lõunasse - pimedates kurvides tuleb tuututada. Kuigi lõunasse on võibolla 50 km, sõidad seda teed kuni 2 tundi. Ega põhiliselt sõidavadki mööda neid mägiteid turistid oma rendikatega - nemad aga on ju korralikud ja ettevaatlikult sõitjad. Karta pole väga midagi.

Kui Rethymnost itta Heraklioni poole sõita, siis ca 1,5 tunni kaugusel on Aquarium http://www.aquaworld-crete.com/indexen.html ja veepark Acquaplus http://www.acquaplus.gr/location.html - pilet 18 eurot, laps 12 eurot - avatakse 5.mai ja teine veepark http://www.starbeach.gr/

Selles Aquariumis ise käinud pole, aga reisikaaslane käis lapsega ja ütles, et polnud eriti huvitav, et väike koht ja vähe kalu-roomajaid. Et ainult sellepärast 1,5 tundi maha sõita pole mõtet, hea, et kohe läheduses on see Acquaplus veepark - seal on lõbu koguks päevaks. Ahjaa, suured reklaamid on maantee ääres olemas.

Kui läände sõita Rethymnost (Hania poole), siis ca poole tunni (?) kaugusel oli ka veepark - Limnopoulis - kreeta suurim.

Hea link http://www.holidays2crete.com/waterparks.html

Elafonissi randa sõitmiseks on kaks eri võimalust - üsna palju ikka läbi mägede ka, eriti lõpus. Sõit sinna võtab ikka tunde. Hommikul vara tuleks startida, et lõunaks sinna jõuda.

Mina mäletan, et Santorini pilet maksis 100 euri (sõbrannaga veel arutasime, et näe 1500 krooni läks, aga näe, ei kahetse), lastel on kindlasti oluliselt odavam...praegu aga leidsin mingi lingi, kus palju odavamad hinnad. Võimalik, et kuna ostsime tänava pealt büroost, maksmime rohkem kui sadamast ostes oleks läinud. Sellel lingil on tiiburi (1tund ja 45 minutit) hinnad 31 eurot üks ots. Seega kokku 62 eurot.

http://www.cretetravel.com/To_and_from_Crete/Ferries_Crete_Santorini.htm

Peate kohapeal uurima, kas selle hinna sees on ka ekskursioon Santorinil. Tõenäoliselt tuleb ekskursiooni ja transpordi eest Sanotinil juurde maksta. Siis tuleb kokkuvõttes ikkagi 100 euri nägu ja tasub ikkagi kohe Kreetal turismibüroost pilet ära osta kui hakata Santorini sadamas bussi ja giidi otsima. Sealt sadamast ise linna eriti kergelt ei saa. Lähim linn on kuskil suure mäe otsas ja transporti on kindlasti vaja.

Krediitkaardiga saab maksta igal pool.

Vot sellised lood.

0
0

Bussiliiklus on Kreetal üsna hästi korraldatud ja hinnad on ka täiesti ok-d. Rethuymno vanalinna ja ranna vahelisel alal on bussijaam. Pileteid müüakse bussijaamas sees. Ise olen näiteks sõitnud liinibussiga paaril korral läbi mägede Rethymno-Vrises-Sfakia-Vrises-Rethymno. Vaatasin, kohalikud üleni musta riietatud vanemad naised lõid bussis kuristike servadel risti ette.

Plakias olen liinibussiga ka käinud. Mugavad, puhtad bussid. Midagi pole kurta. See sõit nii ekstreem ei olnud kui Sfakiasse. Plakiasse võiks lapsega küll minna, niisama randa, sööma ja jalutama.

Siin on bussiajad: http://www.cretetravel.com/Bus_schedules/Chania_Rethymno.htm

hindadest http://www.cretetravel.com/Bus_schedules/index.htm

0
0

pean kahjuks lisama , et Kreetal ei ole pea-aegu kusagil võimalik kaardiga maksta. Käisin eelmine suvi Malias ja no ei saa seal kaaardiga , isegi pealinnas ei olnud võimalik.

0
0

Vaatasin neid Santorinile mineku kiirlaevade linke ja seal ma küll ei näinud, et oleks mõni laev läinud Rethymnonist. Läksid pigem HERAKLION. seal oli vist öeldud ka , et kui tahan nende laevadega minna, siis pean ennast ise transportima Heraklionisse. kas nii ongi? Kaua siis buss Rethymnost Heraklionisse sõidab. Ei leidnud ma ka hindasid algusega Rethymnonist vaid jällegi Heraklionist. Aga eks koha peal ka mingit avastamisrõõmu peaks olema.

0
0

Vaatasin ise ka praegu, et polnud sellel lingil Rethymnost Santorinile liine. Samas, meie käisime Rethymnost. Eks ikka tuleb siis tänava pealt see sõit ära osta ja hommikul sadamasse kobida. Ja muidugi, avastamisrõõmu peanb ka ikka jääma :) Kaardiga saab ikka küll igal pool maksta. Vähemalt krediitkaardiga saab küll, nii kullapoes või kingapoes, autot rentides ja baarides.

0
0

Kas keegi on käinud Rethymnos hotellis "Krini Beach"? Kui jah, siis kuidas meeldis?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased