Lapsega Leetu

Tere

Mõtlesin vaheajal 10-a tütrega teha väikese tripi Leetu, u 3-päevase. Ma ise pole kunagi Leedus käinud (appi!). Mida soovitate külastada, kuhu täpsemalt sõita?

Tänud!

3 päeva on väga lühike aeg, palju pole mõtet sinna planeerida. Juba autosõit Tallinnast Vilniusse kestab minimaalselt 7,5 tundi, seega edasi-tagasi sõiduks kulub päev ära. Põhimõtteliselt on valikuid kaks - kas minna mere äärde (üks päev Palanga, teine Kura säär) või sisemaale (üks päev Vilnius, teine Trakai/Druskininkai).

No ei ole see Leedu nüüd nii suur ühti. Ida pool on vähem vaadata ka. Kui just Ignalina jaama näha ei taha, keskendu lääne osale ja ehk ka Vilnius ja Kaunas. Ristimägi jääb tee peale ja Nidale ei ole praeguste ilmade juures ööbima mõtet jääda.
Omal ajal sai seal neli päeva ringi kolatud, sellest üks päev läks tervenisti sõidule. Ja aega jäi ülegi. Kõik sai risti-põiki läbi sõidetud ja jäi aega kohalikele Vana-tallinna võlusidki tutvustada.

Ja 10 aastane ei ole nii püsiv, et lummuses päevade viisi Gediminase väljakut imetleda. Mina saaksin ilmselt korraliku pohmelli, kui ma peaks oktoobris terve päeva Palangas veetma ja järgmisel päeval Kurale küll ei jõuaks.