Laste autotoolid

Tere!

Sooviks teada, kas Malaisias autot rentides, saab rentida ka laste autotoole. Üks laps on 1. aastane ja teine 4. aastane. Või kuidas te olete lapsed autosse istuma pannud turvaliselt.

Ette tänades nõuannete eest

Kindlasti saab. Olgugi et turvatool ei ole Malaisias kohustuslik, on sedavõrd väikeste laste puhul kindlasti mõistlik see võtta.

Kui broneerid auto juba enne reisi ette, siis vähemalt rahvusvaheliste firmadega saab lisavarustust valides alati koheselt ka lapse turvatoolid valida. Konkreetseid hindasid ma ei tea, ent nt Avise Malaisia kodulehekülje andmetel hakkavad hinnad alates 10 RM (~2,5€)/päev: http://www.avis.com.my/avis_services_cares4kids.php.

Saab küll rentida. Olime 1,2 aastasega Langkawi saarel ja rentisime liikumiseks auto. Esimene päev sõitsime ilma turvatoolita, kuid järgmisel päeval küsisin rendist, kas oleks võimalik saada turvatooli, siis rentija vaatas mind imelikult ja korrates pidevalt "turvatool" - tüüp ei saanud vist alguses aru ja hiljem teatas, et homme saab. Läksin järgneval päeval tagasi ja ma sain turvatooli, mis oli 80-ndate algusest. Päevasel ajal oli autos väga palav ja turvatooli ääred olid metallist, mis läksid päikse käes väga tuliseks, mistõttu tuli laps vahepeal turvatoolist välja tõsta, et ta põletada ei saaks. Aga igaljuhul turvalist liiklemist.