Lastega Baierimaal

Plaanis minna mai/juuni Lõuna-Saksamaale, Baierimaa kanti. Kaasas 7a laps. Soovitage kohti, mida peaks kindlasti külastama (loodus, lossid, lastele lõbustuspargid, veepargid, loomaaiad..).

Soovitaksin kindlasti Burghauseni lossi - tõeline elamus! http://en.wikipedia.org/wiki/Burghausen_Castle

me käisime küll 8a tagasi lastega seal kandis ja vahepeal on ehk mändagi muutunud. Kuid Müncheni loomaaed oli päris tore. Ka Saksamaa Legoland on seal kandis. Kui on poisslapsega tegu, siis Münchenis on hiiglaslik tehnikamuuseum. Garmischen Paternkirchenis veetsime me paar päeva. Käisime seal mägedes ja Saksamaa kõrgeimas tipus Zugspitzel. Kena mägijärv oli seal kusagil poolel teel tippu. Üles sai mägirongiga ja lõpu sõitsime gondliga. Suuremate lastega oleks ka matkamine mõeldav, meil oli väiksem laps 4a. http://www.partnachklamm-info.de/ oli ka ilus koht. Lossid on seal ilusad, meie käisime lossidest Neuschwansteinis, Nymphenburg, Herrenchiemseel ja Linderhofis. Kõik olid külastamist väärt. http://www.schloesser.bayern.de/deutsch/Schloss/

http://www.bayern-im-web.de/ausflugsziele/freizeitparks/ Sellel lehel olevatest kohtadest käisime me Märchenwald im Isartal - Wolfratshausen. Väga armas koht oli, lastepärane ja rahulik. Aga meil olid lapsed väiksemad, 4a ja 6a. Võibolla suuremale tuleks midagi ägedamat valida. Bavaria Filmstadi külastasime ka, aga see väga muljet ei jätnud. Need filmid, mille filmimisest seal räägiti, olid mulle tundmata ja kino seansile meie väikseid lapsi ei lastud.

Mul on veidike sarnane küsimus, lähen koos lapsega (poiss, 9a) juulis Münchenisse nädalaks. Osad plaanid juba tehtud (Legoland jne), aga tahaks minna temaga ka väikesele matkale mitte väga kaugele Münchenist. Piirid seab ka see, et kasutame ainult ühistransporti. Oskab ehk keegi soovitada, milline matkarada võiks olla huvitav ning samas ka piisavalt lihtne. Natuke olen juba ka ise vaadanud ja mõned ideed on, aga ootaks ka toredaid soovitusi. :)

Ilmselt kõige paremaid võimalusi pakkub ikka Garmisch, mis umbes tunniajase rongisõidu kaugusel Münchenist. Lihtsamaks matkaks, mis pakub ka meeldejäävaid elamusi võib soovitada eelpoolviidatud Partnachklammi, mis asub suusahüppemäe taga. Sellesse kurusse võib minna nii altpoolt kui ka teine variant on kas tavalist teed mööda ülesse jalutada või ülesse minekuks kasutada gondlit (kuna tõus ei ole väga suur, siis hind oli ka mäletamist mööda vaid paar eurot) ning siis ülevalt alla matkata.