Lastega Soome esimesele suusareisile - kuhu?

Kellel on kogemusi Soome suusamägedega, et saaks 6-7 aastastega esimest korda suusareisi katsetama minna (slaalomit)? Et oleks võimalikult lihtne ja lühike sõiduaeg ning kulud katsetamiseks optimaalsed. Endal Soome kogemus selles osas täiesti puudub.
Ideaalne oleks, kui mäel oleks ka mingi laste suusakoolitus pakkuda (Rootsis on need vahest lausa tasuta) ja muidugi majutuse võimalus lähistel. Tänud nõuannete eest! A

Minu lemmik on ikkagi Tahko. Ja majutuse peab võtma kohe nõlva äärde. Siis pääseb mäele ilma autota ja ei pea jalgu murdma mitusada meetrit kõvasaabastega matkates. Laste suusakool oli seal küll. Algajatele minuarust väga sobiv mägi.

Kui lapsed pole varem mäesuuska üldse proovinud, siis alustamiseks sobib kodumaine Kuutsemägi. Pole küll pikki nõlvu, aga harjutada saab. Ka Lätis on mitmeid suusamägesid, näiteks Žagarkalns, odav ööbida jne. Ja siis hiljem juba suuremad mäed, Soome-Rootsi. Pigem kohe Rootsi, sest Soome suuremad mäed on liiga kaugel põhjas, et lastega ilma vaheööbimiseta ära sõita (kui just lennukiga ei lähe). Rootsi saab laevaga ja sealt edasi 470km soovitaks Sälenit, kui lastega minek. Are on liiga kaugel, mingi 600km.

Ise olen käinud Tahkos ja mees Himosel. Kodus muljeid jagades oleme seisukohal, et Himos on kergem ja teekond sinna ka lühem, seepärast läheks lastega just sinna.

Tahkos julgesin algajana laskuda vaid radadelt 7, 13 ja 14, ülejäänu oli liiga hull. http://www.tahko.com/en/downhill+skiing/slope+maps/