Lastega teatrisse Londonisse, Viini vms linna

Tere, sooviks lastega minna mõnda suurlinna teatrielamust saama (ballett, muusikal, vms), kas olete kuskile käinud, näinud, oskate soovitada, milliseid teatreid/etendusi vaadata. Üks aasta oli plaan suvel lasteooper Viinis, aga teatrihooajal oli suvepuhkus. Olen soovituste eest tänulik.

Meil on kohe naabruses suurepärase tasemega uhke ooperimaja - Läti Rahvusooper Riias. Ma pole ühtegi viletsat etendust näinud seal. Ok, üks lavastus ei meeldinud, aga muusikaliselt oli ikkagi super. Lavastus on maitse asi nagunii.

3
0

Ma lähen üsna pea Londonisse ja seal ka muusikali vaatama. Londonis on palju mega häid muusikale.

1
0

Londonis käinud Mamma Miat vaatamas, piletid otsin netist, sain meilile ja kassas siis vist sian paberi vastu.

Kui sa googeldad London musicals siis saad väga suure valiku erinevatest etendustest, mille hulgast saad ka valiku teha. https://www.londontheatredirect.com/musicals

PS Londonisse minekuks vaja passi.

1
0

Ma olen Londonis käinud vaatmas kahte muusikali:

"Matilda" - ja see oli täielik elu elamus, siiamaani kuulan laule järgi, pööraselt äge oli nii muusika, kujundus kui esitlus. Seejuures raamat ja Dahl autorina ei meeldi mulle üldse, kuid muusikal põhiautor Tim Minchin on lihtsalt geenius.

"Wicked" - täiesti meh, üldse ei meeldinud

Nii et natuke on õnne asi, kuidas läheb. Ja no oma maitse asi muidugi ka. See "väga hea" on hirmus subjektiivne. Aga minna tasub igal juhul, kui võimalik on. Anna endale ja oma perele võimalus elamuseks :)

1
0

Me tegime kunagi nii, et kui esimest korda Milaanot külastasime, siis otsisin taskukohast etendust La Scalasse ja leidsingi pühapäeva hommikuse lastele suunatud ca tunniajalise metsasarve teemalise . La Scalasse tehakse loomulikult ka ekskursioone, aga mõte oligi et etenduse vms. nägemine räägib paigast rohkem kui ametlik ringkäik. Ja see töötas hästi, sest piletid lasteetendusele olid odavamad kui ekskursioon ning erinevalt viimasest külastasid etendust peaaegu eranditult ainult kohalikud. Ja seegi oli juba elamus kuidas üleslöödud riietuses vanaisad-vanaemad lastelastega etendusele tulid ehk kohalik atmosfäär kogu oma autentsuses. Niisiis täiskomplekt - muusikaetendus, sissevaade La Scalasse ja kohalik atmosfäär - kõik ühes paketis. Ja piletid maksid põhimõtteliselt peenraha.

Aga muidugi, kui midagi tõsisemat tahta näha, siis ei oska öelda. Pigem La Scala ikkagi täiskasvanutele ja sinna pole piletid tõesti odavad. Ehkki tegu muidugi Euroopa top 5 hulka kuuluva ooperimajaga.

2
0

Üleslöödud riietusest. Londonis käisid laste klassid muusikalil helkurvestides. Jah, istusid saalis ka nii! Broadwayl (off-Broadwayl küll, aga hooaja kõige popimal muusikalil) tuldi sisuliselt otse tänavalt saali. Mõni paar oli t-särkidega, nende kõrval istuti täis õhtukleidi ja smokingiga - huvitav kontrast.

Jah, kohaliku õhustiku saamiseks on "päriselt" teatris käimine kindlasti parem kui lihtsalt ekskursioon.

3
0

Nojah, eks Itaalias pööratakse riietusele tõesti ju rohkem tähelepanu, kui mujal Euroopas keskmiselt. UK ja USA jäävad pigem ehk natuke sinna teise otsa. Ja eks opeerimaja külastus on just Lõuna-Euroopas natuke selline snobism, vähemalt nende endi vaates. Eks rakendub siis ka lastelavastustele. Meenub et kunagi Hispaanias kommenteeritigi ,et ooperis käivad üksnes nö snoobid ja eliit, see nende jaoks, tavaline (isegi keskklassi) hispaanlane läheb jalgpallistaadionile (või sõpradega kõrtsi).

Aga mäletan siiski et ka USA-s oli suur vahe kas minna teatrisse või isegi muusikali vaatama või siis päris ooperisse. Viimasesse pandi ikkagi reeglina korralikult ja pidulikult riidesse. Ja teatrisse casual. Eks piletihinnad ka ju vastavad.

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased