Lastega Vietnami

Tere

Kas keegi on lastega Vietnamis käinud? On soovitusi kuhu minna ja kus oleks võimalikul vähe vahesõitmist?

Suured tänud juba ette

B.

Ehk oskad täpsustada millal minek ja mis eesmärgil? Kas soovid perega rannapuhkust kuskil saartel või puhata hoopis mägedes? Kliima on eriti just talvisel perioodil põhja Vietnamis tunduvalt jahedam kui lõuna Vietnamis.

Tere!

Meie käisime küll ilma lasteta, kuid koht kuhu soovitaksime koos lastega minna on VINPEARL WATER PARK. Tegemist on vabaõhu veepargiga, väikesel saarel mere kaldal, mitte kaugel mandrist. Saarele saab sõita üle vee trossidel rippuvates gondlites. Vaade mere kohal kõrgel sõites on fantastiline. Saar asub Nha Trangi linna lähedal. Olime seal veebruarikuus, kuid õues oli ikka väga soe, et veemõnusid nautida. Veepargis on kõikmõeldavad allalaskmisrajad, torud ja läbi pargi voolab ka "laisk jõgi", kus saab kummirõnga peal vedeledes sõita. Lisaks veel vabaõhukohvikud. Kokkuvõttes oli meil kahju seal ilma lasteta olla...

Head reisi planeerimist!

Tere

Plaanis on minna okt-november koolivaheajal. Tahaks rannapuhkust koos mõninga aktiviteediga :)

See veepark kõlab väga huvitavalt. Kuhu lennukiga sihtima peaks sellisel juhul? Kuidas te liikusite ?

Kas üldiselt kultuur ja tingimused on laste jaoks ok? Nt Kambodiasse ma lastega ei läheks :)

Tänud ette B.

Tere, mulle jättis küll Vietnam väga positiivse mulje. Kohalikud inimesed on sõbralikud, lahked, abivalmid. Ringi liikuda oli ka üpris turvaline. Kui kedagi karta tuli, siis olid need pigem valged turistid, kes rannabaarides öösel ennast segi kammisid. Meie lendasime Hochiminh Citysse, käisime tutvumas Mekongi deltaga jne. Seejärel lendasime siselennuga Nha Trangi rannapuhkust veetma. Sinna oleks saanud ka lamamisvooditega ööbussiga (500 km). Veepark asub linnakeskusest 10 km kaugusel, s.t. kondli stardikoht saarele sõiduks. Veepargis oli iga toru- raja juures teenindaja, kes juhendas ja jälgis kõiki. Laste jaoks oli ka lahe tehislainetega liivarannaga päris mere moodi suur bassein. Tõesti lastesõbralik ja hooliv teenindus. Kui meil oleks lapsed kaasas olnud, siis reisi esimene pool oleks neile liiga väsitav olnud. Rannapuhkus sobiks aga ideaalselt, kuigi mõnel päeval oli merelt tugev murdlaine, nii et lapsed vette poleks saanud. 10 tundi lennukis on lastele ka paras katsumus... Oleneb muidugi laste vanusest ja reisitreenitusest :)

2013a lopus sai kaidud Ho Chi Minh ja Nha Trang kahe lapsega (1a ja 4a), jaime vaga rahule ja kui voimalik, laheks uuesti. Meil oli pakett, 2 ood Ho Chi Minh ja 6 ood Nha Trang Vinpearl Luxury, kus oli transfer, sook,majutus, masaaz hinna sees, kokku $2000 Vaata www.deals.com.au seal aeg ajalt on huvitavaid pakkumisi. Lendasime Ho Chi Minhist Nha Trangi Vetjetiga, nende kodulehekuljel ei onnestunud broneerida, abiks oli skyscanner.com Majutus oli luksuslik, saarele sai jaiga ja elamine nagu kuningas, kahekorruseline, uleval suur tuba roduga, allkorrusel magamistuba, vannituba, erabassein. Vaata pilte booking.com Vinpearl Luxury Nha Trang. Lastele on vaga hea koht, ja mainitud veepark on hinna sees. Suures linnas on siiski raske lastega liikuda, liiklus vaga tihe aga samas on tanavad puhtad. Peale Nha Trangi kaisime ka Cabodias, kuna molemal lapsel karu kaasas, siis saab ka pikemalt jalutada, kuigi jah templites lastega kaua ei saa kaia aga siiski on naidata reisist vapustavaid pilte.

Vietnami sõidu soov perega kadus, kui selgus, et kõigile on täishinnaga viisat vaja.... Mõttetu kulu, kui mõelda, et Tai on viisavaba. lapsel ju ükskõik kus ta sulistab, peaasi , et soe ja päike paistaks.

Oleme perega (lapsed 2 ja 7) Kesk-Vietnamis juba neljas kuu ning meie arvates parimat kohta ei oska ette kujutadagi kui Hoi An'i linn. Inimesed on väga sõbralikud ning linn on turvaline. Saab rahulikult kas jalgratta või rolleriga linnas ringi luusida ja kohti avastada. Toit on väga maitsev ja taskukohane. Lendasime Vietnami Ho Chi Minhi kaudu, olime seal 3 nädalat ning otsustasime Hoi An'i liikuda. HCMC on tore suur linn aga lastega esimeses tsoonis midagi teha ei ole. Hoi An'is on väga ilusad rannad, siin saate endale tellida rätsepatelt riideid, jalanõusid ja kotte. Kõike on võimalik saada samuti heade hindadega ;) Kellel on täpsem huvi siiapoole liikuda lastega siis jagan sulle minu reisiblogi aadressi :)