Lenda Toshkenti

Päevad tagasi oli siin foorumis juttu Türkmenistanist. Täna uudis sellest, et Uzbekistan Airways alustab lende Riia - New York ja Riia - Toshkent liinidel.

Usbekistani suuna hinnad algavad kusagil 5500 kroonist. Rohkem informatsiooni Reisieksperdi kodulehelt.

On's see sama sheff maa kui Türkmenistan? :)

stanidest on ta vast ajaloo-kultuuriliselt kõige rikkam: Buhhaara, Samarkand, Hiiva ja seda tänu siiditeele, mida mööda kunagi suured karavanid rändasid.

Viisa maksab muidugi omajagu.

Ah,,varsti avatakse TALLINN -TOKIO otseliin,,,

Igal juhul tasuks see ära vaadata. Kristjani reisikiri on igati usaldusväärne. Praegu olekski sinna mõnus minna. Arvesta ainult kulutustega altkäemaksudeks. Kui nüüd riiast lennata saab, on ülimalt mugav. Viisa vormistatakse Riia saatkonnas koheselt, maksis see vist 70 taala ning võid Moskva rahulikult külastamata jätta. Vt kommentaare tripis( usbekistani alt )

Vene ajal sai mingi rida aastaid igal suvel kuu kaupa Kesk- Aasias käidud (Usbekis, Tadzikis, Turkmeenis) ja sealsetes mägedes ronitud. 2000-ndal käisime uuesti. Kirgiisias (Bishkek, Osh, Taga- Alai, Issõk Kul). Eelnevalt hoiatati kohalike miilitsate eest. Ja nii oligi - need olid isemajandamisele üle läinud. Võib olla saavad huvilised neist lugudest miskit kõrva taha panna. http://www.mountain.ru/people/sketch/2001/kirgizia_miliciya/miliciya.shtml http://www.mountain.ru/people/sketch/1999/ala-archa99/report1/report1.shtml http://www.reisijutud.com/node.php?id=649 Viimasel ajal on seal mitmeid kordi käinud Jaan Künnapi Alpinismiklubi (Kirgiisias) ja Freerider Klubi (Kirgiisia, Usbekistan), enamasti mägedes. Miilitsad olevat ikka isemajandamisel.

normaalne, riiast new york'i.....millal meil selline võimalus huvitav tuleb?

loodetavasti avaneb uus võimalus odavamalt Taisse saada. Saksamaalt on Uzbekistan Air üks odavamaid lendajaid. ei tea, kuidas graafikud jätkulendudeks Bangkokki ning mujale Kagu-Aasiasse sobivad, mis on hinnad, kust saada infi?

...meil on selline voimalus juba ammu (ja palju suurem) Ameerikasse ja Aasiasse saab meilt ammu otse-selleks on meil ju Tallinna suburbi lennuväli Helsinkis.

kas ma panen väga palju mööda, kui pakun, et meile oluliselt lähemal asuvast helsingist võib ka new yorki lennata?

Kæisin Finnairiga NYC-s 1999, 7000 EEK, pærast 2001 hinnad langesid, aga tæna vaatasin, et Finnairiga budgetclass tuhande € ligi???

HEL-NYC-HEL: 1 Aikuinen 860.00 59.79 919.79 EUR 15.00 934.79 EUR KOKONAISHINTA 919.79 EUR 934.79 EUR

Kas hinnad sel liinil tøusnud, samas kui muidu lennud odavnemas? Loomulikult on turvalisem ja mønusam lennata pøhjanaabritega kui usbekkidega, aga 5000 Eeku 8 tunnise lennu eest ei raatsiks ka juurde maksta... Pealegi, usbeki teenindust kah huvitav kogeda, iseasi kas koeduvalt

tegelikult on ju odavam minna riia kaudu nyc'i

Seiklejatele odavaim viis Taisse saada on vist Moskva kaudu Sibir Airlines abil - teave siin, aga muidu peaks ikka Helsingist Finnairiga lihtsaim olema.

täiesti õigus, miks ma ise selle peale ei tulnud......aga ikkagi oleks tore kui tallinnast läheks lennuk, siis poleks neid ümberistumisi vaja....ja unistada ju võib, eks?