Lennukiga Dublinisse

Ostsin e-pileti Estonian Air'i edasi-tagasi lennule Tallinn-Dublin-Tallinn. Lend on aga ümberistumisega Kopenhagenis. Muidu kõik ok, aga kahtlusi tekitas see, et tagasi tulles on lennukite vahetuseks aega vaid 50 minutit. Et kas vahepeal ei pea pagasit välja võtma ning uuesti check-in'ima? Või üldse, mis tuleks teha seal Kopenhageni lennujaamas? Ehk on keegi sõitnud Estonian Air'iga Dublinisse? A ja see ka, et lend väljub vara 6.40, mina jõuan lennujaama kuskil tund aega varem alles. Et kas see liiga hilja ei ole enam? Või sellisel kellaajal ei tohiks lennujaamas eriti sagimist olla? Tänud!

50 minutit on normaalne, kui lend üle poole tunni hiljaks ei jää. Pagasit välja võtma ei pea. Kopenhaagenis leia üles monitor või tabloo, kus väljuvad lennud kirjas, ja vaata, kas Tallinna lennu väravat muudetud ei ole. Seejärel liigu õigesse väravasse. 5.40 pead kohal olema. 5.45 võidakse enam lennule mitte lubada, sõltumata sellest, kas sagimist on või ei ole.

Piibunina, mis jama sa ajad, 40 minutit enne lennuaega on check-ini lõpp, mitte tund. Vt. http://www.tallinn-airport.ee/traveler/Lennuleregistreerumine Üldse on see muidugi jaburus, et nii väikse lennujaama puhul check-in nii vara lõppeb.

Snoop ja Liiisa, OK, palun vabandust. Ametlikku infot tõesti ei otsinud. Aeg-ajalt on lihtsalt silma jäänud uudised, et inimesed on just hommikuti lennukist maha jäänud check-in'i pikkade järjekordade tõttu ja sealt on meelde jäänud, justkui 1 tund oleks deadline. Sellega olen muidugi nõus, et check-in'i nii varajane lõpetamine kliendi suhtes ebasõbralik on. Aga saan aru, et põhjuseks on see, et pagasiteenindajad ja loadplannerid jõuaksid oma töö ka siis ära teha, kui lendude graafik segamini ja palju sisenemisi-väljumisi lähestikku kuhjub. Ise pooldaks seda, et check-in võimaluse korral deadline'i paindlikult suhtuks, mida nad loodetavasti ka teevad.