trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Sooviksin teada, et kui mul on käsipagasiks seljakott ning lisaks tahaksin lennukisse kaasa võtta ka U-kujulist kaelapatja (mitte täispuhutav, vaid tavaline), kas siis selle pean kindlasti turvakontrollis selle oma seljakotti pressima või võib see lihtsalt mul ka käes olla?

Lendasin Budapest-Helsinki-Tallinn liinil Finnairiga. Budapestis kohvrit ära andes (22,8 kg) ei öelnud sealne töötaja midagi selle kohta, et pagas pisut raskem oli, kui lubatud. Kõik läks kenasti ja plaanipäraselt, kuid Tallinnas oma kohvrit avades avastasin, et mu pagasist on kadunud fotoka suur objektiiv, välk ning kaks pudelit veini. Ehk siis kõige väärtuslikumad asjad mu kohvris üldse. Kõik teised pisemad kotid olid ka lukust lahti tõmmatud ning kohvris üpris suur segasumma suvila tekitatud. See kõik toimus Budapesti lennujaamas enne kohvri lennukile panemist. Kahju kogusumma on kuskil 10 000 krooni. Saatsin kirja Finnairile, sealt vastati umbes nii, et oma viga, et nii kallid asjad äraantavasse pagasisse panite. Budapesti lennujaam ütles, et nemad asjaga ei tegele, las Tln lennujaam teeb raporti (mis jah juba tehti) ja kindlustusfirma pole veel vastanud. Okei ma saan aru, et pagas hilineb või jääb maha, aga niimoodi lihtsalt lampi mu kohver avada ja kõige väärtuslikumad asjad välja võtta? Kas tõesti oli niivõrd suur mure nende 2,8 lisakilo pärast või olid Budapesti lennujaama töötajad parajad varganäod ja võtsid lihtsalt head-paremat endale?? Olen lootuse juba kaotanud, et neid asju tagasi saada. Kas kellelgi on ka niimoodi kohvris sobratud ja kuidas Teil lugu lõppes? Mida peksin ise veel tegema?

Aitäh!

Lendan AirBalticuga İstanbulist Riiga ning nagu teada, siis võib pagas olla vaid 20 kg. Tahaks osta kõiksuguseid meeneid ja maiustusi omakstele, aga juba praegu on pagas pea 20kg. Et kuidas AirBalticuga on, et kas ma võin peale turvakontrolli läbimist shopingualast osta kilekottidesse kõiksuguseid asju või pean need asjad(meened) koik ühte kotti ära mahutama ning see ei tohi 8kg ületada? Küsin, kuna naiteks Dublini lennujaamast SAS-iga lennates võis mitme kilekotiga lennukile minna. Suured tanud ette!

Lendan AirBalticuga İstanbulist Riiga ning nagu teada, siis võib pagas olla vaid 20 kg. Tahaks osta kõiksuguseid meeneid ja maiustusi omakstele, aga juba praegu on pagas pea 20kg. Et kuidas AirBalticuga on, et kas ma võin peale turvakontrolli läbimist shopingualast osta kilekottidesse kõiksuguseid asju või pean need asjad(meened) koik ühte kotti ära mahutama ning see ei tohi 8kg ületada? Küsin, kuna naiteks Dublini lennujaamast SAS-iga lennates võis mitme kilekotiga lennukile minna, et kuidas İstanbulis on? Ja kuidas seal üldse maiustuste jms nänni valik seal on? . . . Trip.ee eemaldas tekstist numbrikombinatsioonid!

Oh suur tänu teemaalgataja! Päev muutus kohe paremaks, sai kõvasti naerda! :D

Küksiks veel, et kui mõttekas oleks maksta see 14 eurine reisikindlustus Airbalticuga reisides? Plaanin suht äärmuslikku "masureisi" ja proovin kõikjalt, kus võimalik kokku hoida. Et kas teil on näiteks pagas täitsa kaduma läinud Airbalticuga reisides või muid jamasid, mille puhul reisikindlustus oli väga vajalik? Tänud!

Ei hakka uut teemat eraldi tegema... Tahan Airbalticu kodulehelt broneerida lendu Riia-Istanbul-Riia. Näiteks Riia-Istanbul on selle e tähega ja vaid 14 Euri, tagasisõit on kallim, 56 euri. Kui tahan korraga lende broneerida (roundtrip), siis ütleb lõpus, et Airbaltic ei saa hetkel garanteerida antud hinnaga lendu ja seega ma ei saagi seda piletit endale osta. Kui aga proovisin eraldi täpselt samal kuupäeval one-way ticketit, siis sai küll ilusti lõpuni maksmise leheküljeni minna. Milles võiks olla probleem? Või kas peaksin siis eraldi 2 piletit ostma?

Tänud vastamast! :) Aga väga oleks vaja teada norra keeles "Head iseseisvuspäeva!":D Kuskilt kuulsin, et on "Glad Norsk Uavhengighet Dag!" aga pole kindel...

Punkel: ma saan aru, et sul oli raske päev ja tahad siin ma viha välja elada, aga vastuseks nii palju, et mina näiteks ostsin lennujaamast peale turvakontrolli hoopis lähedastele meeneid ja šokolaadikarpe. Ja oma kõhu närisin tõesti enne lendu kenasti täis:)

Ise küsin ise vastan. Nimelt siis mul oli nii, et peale turvakontrolli võis kõigis lennujaamades (Tallinn, Kopenhagen, Dublin) osta endale süüa-suua pardale kaasa. Dublinis pandi toidukraam (ostsin šokolaade, juua jms) lihtsalt kilekotti ja lennukile minnes ei vaadanud keegi koti sisse. :)

Tekkis veel üks küsimus, nimelt, kui olen turvakontrollist möödunud oma käsipagasiga, kas siis pärast sealt ootealast võib endale osta näiteks pudeli juua kaasa ja panna seda endale käsipagasisse? Ja kas toiduga, mis asub käsipagasis, saab turvakontrollist läbi?

Tulin just La Strada Itaalia reisilt. Soovitan! Giidid väga toredad. Rääkisid täpselt nii palju, kui vaja, mingit mõttetut mula ei olnud. Hotellid väga kenad(mõned nö kolmetärnihotellid) tundusid päris luks. Itaalias olles anti ka tihti päris palju vaba aega, et saaks ise ringi käia ja linnadega tutvust teha. Igasugustes tornides ja kirikutes ei olnud kohustuslik käia, igaüks sai ise otsustada, millele ja kui palju kulutab. Üks halb asi oli aga see, et igas hotellis, kus ööbisime, oli öörahu kas kell 11 või 12. Isegi kui tekkis tahtmine õhtuks linna peale minna, kasvõi kluppi vms, siis see jäi lihtsalt ära, välisuksed pandi lukku, pidime hotellis oma pidu pidama:P (ja see omakorda põhjustas probleeme :P) Tagumik jäi küll bussis istudes kangeks, aga eks see üks bussireiside probleem ole... Ja reis ise oli üpris odav ka, saime grupisoodustust.

Põhiline on, et kui öelda Estonia, öeldakse vastu kohe: Oooh yees, Australia!

Tere! Kui küsida tohib, mis firmaga keelereisile lähed? Ise käisin näiteks LISA! keelereisidega ja minu eest broneeriti sobivad piletid juba ära, pidin vaid maksma. Aga Gatwickist sõitsin koos saatjaga National Expreesi bussiga Brightonisse. Gatwick ongi Londoni lennujaamadest Brightonile kõige lähemal.

Aga ehk oskaks keegi öelda täpsemalt just lennufirmad ja linnad, Saksamaa kohta siis? Tänud!

Ma vaatasin Viking Line kodulehte. Seal oli kirjas, et on olemas liin Tallinn- Helsinki. Ning kui tahaksin Stockholmi, siis peaksin vahetama vist laeva ja siis edasi kruiisile Helsinki-Stockholm. Aga kas seal pole sellist võimalust, et Tallinnas läheme peale grupiga ja sama laevaga saab ka Stockholmi(ükskõik kas siis Helsinki vahepeatusega või ilma)? Tänud!

Asi ongi selles, et me ei saa nii ruttu minna, mõtlesime kuskil aprilli keskel minna.

Eh, mul on pühapäeval minek. Muidu oleks vaat, et samale lennule veel saanud :P

Millal sa, lethe, sõidad üldse? Sinu kirja lugedes tekkis mul tunne nagu oleksin ise kirjutanud. Täpselt samad küsimused ja sama sihtkoht :D