Leonardo Expressi piletihinnad?

Küsimus Leonardo Expressi pilethindadest Fiumicino - Termini. Täiskasvanu pilet peaks olema 11 EUR-i, aga lapse pilet? Oleme minemas koos kolme lapsega vanuses 2, 7 ja 9 aastat - kui igaüks maksab 11 EUR-i, siis on juba mõistlikum hotelli pakutavat transportteenust kasutada. Ei usu küll, et 55 EUR-i eest, mida hotell lennujaama vastu saadetava limusiini eest küsib, päris limusiini saab, aga see juba teine teema. Kas üldse ja mis hinnaga on edasi-tagasi piletid Fiumicino - Termini - Fiumicino? Trenitalia kodulehelt sellist infot ei leia:(

2-aastane sõidab kindlasti tasuta, vanemate kohta kindlalt ei tea väita ja miskipärast jookseb mul trenitalia kodukas kogu aeg kokku:( aga ma ARVAN et oli pool hinnast.

Taiskasvanutele 11 Euro pilet ja see on uhe otsa pilet. Kuni 12 aastastele lastele on pilet poole hinnaga. Seda oeldi mulle nadal tagasi kui Trenitalia infosse helistasin.

On ka odavam variant- kohalik rong. Väjub samast, kust Leonardogi ja sõidab 10-15 min kauem. Pole ülerahvastatud ja puhas ka. Pilet poole odavam 6,50. Sellega sõitsime Tiburtina jaama, kus ka metroo (sinine liin), millega saab Terminissse ja seal võimalik ümber istuda punasele liinile. Metroopilet makasb 1 EUR. Kui mitmeks paevaks minek, tasub osta näit. kolme päeva pilet 11 EUR. Sellega saab nii bussi kui metrooga liigelda.

Meie maksime taksojuhile peale väikest kauplemist umbes sama raha, mis oleks Leonardo piletid 4-le maksnud (oli 1 laps ja 3 täisk). Selle raha eest viis takso meid Vatikani ligidal asuva hotelli ette. Vahemaa on umbes 30 km ja päris aitähi eest ei sõida keegi. Kolme väikese lapse ja pampudega ise küll ei viitsiks mitme rongiga seigelda, et 5-10 EUR-i kokku hoida. Hotelli pakutavat autot ei soovinud, sest arvasin, et ei taha teha internetis ettemaksu 55 EUR ja siis õhtupimeduses ning kotid käes mingit suva autot taga otsida. See 55 EUR-i on minu arusaamist mööda tavaline hind, mida kõik hotellid küsivad, mingit limu selle eest küll pole loota.

Selle taksojuhiga siis kull vedas Teil! :) Tavaliselt on just taksojuhid see koige ebaausam kontingent. Kuigi seadusega on pandud kindel taks (praegu ei maleta kas 40 voi 45euro keskusesse ja seda Rooma taksojuhtide puhul, Fiumicino taksojuhtidele - 60 euro keskusesse) ei tea kunagi mis hind lopuks otsa keeratakse. Kindlam on tellida autojuht jargi ja seda juba fikseeritud hinna eest. Koige madalam taks nende puhul, mida tean, oleks 45 euro - lennujaamast keskusesse, nelja kohaline auto, kliendid ja pagas (hind koos koigi maksudega). Alla selle tekib juba kahtlus teenuse usaldatavuses.

Käisin oktoobris Roomas, sõitsime Fiumicinosse siiski FMR 1 linnalähirongiga, mille peale istusime Ostiense peatuses, eelnevalt sõitsime metooliiniga B Piramide peatusesse. Viimasest on väga mugav minna rongi peale. Roomast Fiumicinosse sõidavad ka bussikompanii CoTraL (www.cotralspa.it) bussid (pilet Eur 2,50), ootasime EUR Magliana metrojaama peatuses selle kompanii bussi, kuid graafiku järgset bussi ei tulnudki, hea veel üldse jõudisme õigeks ajaks lennujaama.

Kui tegemist lennujaama minekuga, "cotral" busside peale loota kull ei maksa. Rongi ja bussi liiklus Roomas on uldse nii nagu ta on - graafikust siin eriti kinni ei peeta ja rongiliiklus on naeruvaarne. Ise kahjuks puutun selle probleemiga tihedalt kokku, kuna vanem tutar peab kooli minemiseks iga hommik rongi kasutama. Pahatihti ei valju rong uldse, heal juhul hilineb nii 15-20 min. Aga jah, see siin igivana poleemika ja paremaks ei lahe miski. Kohalik rong FR1 odavam kull, aga siiski koige kindlam Leonardo Express. Kuigi maksab monevorra rohkem aga see eest kindel ja kaib tapselt.
See parast, kallis reisija rahvas, lennujaamast tulge kuidas tahate, seigelge ja katsetage, aga kui lennujaama peate minema - jatke parem moni jaatis soomata aga Leonardo Expressi pileti raha olgu parem korvale pandud.