Lido di Jesolo

Plaan minna juuni lõpul puhkama ning sondeerin pinda, et mida head seal pakkuda ning mida seal lähedal (peale Veneetsia) vaadata

kahju,et keegi pole kommenteerinud reisimuljeid.Praegu head pakkumised Happy Travelilt,soov võimalust kasutada,aga loeks muljeid ,kes selle firmaga Lido-s käinud.Sealt põhiekskursioon ilmselt Veneetsiasse.Ks esimene reis Itaaliasse annab ettekujutust sellest maast jne

Mina olen alati Lido Di Jesolos lihtsalt paar päeva rannas vedelenud. Leidsin rannna lähedalt sobiva matkabussi kämpa. Aga peale Veneetsia muud soovitada ei oska. Veidi põhja poole oli mägedes rahvuspark, kus isegi mobiililevi polnud.

Ei soovita Happytraveli Veneetsia ekskursiooni võtta sest giid räägib kahjuks ainult Inglise keeles ja grupp on tohutu suur. Kuskil 80 inimest ja ainult üks giid! Eesti keeles pole paraku lubatud ekskursiooni teha. Omapead käies näeb ikka palju rohkem. Saad jalutada sinna kuhu ise tahad ja kaua tahad. Kaardi saab ka osta ja eksimist karta pole vaja.

Seal suhteliselt lähedal (vist umbes 40 km) on selline väga kaunis linna nagu Treviso, see on eriti mõnus just suviselt soojal õhtul. Linn on tuntud freskode poolest – paljud majade fassaadid, portikused ning kirikute interjöörid on freskodega kaetud. Nii et tasub ringi jalutada. Tasub jalutada majade kaaristute all (seal pikalt neid, kah puha freskodega kaunistet - mõnusalt ajahamba poolt puretud ja tuhmnud, kindlasti otsida üles vanalinna süda – piazza dei signori ja Palazzo della Prefettura ja Loggia dei Cavalieri – 13 sajandi ehitis, kus kõrgklassi inimesed omal ajal kogunesid et vestelda ja niisama lõõgastuda ning mille arkaadidel on võrratud freskod. Praegu seal võimalus istuda välikohvikus ja nautida linnasüdame suminat ja jalutavaid inimesi. Väga mõnus linn.