liiklemine

Tere! Tekkis küsimus. Kui noor neiu(napilt täisealine selleks hetkeks) läheb üksinda Soome, siis kas turvalisem/mugavam/kiirem on sõita Helsinkist teise linna (Tamperesse) bussi või rongiga? Kumba varianti soovitaksite üksinda reisijale? Ning kas seal linnaliinibussis saab kohvriga sõita? Ööbimispaik nimelt keskusest veidi väljapoole ning seetõttu on veel muude transportidega vaja seigelda. Muidu oleks veel mitu küsimust aga näe, kõik ei tule kohe meeldegi.. Varem olen seda teed autoga läbinud aga ainult kaassõitjana ja siis ka nö uksest-ukseni saanud, nii et pole endal olnud vaja midagi organiseerida. Keeleprobleemi seal ei oleks, mingil tasemel oskan. Vabandust kui küsimused korduvad vmt.

Soome on igati turvaline maa. Rong on liikumiseks loomulikult tunduvalt mugavam, kiirem (ja ka turvalisem) kui buss. Sõiduaeg 1:26 Pendolinoga, 1:46 InterCity rongiga ja 2:03 linnalähirongiga R. Pendolino puhul hind 32 eurot, teised variandid on ilmselt oluliselt odavamad. Tamperes pole ise käinud, aga vaevalt sealgi linnabussid ülerahvastatud on, nii et kohvriga reisimine pole kindlasti probleemiks. Täpsem info siit: http://www.vr.fi/heo/eng/index.html

0
0

Ning rongis võõrad tülitama ei hakka?(kuna ma eriti pikkade maade sõite ei kannata, siis oleks parem kui ma saaks rahus sõita ilma, et peaks tihti rääkima). Ning kuidas sõit käib? Piletid tuleb enne kuskilt osta või saab need rongist? Ja kuidas nende kontrollimine vmt käib? Ma tean et lollid küsimused aga njah, juhtub, ma pole varem rongiga sõitnud(isegi mitte Eestis), sest alati olen saanud bussi või autoga..

0
0

Soome on rahulik Põhjamaa, ei hakka sind keegi tülitama. Pileti saad osta raudteejaamast (Rautatientori). Pendolino (võib-olla ka InterCity) puhul on ilmselt ka istekoht piletile märgitud. Regionaalrongis saab pileti osta ka vagunist, millel on märge "Lipunmyynti". Igal juhul midagi keerulist Soomes rongisõidu puhul pole. Pikamaarongide kohta ei oska öelda, aga Helsinkis ei mäletagi, et oleks rongis piletit kontrollitud. Konduktor käib küll rongis ringi ja müüb pileteid, ilmselt on tal ka kontrollimisõigus.

0
0

tänan vastuse eest. Eks planeerin veel seda reisi veidi(et tegemis-nägemist ikka jätkuks)..

0
0

Rongide koht uuri siit:

http://www.vr.fi/heo/eng/index.html

0
0

Soome on nii turvaline maa liigelda, et isegi Ameerikamaa räppijale Jay Z-le keelduti andmast 10 politseiauto eskorti Pori lennuväljalt hotellini. Kontserdikorraldajate vastus: 'Soome pole mingi metsik Lääs'. :-P (Jay Z esineb Poris RMJ-festivalil). Yhiskondlikus transpordis ei tule keegi sind torkima. Kui väikesed lapsed reisivad maasiseselt turvaliselt nii rongi kui bussiga (mölemis on teenindav personal, kes vajaduse korral lapsi aitab, turvab ja silma peal hoiab), miks siis mitte ka sina :-))

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased