trip-krainetrip-ukraine-dark
Lima, Peruu pealinn - mida seal teha?

Kui reisil tekib vaba päev Peruu pealinnas Limas siis mis oleks soovitatav ette võtta?

Vaata valitseja paleed, mille ees toimub ka sõdurite paraad nagu Buck.Palee ees Londonis; jõesängi linnas, mis on muutunud jäätmete ladustamise kohaks; jaluta kesklinnas ringi, ning mine inkvisitsioonimuuseumi. Samuti võiks sõita taksoga linna ääres asuvale mäele, mille tipus on rist - sealt avaneb ilus vaade Limale. Võib käia rannas, Miraflores'e piirkonnas - mulle igatahes meeldis väga.

Kesklinnas Plaza Mayor ja selle ümbrus: Katedraal, Kuberneripalee (Palacio de Gobiernio), Santo Domingo klooster; Plaza San Martin; Inkvisitsioonimuuseum (Museo de la Inquisicion); jalutada Plazade vahelistel tänavatel, juua kohvi ja süüa ceviche't; või siis külastada modernesid suburbe nagu Miraflores, kus istuda kõrgel kaldapealses kohvikus ja nautida vaadet Vaiksele ookeanile. Ja nii edasi.

Kolm muuseumit, mis tasuks enne muinaspaikadele minekut üle vaadata: Kullamuuseum, Museo Larco ning Antropoloogia-, Arheoloogia- ja Ajaloomuseum.

Varsti minek. Kas elektripistikud on samad mis meil, või tuleb üleminekud kaasa osta ?

Pistikud on Peruus samad, ma mäletan küll, et nad nägid natuke teistmoodi välja aga Eestist tulles mingit adapterit küll vaja ei läinud. Ja Limas Palacio de Gobierno ümbruses on võrdlemisi turvaline, sest seal käib palju turiste, aga üldiselt on Centro Historico koht, kus tuleb ettevaatlik olla, eriti kui mingitesse kõrvaltänavatesse minna või Av. Abancay poole liikuda. Turgude ja "China towni" kandis tuleb oma asjadel silm hoolsalt peal hoida, kuldehteid mitte kanda ja sellist käekotti ka mitte, mis lihtsalt üle õla on. Mulle endale meeldis centrost Iglesia de San Francisco kõige rohkem vast, see asub Plaza Mayorist jõe (jõesängi) poole. Väikese summa eest saab ka katakombidesse minna, aga hoiatus! seal on palju konte:) Selle ristiga mäe nimi on Cerro San Cristobal ja sinna saab bussiga. Kaks aastat tagasi maksis pilet 5 soli, need bussid teevad tavaliselt ringe ümber Plaza Mayori ning annavad väikese pausi üleval pildistamiseks ja ringi vaatamiseks. Muidu omal jalal üle Rio Rimaci ei soovita minna, vähemalt kohalikud ütlevad, et see on ohtlik. Tasub võtta ekskursioonibuss või siis takso. Niisama jalutamiseks ja kohvitamiseks sobib Miraflores hästi, seal on kõik hästi turvatud ka üldiselt. Muuseumide kohta ma palju ei tea kahjuks, poole aasta jooksul Limas käisin ainult Museo Nacionalis, seal saab üsna hea ülevaate Peruu ajaloo kohta ning mõned arheoloogiliselt tähtsad objektid nagu Tello obelisk Chavinist on seal. Samas see külastus võtab mitu tundi aega aga ajaloo- ja antropoloogiahuvilistele kindlasti põnev koht, mida külastada. Lima on tore linn ja oktoobrist alates peaks päikest ka rohkem näha olema!