Lisaraha

Kuna ma pole suur reisija, ei oska ma ka hästi mõelda, kui suure summaga peaksime arvestama ühe inimese kohta Nizza, Eze ja sealse kandi külastamiseks. Peaksime arvestama söögi, rendiautole bensiinikulu ning erinevate kohtade külastusega. Kokku kavatseme viibida seal kandis 8 päeva, olen leidnud palju vaatamisväärsuste kohta kuid oskab keegi ehk soovitada ka muid lisategevusi? Näiteks kus saab mägironimist proovida, kus hobustega loodust avastama jne.

Ma olen käinud reisimas päris mitu aastat ja mulle meenub alati ühe vana targa reisihundi kogemustel põhinev tõde - reisil tehtavad kulutused on üsna võrdväärsed reisi enda maksumusega. Kõik sõltub elatustasemest - kui valid kallima hotelli ja transpordi, siis on ka kulutused suuremad ja vastupidi. Ütlen ausalt - mul on ka tõesti niimoodi läinud kui reis on maksnud 10 000, siis on ka kulutused sinnakanti olnud, kui reis on maksnud 50 000, siis sinnakanti ka kulutused. See ei pruugi olla absoluutne tõde, kuna alati on võimalik spetsiaalselt kokku hoida või siis jälle räigelt laristada. Arvestada tuleb ka sellega, et kui lendad odavlennuga ja ööbid hostelis, siis Cote d'Azur on Euroopa üks kalleimaid piirkondi ja kui autot rendid ja kütust ostad, siis ei pruugi asi balansis olla...aga mulle tundub, et Sa ei lenda odavlennuga ja ööbid pisut paremas hotellis.

NB! Mägi- ja kaljuronijate paradiis on Gorges du Verdon. Lisategevusi leiad siin kindlasti vanemates Nizza topicutes.

Olime 10 päeva kohal, odavlennuga nö ehk siis ostsime kevadel juba ära- 3000.- inimene, apartment kesklinnas Rue Massenal, väga heas seisus, samuti kevadel broneeritud 3000.- inimene. Kohapeal kulus autorendiks, söömiseks ja muuks ca 8000.- inimene. Käisime neljakesi. Alguses plaanisime küll kokkuhoidlikumad olla, aga kukkus välja nagu alati. (polnud enam vahet, et sõita lõiguke tasulisel kiirteel, aga sai stressivabamalt ja kiiremalt kohale jne jne.) Nii, et selles mõttes ixxx-i teooria peab enam vähem paika :)

Üldinfo mõttes küsin - kas merre ka üritasite minna...mis veetemperatuur seal praegu on???

Kui sa minult küsid siis meie käisime eelmine oktoober, ja oli soe, eestlase jaoks küll :)laine oli ainult suur.

eelmise aasta juunis veetemperatuur ei olnud veel nii soe, et kannataks pikalt vees olla. Samas väga hullu ei olnud...

Olen seal tavaliselt high-seasonil käinud (st juuli-august). Kuna see aasta läheme semudega mai lõpus Monaco GP-d vaatama, siis üritaks Nice's ka karastava supluse teha. Siit ka see huvi.