London, Stansted

Tere! Palun jagage kogemusi.

Oleme minemas Londonisse (2 täiskasvanut ja lapsed 18+13) novembris kolmeks ööks. Tagasilend väljub 06.45 Stanstedist (Ryanair).

Plaanime 2 ööd majutuda kusagil kesklinnas (airbnb), kuid kolmandaks ööks ei ole ilmselt mõtet hotelli jääda ega ka Stanstedi lähedal hotelli võtta, sest kl 03 hiljemalt peaks nagunii lahkuma. Mõtlesime viimasel õhtul Londonis lihtsalt linna peal pikemalt aega veeta ja seejärel lennujaamas tukkuda. Kuidas Stanstedis tukkumisvõimalustega on? Kas üldse on piisavalt pinke/istmeid?

Kas nt kl 12 ajal öösel on veel ööbusse, mis Stanstedi poole liiguvad, või peaks lennujaama minema ikkagi veel varem?

  • bussid käivad iga 30-45 minuti tagant 24/7.

  • on olnud olukordi, kus buss on täis kella 3-4 paiku öösel ja te ei saagi pileteid bussi peal osta. ilmselt on mõtekas piletid online osta :).

  • stanstedis saab tukkuda küll, inimesed magavad tihti maas, magamiskottides. mina olen alati üleval olnud, raamatut lugenud.

Kohe suure lennujaama juures, kui välja minna on paremat kätt üks väike ooteterminal ,kus on pingid, kus oli võimalik pikutada, kui kohti on ja kui suures lennujaamas võimalusi pole. Mina olen läinud 6 45 lennu peale minnes kella 4 ks lennujaama, kui pagas ära anda, natuke ringi chillida , poes käia, kohvi juua jne, siis kaob see 2 tundi kiirelt, kella 6 ajal saab üldjuhul juba väravatesse liikuda. Tollikontroll võib ka omajagu aega võtta. Ma läheks Teie asemel 3 ks kindasti, eriti kui lapsed kaasas, kui nad ei ole väga väikesed. Kõige varem olen olnud lennujaamas antud lennule kell 22 õhtul , tiksusin oma suure kohvri peal ja sain antud väikeses ooteterminalis täiesti magatud nii vahemikus 24.00-3.00.:) Stanstedi lähedal on palju motelle, hotelle ja B and B, soodsa hinnaga, mina olen ööbinud Harwood Quest House is, mis on Stanstedist 20 min bussisõidu kaugusel, busspilet on täishinnaga 3 poundi kui ma ei eksi, ööbuss tuleb Chelmsfordist ja on 3.30 täpselt hotelli ees olevas peatuses ja jõuab 3 50 Stanstedi, siis saab otse lennule minna ja ei pea seal ringi chillima. Hotellist võib paluda soodushindu, kui te tervet ööd sea lei ööbi ja hommikusööki ei taha, ennem oli ka hotelli omaniku poolt võimalik lisatasu eest transfeer otse lennujaama, uurige!

133 nr on selle bussimarsruudi nimi, hotell/B and B öigemini/ jääb sinna vahele , Great Dunmowsse, mis on vahva väike linnake, kus saaks ka toredalt aega veeta lennule eelneval päeval ja öhtul. bussiajad siin- https://www.arrivabus.co.uk/journeyplanner/query/en?ld=std&seqnr=2&ident=92.068501.1475666507&OK#focus

Olen Londonis 5 aastat elanud ja lennanud Eesti vahet iga paari kuu tagant ja pole kordagi olnud et bussi ei tuleks õigel ajal.kui üks täis tuleb kohe teine.lisaks kui 4 inimest tasub juba takso vôtta suht sama hind tuleb .Stanstedi lennujaamas magada pole väga mugav. Mina olen varem lihtsalt chek in 'i väravast läbi läinud ja seal juba on mugavam lendu oodata.Kui peale 12 buss võtta,siis läheb see aeg kiirelt.