Looduslikke vaatamisväärsusi Costa del Solis

Jagage kogemusi, milliseid vaatamisväärsusi (eelkõige huvitavad just looduslikud) olete külastanud Costa del Solis? Internetis on peamiselt kirjeldatud vaid neid kohti, kuhu teevad ekskursioone reisibürood. Kindlasti on kogu see piirkond oma loodusega üks lummav vaatepilt, aga usun, et seal käinute hulgas on ka neid, kes on omal käel liigeldes midagi põnevat/hingematvat leidnud. Just nende "leidude" jagamist nüüd ootangi:)

Otsinguga leidsin 1-päevase marsuudi Torcal de Antequera paekivipaljand - Chorro kusistik - Camino el Rey - Ronda. See tundus põnev ja ilmselt teeme selle ringi ühel päeval ära. Milliseid marsruute oskate veel soovitada?

Osta kohalik detailne paberkaart ja loe seda. Tavalise autoga on enamus mägiteid teatud mööndustega läbitavad. Alusta näiteks Mijasest, sealt edasi lääne poole kuni Rondani ja sealt lõunasse Puerto banusesse kõik asfaltteed. Ise oleme matkanud ATV ga, saab julgemalt kitseradu võtta. Navigaatorist on kasu, osaliselt ka väiksemad mägiteed peal. Mida kaugemal merest, seda naturaalsem andaluusia.

Ootan endiselt häid soovitusi:)

Paekivipaljandid ning nendest moodustuvad erinevad looduslikud kujud olid äärmiselt omapärased. Turiste oli samuti vaid mõni üksik . Ilmselt ei ole otstarbekas külastada Rondat ning Torcalit samal päeval, kuivõrd sellisel juhul kulub päev peaasjalikult sõitmisele ning Rondas ringi kolamisele ja Torcalis matkamisele ei jää praktiliselt aega. Algselt oli sama plaan, kuid loobusime sellest ja valisime variandi, et külastame ühel päeval Rondat ning teisel Torcalit.

Soovitan soojalt Rondat. Linn koos härjavõitlusareeniga juskui kõrgele posti otsa upitatud. Vaade alla majavaremetele oli päris vinge. Siis jääb lähikonda Alhambra loss oma kuulsate aedadega. Kusagil 40 km Malagast on päris rannikul Gueva koopad. Gibralrtar jääb juba kaugemale. Mul on nendest kõigist isegi fotod alles. Seal tasub auto rentida ja ise sisemaale avastama minna.

Toksi Google pildiotsingusee Ronda ja see on vaatamist väärt. Koopa nimega panin mööda. Cueva (minul Gueva) peaks olema koobas hispaania keeles. Cueva de Nerja on õige nimi. Olid teised päris pirakad ja ka vist suurimad kas Euroopa või Hispaania mastaabis. Alhambra kohta olen näinud ilusamaid vaateid, kui Google andis.