Loomaga Suurbritanniasse

Mis lennufirmadega olete lennanud Tallinnast Suurbritanniasse (või Iirimaale)? Reeglid nendesse sihtpunktidesse on tunduvalt karmimad kui mujale Euroopasse ja nüüd olen hirmus hädas. Odavlennufirmadega ei saa, Airbalticust saab ainult cargoga, pardale kindlasti kassi võtta ei saaks ja ilmselt isegi mitte samale lennule, et kass tuleks siis järgmise või üleljärgmise lennuga. Ebainimlik, kuidas ma jätan oma looma nii? Oskab keegi abiks olla?

UK on vist kõikidel lennufirmadel samad reeglid. Enamik loomaomanikke sõidavad autoga või lendavad Pariisi ja liiklevad sealt edasi ühistranspordi/autoga.

Meie 3 kiisut ja kutsu tulid Iirimaale mööda maad,st läbi Euroopa..sõidule kulus 2,5 päeva.Ebainimlik on loomulikult loom üksi puuri panna ja mingile lennukile sokutada,,,,kui aga muud võialust ei ole,noh siis tuleb Cargoga jah hakkama saada. Mu lemmikud tulid 2 aastat tagasi ja siis oli vaja veretest oodata,kokku võttis asjaajamine 9 kuud..nüüd aga ei pidavat enam seda vaja olema,seega asi kergem.Soovitan aga soojalt ikkagi koos oma loomaga reisida ja seega siis maad mööda.

See cargo ei ole nüüd nii suur koll ka. Samamoodi lendamine, ainult et koer lendab puuris ja peale lendu saate ta kenasti koos puuriga kätte. Ainus soovitus - pange puuri kindlasti mingi tekk kaasa, sest esiteks oma kodune lõhn ja ese tekitavad loomale turvatunnet ning osades lennukites võib olla loomi hoitavas ruumis mitte kõige soojem. Ise olen ühel kutsikal niimoodi lennujaamas järel käinud ja koer küll natuke värises, aga muidu oli ta heas konditsioonis.

Tere. Soovitan küsida transporditeenust pakkuvatelt firmadelt, Eestis tegeleb loomadega KLG Eesti , vt www.klg.ee. Neil nii lennu kui cargo variandid.

Panen ka siia oma tsitaadid, mis said teise postitusse lisatud, ehk annab mõtlemisainet:

No polegi nii lihtne se Inglismaale reisimine koos koeraga, seal koheldakse ikka veel koeraga reisijaid ja koeri nagu pidalitõbiseid. Vereproovi enam ei nõuta aga lennujaamast viiakse koer kuskile keskusesse 25 min autosõidu kaugusel terminalist ja seal siis protsessitakse su koera kuni 5 tundi. Sinna keskusesse siis pead ise vaatama kuidas saad, kas rendid auto või takso (5 tundi taksot).

Taanlased teadsid rääkida, et ootasid oma koeri lennujaamas tagasi ca 8 tundi !