Los Angeles 10h layover

Tere, Tripikad!

Juhtub nii, et tagasireisil Lõuna-Ameerikast Eestisse veedan oma kaaslasega 12h LAX'is. Kuna võimalus (vist) oleks mõneks ajaks ka välja minna ja unistused suured, siis tuli mõte küsida siit foorumlaste käest, kes asja ehk vähe rohkem teavad ja realistlikult olukorda hinnata oskavad.

  1. ESTA's on märgitud, et reis USA'sse toimub transiidi eesmärgil teise riiki. Kas saan selle sama paberiga USA's lennujaamast välja minna või saadetakse otsejoones tagasi? Või peaks tegema veel ühe juurde ja siis leidma ka mingi "aadressi" kus sa need 10h asud USA's?
  2. Olen kuulnud linnalegende (paranoiliste) USA piirivalvurite kohta. Kuidas nad suhtuvad sellesse, et keegi Lõuna-Ameerikast saabunu, kes suundub edasi Euroopasse, soovib ainult mõned tunnid riigis viibida? Või vastupidi, et mingi vend käis paariks tunniks väljas ja kohe sisse tagasi.
  3. Saan aru, et võib minna palju aega, et piirikontrollist läbi saada. Kas auto rentimine on realistlik ja mõtekas? Saan aru, et ka sellega võib olla ajakulu. Tahaks korra näha Hollywoodi silti, sõita Mullholland Drive'il ja külastada Venice Beachi. Eeldan, et Uber oleks ka variant.
  4. Kui palju aega enne väljalendu peaks LAX'is tagasi olema, et asjad sujuksid ja ei peaks higistama ning tõmblema?

Ühesõnaga, mida teha jõuaks kui:

Saabumine LA'sse: 06:55

Väljalend Helsingisse: 18:50

Jube raiskamine on muidugi Los Angeleses ainult loetud tundidega piirduda. Kindlasti oleks saanud lende ka nii valida, et Californias mitu päeva veeta.
Aga muidu piiriületus küll probleemiks pole. See on ju normaalne, et ei viisi 12h lennujaamas istuda. Jah, samast ESTA-st piisab.
Riiki sisenemisel võib olla passikontrollis järjekord (seal vaja seista niikuinii ka transiidi puhul).
Tagasiteel peaks lennujaamas olema 2-3h varem. Riigist väljudes passkikontrolli pole, küll aga turvakontroll.
Ehk reaalselt jääb kohal vähem kui 10 tundi.

Autorent nii lühikeseks ajaks maksab ilmselt üle 100 dollari.
Sestap ilmselt takso või uber oleks etetm.

4
1

Taolises olukorras liiklemiseks USAs kahtlemata Uber, taksosid on hulga väiksem valik ja rahas tuleb Uber igati etem ja kiirem ka

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased