Lumekuurordi valik Itaalias

Olen juba vana mees, aga suusamõnude koha pealt õige noor ja roheline. Sõidan Itaalia alpidesse Aosta orgu. Tahaks mäest alla laskmist proovida. Naudiks ka ilusaid loodusvaateid. Ei oska otsustada kas valida Cervinia (Matterhorn), Gressonney (Monte Rosa) või Courmayeur? Või trügida hoopis Chamonix-sse? Viimane on veebruari lõpus vist väga rahvast täis? Suure tänuga ette, mis ma muud oskan küsida

aiai mõte läks täitsa valesse kohta.
Need kolm on suured ja kuulsad kuurordid. Kas sealkandis on olemas midagi väikest? Vähem rahvast ja seetõttu hubasem. Vaatasin et La Thuile nimeline koht, San Bernardino kuru lähedal, kindlasti leiab veel midagi, millest vaid kohalikud teavad (ja eesti alpinistid-suusasportlased) ?

Kui olete täitsa algaja, siis peaksite pigem just alustama suurtest kuurortitest, sest seal on lihtsamate radade valik suurem ja liftisüsteem võimaldab reeglina ka külasse tagasi sõita (s.t ei pea tingimata mööda rada laskuma).

Ja korralikud mäevaated saab ikka kõrgematest tippudest, kuhu juurdepääs on parem reeglina suurtest kuurortitest.

Aosta orus olen ise olnud Cervinias ning julgen igati soovitada radade kvaliteedi osas. Tegemist on ka kõrge koha ja liustikuga, seega ei tohiks veebruari lõpus lumeprobleeme olla.

Lisaväärtuseks on kindlasti võimalus Zermatti külastada teisel pool mäge.

Cervinia: http://www.ski-finder.co.uk/images/pistemaps/cervinia-piste-map.jpg

Zermatt: http://www.ski-zermatt.com/mattnet/pics/zermatt_skimap.jpg

See on selles mõttes hea valik, et radade valiku võimalus on väga suur (kogu aeg on põnev ja avastamisrõõmu jätkub), sõita saab erinevatel mäe külgedel (Itaalia, Šveits). Rajad on head, vaated võtavad hinge kinni. Kui võrrelda kummad rajad on paremad, siis Zermattil olid minu jaoks paremad rajad (parem hooldus ja rajad laiemad). Pileti ostmisel saab valida, kas soovid mõlema mäe piletit (nii Cervinia kui Zermatt) või siis ainult ühe.

Algajale on see tõesti hea, et mäetrammiga saab alla, kui ei jaksa enam ise sõita.

PS. Olen seal käinud suusatamas maikuus, lumi oli täiesti sõidetav. :)