mim

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi. Tahab minna:
9 meeldimist
1 postitust / 57 kommentaari
20 (3.2%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Väikeste lastega ei ole reisinud, aga meeldib kõik mugav ja turvaline. Saabusime Balilt eile. Kokku käinud seal 3 korda ning majutunud Nusa Duas kuu aega, kolm nädalat ja kaks nädalat (oktoobris, aprillis, mais). Saarele tiirud peale tehtud, nähtud ahvimets, riisipõllud, teatrietendused, kunstinäitused, turud, vulkaaid, kosed, safaripargid, templid, külaelu,, kiigutud vihmametsa kohal, ratsutatud hobustega külas, riisipõldude serval ja mere ääres (austraallase rantšo Echo beachi lähedal, Bali läänekaldal), ujutud meres koos delfiinidega, surfatud lainelaual. Auto + juht päeva hind 400 000 (8h) ja 500 000 IDR (10-11h). Kohalikud autojuhid aitavad rõõmuga planeerida, kuhu mis järjekorras on kõige parem ringi liikuda. Rääkida, mille vastu on huvi ja nad teavad soovitada. Väga abivalmid ja hoolitsevad kõige eest. Toredad paigad on ka Gili saared, kuhu tasub minna, :)

Jaanapr, väga hea. Tänan, et kogemust jagasid. On abiks. :)
Mul on KLM lennuga ettevaatlikuks tegev kogemus: 
Tallinn-Amsterdam-Denpasar checkin oli lõpuni tehtud. Tallinnas väljalend hilines (lennuk ootas üht imikuga läti perekonda) ja sellevõrra maandus Amsterdamis hiljem. Kuigi checkin oli tehtud, ei lubatud meid Amsterdamis lennukile. Väljalennuni oli aega 45 min, toimus pardaleminek. Ütlesime, et meie oleme siin, meil on lennupiletid ja checkin tehtud ja me läheme pardale. Vastus oli: Ei, teie piletid sellele lennule on tühistatud, kuna lend hilines!
Siis tõttas üks teine klienditeenindaja appi ja meile tehti sealsamas uued piletid, uute istekohtadega (tavalised, economy class), äratühistatud piletid olid kallima klassi omad (with extra leg room). Palusime samu istekohti, kuid öeldi et ei saa, need on ära müüdud! Võtsime vastu, mida pakuti. Saime pardale (pagas jäi hilinemise tõttu maha). Kui lennuk oli üleval, siis nägime, et meie algsed istekohad on vabad. Näitasime stjuuardile oma pileteid/istekohti, rääkisime mis juhtus ja saime loa istuda õigele kohale. Pagas tuli järgmise päeva lennuga järele, toodi tasuta hotelli ära.

Nüüd, pileteid otsides, see olukord meenus ja seetõttu uurisin ümberistumise aja kohta, et jõuaks kenasti järgmisele lennule. :

Jaanapr, lennud tulevad ühel elektroonilisel piletil. Korraga ostan. 

Momondo pakub Denpasar-Tallinn otsingu tagasilennuks 2 stopiga liini: Qatariga Denpasar-Doha (1 stop)-Stockholm (2 stop) ja Stockoholm-Tallinn LOT-iga. Muretsesingi just selle tõttu, et kui oleks Qatariga algusest lõpuni, siis saaks checkin ka lõpuni ära teha, aga LOT on siiski eraldi lend selles pakkumises. 

Näiteks: ühel korral sai ostetud lend Tallinn-Amsterdam-Denpasar KLM-i lehelt. Siis oli Tallinn-Amsterdam piletil KLM i lend, aga teenuse osutas Estonian Air. Sarnaseid pakkumisi erinevate lennukompaniide vahel on ka praegu, aga LOT ei paku Qatarile teenust.


Balile lennates on Tallinn-Helsingi Qatar'i lend, aga teenuse pakkujaks Finnair. Sealt edasi Doha-Denpasar samuti Qatariga. Chekin saab lõpuni teha, kõik ok.

Hea mõte, Keko, aitäh! Proovime Denpasaris checkin Tallinnani ära teha ja kohvrid kohe sealt lennujamast Tallinna saata. 

Igaks juhuks kirjutan siia valuutavahetuse teema lisaks - lugege teile antav raha korralikult üle ja pärast seda ärge enam andke seda enda käest ära. Rahavahetajad petavad ja varastavad ikka päris ülbelt. Eile sai lausa jälgitud, kuidas valuutavahataja kantis terve pataka raha kõrvale - see libistatakse vaikselt putka luugi nurgataha. Kui ütled, et summa vale ja paned raha letile tagasi, siis tõmbab kõrvale kanditud rahapaki uuesti muu rahaga kokku ja loeb õige summa pakkidena välja ja jälle libiseb üks rahapatakas nurgataha. Seega olge tähelepanelikud! :)

Muus osas on kõik ok ja rahulik, ilm ilus, vulkaan vaikib.

Olen neljandat päeva Balil. Seni ei ole tundnud maa värisemist ega näinud ühtegi tuhapilve. Ilm on ilus ja kõik on rahulik. Otseselt vulkaani juures ei ole käinud.

Õige. Kuid paljud on sundolukorras. Kindlustus ei hüvita reisile tehtud kulutusi, kui jätad lihtsalt minemata. Praegusel hetkel nt Swedpanga kindlustus teatas, et kuni riik ei ole välja kuulutanud katastroofiolukorda ja lennuliiklus toimib, ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga.

Saab lennata Balile ja liikuda edasi mujale, mis jääb ohutsoonist välja. Parem, kui istuda kodus ja tasuda tuhandeid eurosid, mille eest ei saa mitte midagi.

Sandra Palm,
jah, ammu juba ennustavad, et vulkaan hakkab purskama laupäeval või pühapäeval. Hetkel on Bali turismipiirkondades rahulik (eile saadud info põhjal Kutast ja Denpasarist). Kui vulkaan purskama hakkab, eks siis selgub, mida see kaasa toob. Head kindlasti mitte, põhiküsimus on, kui kaugele selle mõju ulatub.

Laura Altorf, mul just sama mõte, et lennata Dohast mujale. Qatariga rääkisid, nagu ma aru saan?

Kas kellelgi on adekvaatset infot, kas Indoneesia valitsus on Balil kuulutanud välja a natural disaster (looduskatastroofi) olukorra? Ajakirjanduses on mainitud, aga täna ütles kindlustus, et jälgivad teemat ja valitsuse poolt ei ole seda ametlikult välja kuulutatud.

Juba räägitakse 50 000-st saarelt põgenenud inimesest ning et eelmisel korral jõudis vulkaanituhk Jakartani. Vulkaan oli tegev u 1 aasta.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/video-bali-saarel-on-vulkaanipurske-ootuses-pogenenud-ligi-50-000-inimest?id=79613170

Minul lend 1.10 Qatariga (kolmeks nädalaks) . Veel ei muretse. Aga kui asi väga ära kisub, siis saab Balilt vast kuhugi mujale saarele minna. Eks paistab, kuidas asi kujuneb.

Tiuksu11, loodusõnnetuste kahjusid kindlustused üldjuhul ei kompenseeri, aga kui selle tõttu jäävad lennud ära jne, siis nendega seotud kulud kuuluvad kompenseerimisele (tegemist reisitõrkega).
Kindlustus ei kata selle sõlmimise hetkel tekkinud kahjusid, sest nt reisitõrkekindlustus (eriolukorrad, sh lendude ärajäämised, ettenägematud asjaolud, sh enda või pereliikmete haigestumised jmt) hakkab kehtima hiljem, mitte lepingu sõlmimise hetkel. Kindlustuse leping tuleb sõlmida aegsasti enne reisi (loe kindlustusandjate tingimusi). Lepingu sõlmimise hetkel tekkinud kahjud või enne sõlmimist tekkinud kahjud kompenseerimisele ei kuulu! Ärge sellega eksige.
Minul on lennupiletid ostetud juba maikuus ja reisikindlustus (sh tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus) kehtib mul aastaringselt üle maailma, leping sõlmitud aegsasti. Kui nüüd vulkaani tõttu jäävad lennud ära, siis loomulikult kuuluvad need kulud hüvitamisele (sh ettemakstud hotellikulud), sest tegemist on ettenägematute asjaoludega, mis liigituvad reisitõrke alla.

Minule ütles kohalik täna hommikul kl 4 ajal (meie aja järgi), et väike maavärin oli, aga vulkaan ei ole veel tööle hakanud, st ei purska.

Uudistes:
"The mountain has not erupted until now, the earthquake happens less frequently but the magnitude is getting stronger," Gede Suantika, a senior volcanologist at the agency told AFP.
Allikas: http://www.thejakartapost.com/news/2017/09/24/-thousands-flee-rumbling-mount-agung--.html

Officials said there is no current danger to people in other parts of Bali, including the areas popular with Australian tourists.
Governor Pastika asked tourists to stay away from the evacuation zone near the volcano as he doesn't want anything to happen to them.
Allikas: http://mobile.abc.net.au/news/2017-09-24/bali-governor-declares-province-wide-natural-disaster/8979656?pfmredir=sm

Oijahhh... . Huvitav, kui kaua see vulkaan paugutada võib? Võibolla nädala pärast taas rahu ja vaikus.

Mina järgmisel esmaspäeval Balil (väljalend pühapäeval QatarAirways'ga) kolmeks nädalaks. Kui lennuliiklus ei katke. Majutun Nusa Dua piirkonnas. Bali kohalik, kellega igapäevaselt suhtlen, ütles, et 4.nda astme hoiatus on küll antud, aga elu kulgeb tavapäraselt ja rahulikult (va need vulkaani ümbrusest evakueeritud elanikud, kellele see on väga ebameeldiv ja hirmutav). Eile oli tunda ka maavärinat.
Igaks juhuks tasub vast varuplaan valmis mõelda, et kui asja väga halvaks kruvib, mida või kuhu siis... . Võibolla on ohutuks puhkuseks võimalik lennata Jakartast kuhugi mujale (nt Malaysiasse või Borneole jne).

Pikal lennul on raske uinuda, kui lapsed kisendavad, selle puhul abiks lennukis saadavad kõrvaklapid ja veidi valjem muusika, aga siis on see jama, et iga natukese aja tagant ütleb tundmatu hääl pea sees, et neil on midagi müüa, serveerida, milline on ilm kusagil akna taga ja 11 km allpool jne - lisaks kostub pidev dindon (keegi soovib cabin crew-lt midagi). Kusjuures lennukis antavad kõrvatropid on suht kasutud (jutt, nutt ja muu müra kostub läbi, no tõesti, topi või sokid kõrva nagu mr Bean). Gaasitav inimene vahetus läheduses on absoluutne mõrv! Ükskord tiris üle vahekäigu istuv reisja käsipagasi boxist oma jope alla ja mingi raske asi lajatas mulle lagipähe. Ütlesin automaatselt: no sellel on küll pomm taskus! Mõtlesin siiski sangpommi. Hea, et paanikat ei tekitanud :)

Mina ostsin Novast Sharmi ainult lennupiletid (hotelli broneerisin neti kaudu, sai parema hinna) ja saan Novalt makstud raha 100% tagasi. Ehk et ainult lennupileti ostmisel kehtivad lennureisija õigused (kus reisifirmal tuleb pigem reisijale hüvitist maksta). Reisifirma poolt hüvitisnõudeid esitades tugineti pakettlepingu tingimustele (pakettlepingus peab sisalduma vähemalt kaks teenust).
Eelmisega nõus, et Egipt on just selles mõttes hea paik, et seal on aastaringselt soe ja meri võrratult ilus - võimalus lihtsalt akusid laadida. Kahju, et lend ära jäi, nüüd pole sellist sooja merega päikesereisi (mis Egiptiga enamvähem sama kaugel) millegagi asendada. Vahemeri ja Atlandi ookean on külmad.

Lennanud 2 x aastas nii eesti õhu, AMC-ga ja paljulaidetd MD lennukiga. Ei ole juhtunud midagi ebamugavat. Maandumine ja õhkutõusmine on olnud täiesti sujuv. Lennukis teenidus ok ja toit noimaalne. Inimesed, ärge murtesege ette, pole mõtet end negatiivsete kommidega üles kütta. Turvalist ja rahulikku lendu kõigile - nautige puhkust! :)

Olen Balil (17.04- 03.05.2013, peatun Nusa Duas). Sooja on hetkel 31 kraadi (real feel 38 kraadi), taevas pilvitu. Vihma sadas vaid 18.04 hommikul 2 tundi - mõnus leevendus kuumale.

TUIFly Nordic lennukil on Briti lipp ja lendurid samuti britid.
Eile lendasin sellega Helsingist Phuketisse. Sujus kenasti :)