Lumeolud Ares detsembri lõpus

Kuidas on üldiselt lumega Ares detsembri lõpus? Vaatan, et suusakeskus avatakse alles 19.dets. Kas oleks targem minna detsembris aastavahetuseks või siis veebruari alguses?

Ja ma tean küll, et ilm on iga aasta erinev, aga ootaks muljeid kelleltki, kes on käinud sellel ajal. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Käisime eelmisel aastal jõulude ajal. Eelnevalt olime mures, sest internetist näitas ka, et väga vähe radu avatud. Eestist ärasõidu päeval tehti enamus radu lahti hooaja avamise puhul. Tegelikult lund oleks võinud rohkem olla, kõige pikem tõstuk oli kogu aeg kinni. Aga see on seal tihti kinni, kui selget ilma ei ole. Tegelikult sõltub tõesti palju lumeoludest. Kui öö jooksul pisutki sadas oli väga ok. Üks päev oli 6 kraadi sooja ja järgmine päev mägi jääs, siis oli natuke jama.

12-14 detsember on Ares Snow, Test & Party nimeline üritus. Lubatakse huvitavaid üritusi ja selleks ajaks pakutakse soodushinnaga majutust koos mäepiletiga.

http://www.skistar.com/are/english/events/snow_test__party/index.app

Oleme käinud paaril korral vahetult jõulude eelsel ajal. Ühel aastal oli lund väga palju. Aga sel ajal on tavaliseks probleemiks, et ilm on tuuline/sajune ning ülemisi nõlvu lahti ei tehtagi. Ainult ühel päeval saime kõige kõrgemasse tippu sõita. Teisel korral lasti korra tippu, aga tuli ootamatult kehv ilm peale ning alla sõites oli nähtavus 0. Seega pigem soovitaks hiljem minna. Kõige mõnusam on muidugi märtsis.