"Luxbussiga" Eurolines- öisel reisil Riia-Tallinn...

2 nädalat varem interneti kaudu ostetud piletid taskus (istekoht märgitud ja kindla kuupäevaga)ootasin rahuliku südamega kell 1.25 öösel väljuvat Riia-Tallinn Eurolines`i.Suur mass inimesi tungles öises peatuses,paljud välismaalased. Pilet näpus,asusin pagasit ära andma.Bussijuht keeldus kategooriliselt,kuigi ruumi hiigelkohvrite vahel veel oli (minu kahele raskele seljakotile).Võtsin need küll bussi-kuid kohta neid seal kuhugi panna ei olnud ja bussi 2.korrusele nendega turnida oli ebamugav ja raske,üle inimeste jalgade ja üle pagasi.Bussi ukse juures oli sisenemine võimatu-3 meetrised hiigelkohvrid igal pool!Ei ole võimalik,et lähed bussireisile ja kannad kaasas pagasit,mis on 30 kilo!Ja kõik need kohvrid olid hiigelkohvrid.Ja neid oli palju!Kas siis pagasimaksu ei võetagi? Üritasin siis peale minna oma piletiga.Ja ...juht ütles-see pole pilet! kus pilet on?!Ostke jah Internetist,leedukast bussijuht ei tea,mis Internet ongi!Ja näitas (ilmselt Leedu Internetist ostetud piletit),et pilet peab olema selline!(tegelikult olid need minu silmis ühesugused,peaaegu)Lõpuks lasi mu peale,kuid oh häda-kohti polnudki!Sul on varakult kõik korralikult ja õigesti ostetud,aga sa oled lihtsalt juhuse lollitada-kui osav oled teiste vahelt end läbi pressima... Keegi reisijatest ei istunud õigel kohal ja osadel polnudki piletil kohti märgitud-vist lahtise kuupäevaga.Reisisaatja puudus täiesti,nagu WC-pabergi tualetist.Taas tekkis hirm,et jään maha.Pressisin end siis lõpuks nahhaalselt ainsale vabale istmele,visates sealt ära kellegi kampsuni. Kui hiljem alla WC-sse läksin (kui buss sõitma hakkas,enne ei julgenud tõusta),kukkusin taas 2x2 meetrise kohvririvi otsa,mis takistasid WC-sse pääsu. Lõpuks jõudsin hommikuks ikkagi tööle,suur sinikas jalal,kuid kergendustunne hinges- täieliku organiseerimatuse tõttu jäi Riia bussijaama maha umbes mitukümmend inimest(nagu mäletan ka eelmistest suvedest).Elagu nõukogude aegne elukool-peale pressisin end!

ootas õhtul Eurolines´i bussi (Tartusse) üks naisterahvas (ise ootasin Ecolines´i). Bussi ei tulnudki. Kuna olin ka varem Ecolines´iga sõitnud (endal sai valik seetõttu tehtud, et buss jõudis varem Riiga, minu jaoks asi toimis ja lootsin, et toimib seegi kord), siis soovitasin tal Ecolines´i bussijuhiga rääkida, ehk viib Riia bussijaama. Õnneks oli bussijaamas Eurolines´i buss ees ja naisterahvas sai siis selle peale minna. Võib-olla oli see üksikjuhtum, ei tea...

Tegemist on siiski "tava" bussiliiniga, kellaajast ja hinnastki võib seda juba järeldada... Kusjuures luksbussi piletihind võrreldes tavalisega (+ 75 eek) on seda täiesti väärt - omal nahal kogetud.