Maailma parim taskukohane öömaja jällegi valitud.

Eile jagati hostelimaailma Oscareid ehk Hoscareid, parimaks taskukohaseks võõrastemajaks tunnistati juba teist korda Portugali pealinnas asuv Travellers House. Travellers House asub Lissaboni ajaloolises piirkonnas Baixas ühes 250 aastat vanas hoones. Kesksuvel maksab kahekohaline tuba ligi 650 krooni öö, kuuekohalises toas maksab koht 380 krooni. Praegu saaks seal peatuda isegi odavamalt – kaheses toas 300-400 krooniga, teistega suuremat tuba jagades ca 200 krooniga.

Esikümnesse mahtus lisaks Travellers House`ile veel mitmeid Lissaboni öömaju: Rossio Hostel, Living Lounge Hostel, Lisbon Lounge Hostel ja Losboa Central Hostel.

Meile kõige lähemal asuvatest peatuskohtadest leidis äramärkimist Riias asuv The Naughty Squirrel Backpackers Hostel ehk eesti keeles ulaka orava võõrastemaja. Seal saab talvisel perioodil peatuda 150-300 krooni eest, sõltuvalt siis sellest, kas kliendile sobib teiste reisisellidega tuba jagada või mitte.

Allikas: http://www.tarbija24.ee/?id=217129

Mis Teie meelest mõnusaim soodne öömaja, kus olete ööbinud? Oskab keegi Riias asuva ulaka orava võõrastemaja kohta miskit kommenteerida?

Minu üheks lemmikuks on Guatemalas, Lanquin-is, väikese mägilinna ääres paiknev majutus. Zephyr Lodge on kõiges mõned kuud vana ja üheski reisiraamatus seda veel pole. Maja paikneb kõrgete mägede vahel, ühe väiksema mäe otsas. All orus voolab kiirevooluline jõgi ja mägedelt võib leida üksikuid puidukuuri sarnaseid elumaju. 360 kraadi avanevad piltilusad mägised vaated, kus kõrgemad tipud ulatuvad pilvedesse. Mäed kaetud roheka loodusega kus üksikutel lagendikel karjaloomad ringi liikumas. Kõike seda saab nautida mäeserval toolil päikest võttes, võrkiiges lamades või magamistoa aknast hommikust päikesetõusu vaadates. Ideaalne koht aja maha võtmiseks. Neil on pakkuda nii ühistubasid, privaatruume ja valmimas on ka mõned väikesed privaatmajad mäeserval. Ühistoa hinnaks 45 krooni öö. Privaatruumi hinda ei tea öelda kuid kindlasti polnud seda palju. 3 korda päevas tehakse maitsvaid roogi, mille koguhinnd ulatub natuke üle saja krooni. 150 krooniga ööpäevas, 3 einet, majutus, wifi, hea seltskond, filmiõhtud, kaunis loodus ja loomulikult on võimalik võtta sooja dušši vaadetega mägedele.

Kui olesklemisest ära tüdineb on võimalik minna vaatama Samuc Shampeyd - http://photos.igougo.com/images/p114445-Coban-Semuc_Champey.jpg

Või sõita auto õhukummidega mööda jõge - http://picasaweb.google.com/armandkuld/KummidegaJoel#

Vaade mägedele - http://picasaweb.google.com/armandkuld/LanquinGuatemala#5429567782597361906

Vaade majale - http://picasaweb.google.com/armandkuld/LanquinGuatemala#5429568155354834050

Tripadvisori hinnangud ja kommentaarid - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303868-d1595154-Reviews-Zephyr_Lodge-Lanquin.html

Elasin minagi selles hostelis 5 paeva uleeelmisel talvel ja pean seda siiani uheks paremaks hosteliks kus olen olnud, igal ohtul peale ohtusooki oli mingi uhine tegevus nt veinide degusteerimine, parast mida mindi kulastama (jallegi yhiselt koos teiste kulalistega) Biarra Alto oobaare. Lisbon Lounge'is elasin ka paar ood, kah hea koht. Aga parim on ikka O'Porto Poets Hostel, Portos. Portugali hostelites on uldse mingi eriline kodune tunne. Ja koigis neis oli hind 15-20€ shared room' eest (veebruaris, martsis - olenes nadalapaevast).

oleme olnud - ja tõesti oli üks ägedamaid hosteli elamusi. Meelde on jäänud veel hostel Celica Ljubljanas - asi on tehtud vanasse vanglasse, iga tuba(ehk endine kong) on kujundatud erineva sisekujundaja poolt(kui ma õieti mäletan siis olid need tudengid)ja selle all olev kõrts tundus olevat kohalike boheemlaste kogunemiskoht :-)