trip-krainetrip-ukraine-dark
Machu Picchu

No sisestan oma küsimuse täna kolmandat korda! Kas keegi viitsiks kirjutada milline on rada busside lõppeatusest üles Machu Picchule. Piltide järgi tundub. et nii 60-70 kraadi. Palun võimalusel kirjeldust!

http://www.trip.ee/node/40865

Või millist busside lõpp-peatust sa silmas pead? Kui pead raudteejaama ehk seda kust bussid stardivad ülesse Machu Picchule, siis sealt on ülesse tõepoolest 30 kraadine tõus, 60-70 kraadi on liiast. Kui pead silma Inca Traili, siis see läheb allamäge tõusudega.

Machu Picchu väravat, kuhu bussid inimesed viivad? Sealt pole enam mingit erilist tõusu, oleneb kas tahad muidugi kõik künkad ära võtta. Arvestada tuleb ka, et näiteks osad võivad olla olenevalt ilmast ja muust üldse suletud.

Pidasin silmas busside lõpppeatust Machu Picchu all ehk siis nende busside, mis rongiga saabuva rahva veel veidi ülespoole viivad. Millised nõlvad ja rajad seal ülespoole edasi on? Minu mure on see, et ei kannata nö paljaid nõlvu, eriti nende all avanevat sügavikku. Tardun nagu eesel. Seni kuni on käsipuu, põõsad või puud ei ole mul kõrgusega probleeme. Kui aga poole meetri kaugusel on sügavik! siis on kõik! Ma seisan ja tunnen sügavuse tõmmet, väga tugevat .... See on põhjus miks kirjutan ja soovin täpsemat teavet selle kohta, mis ees ootab.

Ma ei pidanud silmas Inca Traili. See on kindlasti väga huvitav ... olen uurinud radu internetis ja leian selle raja olevat liialt adernaliini pakkuva, et mitte öelda enamat. Müts maha selle rahva ees!

Machu Picchu ise ongi paljas nõlv, kohati on rajad sellised, et näed 300 meetrist kuristikku oma all. Aga seal on võimalik ka valida sobivamaid radu endale. Läbi värava kuni varemeteni viib rada läbi metsa, nii et seal karta pole vaja. Aga siis läheb lagedaks küll ja avaraks!

to:hbert Machu Picchu on nii kõrgel, aga küsimus on selles kas selle raja serval kuristiku poolel ka mingid taimed, põõsad kasvavad või on lihtsalt x laiusega rada ja kivisein ühel pool ning sinetav sügavik teisel pool? Saa palun aru!

Seda püüdsingi öelda. Radu on erinevaid, on selliseid, kus ei kasva midagi ääres, õieti on mõne sammu peal kuristik, piiret ka pole. Ühtegi piiret pole, samuti pole varemete enda vahel puid ega põõsasaid, ega piirdeid!

Varemete vahel ju ei ole vist probleemi. See on tipus, aga sinna peab kuidagi kohale saama. Täpsemalt, mul on kõrgusekartus just lageda nõlva ees. Nagu kirjutasin. Millised nõlvad ja mis tunnuse järgi siis valida, et mitte sattuda x punktis lageda ette ja sealt sel põhjusel paremal juhul tagasi pöörduda. Käisin aastaid tagasi Bisbeki lähedal mägedes. Öeldi, et seal üleval on alpinistide kalmistu! Nulgude vahelt sammusime üles! Vaatasime! Laskusime alla ja tekkis mõte, et vaatame siin veel veidi ringi. Oli rada kuristiku serval. Sügavik vist küll tunduvalt vähem kui 300 m. Keeldusin edasi minemast sest TÕMBAS! Seal sain teada, et ma ei kannata lahtist ehk lagedat nõlva. Oman siiski kogemust justnagu Uraalides, Isõk-Kulis ja Baikali äärsetes mägedes turistina.

Rong toob inimesed mäe alla asumisse, sealt stardib buss, mis viib inimesed ülesse väravasse. Väravast umbes 50 meetrit üsna lausikut tõusu pidi edasi algavadki varemed/vaatamisväärsused. Tegelikult valetasin, väravast minnes parempoolsel trepil/rajal on piire olemas. Vasakule minevad on läbi metsa ja piirdeta. Ise pead tegema valikuid, kuidas sa seal liigud või leppima kokku giidiga, et viiks sellistest kohtadest mööda. See ilmselt küll tähendaks, et sul jääb palju nägemata.

Aitähhh! hbert! Tunnen, et pean sinna (Machu Picchu) minema juba pikka aega, vist 10 aastat - alates Lennuki reisist ümber ilma. Nüüd kui aeg, ööbimised ja lennud kokkulepitud asusin detailide juurde nagu näed ja siis tuli meelde ka see tõrge Bisbeki lähedal mägedes. Ei kannata lagedat nõlva.

Ära karda - mõtetu sõnakõlks sellele kes kõrgust kardab. Märksa hullem on kui üldse ei karda. Machu Picchule minek on täiesti tehtav ka ratastoolis olijatele, sealt edasi Waina Picchule on rohkem pingutust nõudvam. Hakkasid silma jaapanlased, kes laskusid sealt neljakäpukil ja selg ees. Need pikad ja kõrged trepid võivad tõesti kõrgusekartjale hirmu peale ajada. Samas, kõik on kindel ja turvaline. Tee ära.