Madeira matkad 4 aastasele

Tere

Reis Madeirale 24.03-31.03 koos 4 aastase tütrega. Plaanime ka mõne kõige lihtsama jalgsimatka läbi teha. Vaatasin radadest (PR 11)Vereda dos Balcoes ja Um Caminho para todos. Küsimused käinutele: 1) Kas neile radadele on mõtet lapse kergkäru kaasa võtta?

(Ta tragi ja matkab aga igaks juhuks oma peaga ma võtaks käru kaasa, et saab jalga puhata vahel ja siis edasi matkata.)

Ööbime Funchalis ja ringi käiksime omal käel. 2) Kuidas on kõige mõistlikum koos lapsega ja kergkäruga nende radade alguspunktini liikuda? Ühistransport?

Tänud vastajatele.

Vereda dos Balcoes on enne matkarajale saamist vaja kitsastest ja kõrgetest treppidest üles ronida, see on kõige raskem osa. Edasi on tee väikese kaldega ja kergesti läbitav. Puujuuri ja kive on ka rajal, käruga liikuda ei ole vist kõige mugavam, aga kui puhkamiseks vaja, siis on ikka kasu. Teist rada pole käinud. Mõlemad rajad on ühes saare osas kus ühistransporti käib hõredalt ja kui lühikese matkaraja oled läbi käinud, pole enam suurt midagi teha. Võimalusel tuleks auto rentida.

0
0

See ei vasta küll tõele, et PR11 ehk Vereda dos Balcoes oleks kõrgete treppidega ja kitsas see rada ka ei ole, see on üks laiemaid Madeiral. Rada algab sõidutee tasandilt ilma ühegi trepita ja on kõige lihtsam ja kergelt läbitab. Konarlik on see küll nagu metsarajad ikka, lapsevankrit lükata väga lihtne ei ole. Käisin just paar päeva tagasi seal. Rajal on ka väike kohvik, kus jalga puhata.

Siin on ka piltidel näha, milline see rada on:

https://visitmadeira.com/en/what-to-do/nature-seekers/activities/hiking/pr-11-vereda-dos-balcoes/

Madeiral on väga järsud kuristikud radade kõrval ja piirded laste jaoks on liiga hõredad või puuduvad ja lapsega kõndides peab väga ettevaatlik olema.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased