Malaaria põdemine pärast reisi

On's kellelgil nii õnnetult läinud et on pidanud peale reisi Eestisse tagasi jõudes malaariat põdema? Ütleme kui Lariami pole võetud/liiga vähe võetud/tegu meflokiiniimuunse sääsega? Sümptomid?

Tuttava tervis pole peale reisi just hea, pidev lodus, uimasus, peapööritus, tahaks teda kuidagi rahustada. Ehk malaariarohu kõrvalnähud või lihtsalt kodumaine kuum ilm?

Endal on onneks läinud, aga mul on küll tuttav, kas pärast malaariasse jäi, sest ei votnud tablette lopuni (just Lariamist jutt). Ja kui käisin süste saamas Merimetsa haiglas, siis arst ütles, et selliseid inimesi on olnud küll. Enamjagu siis ikka neid, kes on algul votnud, aga kojujoudes on pooleli jätnud ja siis ka haigeks jäänud. Seega pole vaja tuttavat rahustada, vaid ta kiiremas korras arstile viia!

Arsti juurde vaja minna, jah!

paljud malaaria liigid on endeemsed, nii et ei aita alati ka Lariam ja muud tabletid.

Ja peale malaaria on voimalikud ka umbes sada muud haigust voi nakkust. nii et igatahes arsti juurde ja parem kui mone kompetentse voi vahemalt avatud suhtumisega arsti juurde.

Lariami sobib juhul, kui tegemist on vaid puhkusereisiga. Ise olin malaariapiirkonnas pikemat aega ja Lariami tarbisin u 2 kuud, misjärel magu oli täiesti segi ja taastumiseks kulus terve aasta. Kuulsin hiljem, et näiteks Itaalia Tervishoiuministeerium on Lariami päris ära keelanud.