Malaga-Barcelona rongiga

Tere!

Kas kellelgi on kogemusi rongisõiduga Malagast Barcelonasse? Kas on mõtet rongipiletid ette ära osta Renfe kodulehelt: http://horarios.renfe.es/hir/ingles.html, kas sealne info rongiaegade jms kohta on adekvaatne ja kuidas toimub nende piletite kättesaamine peale maksmist? Või on pileteid kuumal hooajal (27. juuli) lootust saada ka Malaga rongijaama kassast? See annaks võimaluse Hispaanias ringi sõites mitte sõltuda täpsest kuupäevast. Hetkel on plaanis minna öörongiga Trenhotel, kus peaksid olema ka magamiskohad. Katsetasin broneerida renfe koduka kaudu, kuid süsteem ei paku magamiskohti, vaid ainult turistikohti (59 EUR). Kohati on õpetused Hispaania keeles, nii et olen üsna nõutu. Estravel jt Eesti bürood seda rongi kahjuks ei müü.

Loodan, et jagate kogemusi. Teretulnud on ka alternatiivid Lõuna-Hispaaniast tagasi Barcelonasse saamiseks. Lennukiga saab vist vaid läbi Madridi ja kuna kokku aega veeta Hispaanias vaid 7 päeva, ei tahaks lennujaamas passimise peale aega kaotada. Minek on 23.07 Barcelonasse, samal õhtul veel Andorrasse ja sealt edasi Gibraltarini rendiautoga. Tagasi ongi vaja saada ilma ise juhtimata ja kiiresti. Kui on samal marsruudil reisihuvilisi, võib kampa võtta. Läheme 3kesi - pere koos 11-aastase lapsega.

Rongide kohta ei oska sulle öelda, aga lennuk sõidab küll kindlasti otse Malagasse ja Malagast Barcelonasse ja nii kohe mitmeid kordi päevas. Just lendasin nädal aega tagasi ise ja pealegi on see kindlasti kõige kiirem alternatiiv. Lendavad firmad nagu Iberia, Clickair, Spanair, Air Europa.

0
0

Rongiga Barcelonast Malagasse ja tagasi sõitsime veebruari lõpus 4 päevase vahega. Mõlemal korral ostsime piletid turistiklassi ja rongijaama kassast mõned tunnid enne väljasõitu. Pileti hind oli midagi 57 euro kanti. Aga mitte kummalgi korral ei antud meile kõrvuti istekohti ja näidati arvutis, et kõik on välja müüdud ja järgi olid vaid viimased vahekäigupoolsed istekohad. Öösel läks küll palju inimesi maha, aga iga kord, kui meist kumbki teise kõrvale istus, ajas keegi meid üsna pea üles, väites et see on tema koht. Tagasi tulles oli veel hullem, istusime vaguni erinevates otstes. Ja olgugi, et väljas oli üle 25 kraadi sooja, läks öösel rongis põrgulikult külmaks. Kui idee on ennast öösel rongis välja magada, siis sellest vist väga midagi välja ei tule, meil vähemalt küll ei õnnestunud. Aga kui kuidagi veel aidata saan, küsi julgelt :)

0
0

Tundub, et mugavus räägib lennuki kasuks, sest meie plaan oli tõesti rongis end välja puhata. Arvatavasti on suvel see rong veel enam rahvast täis. Küsin veel, kas kupeekohti teile kassas ei pakutud? Või olid välja müüdud? Selles rongis peaks olema 4-kohalised vooditega kupeed, kuid privaatsuse huvides tuleks 4. koht samuti osta, kui ei taha kedagi võõrast lisaks.

0
0

Pakuti küll kupeekohti, aga kuna me tahtsime võimalikult piiratud eelarvega hakkama saada ja see reis oligi pigem seiklus, siis me mõtlesime, et mis see istme peal magamine ära ei ole :D

0
0
  1. juulil saab vuelinguga (www.vueling.com) 55 euroga malagast barcelonasse. Päev varem ja päev hiljem on pilet näiteks 46 eurot. Aga lennukiga on muidugi see teema küll, et pilet tuleb pikalt ette ära osta, kui soodsalt tahad saada.
0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased