Viimased kommentaarid

Elasin Barcelonas paar kuud ja kaisin pidevalt seljakotiga. Mitte keegi ei uritanudki mulle kotti käsi toppida. Aga hoidsin oma asjadel ka silma peal ja kotti vahel uhe öla peal.

Minu käest küsiti 3 nädalat tagasi kus ma töötan kodumaal? Lisaks küsis veel et kas need kellele ma külla lähen on eestlased ja et kauaks jään? Ja kes elab sellel aadressil mille ma sinna rohelise kaardi peale lennukis kirjutasin. Peale selle rohkem ei midagi.

Aitäh vastuste eest. Uurisin ise ka veel tripis ringi ja leidsin vastused oma küsimusele. Aitäh et vaevusite kinnitama ja punaseks tegema :)

Mina sooviks teada kas keegi on omal käel maad mööda USAst Kanadasse või Mehhikosse ja tagasi läinud selle loaga ja kas siis keegi kobiseb piiril või mitte? Ja sama asi : tulnud Kanadast või Mehhikost ja läinud tagasi Kanadasse ja Mehhikosse maad mööda?

Minu kogemus on et Lätis ja Leedus ei huvita kedagi, Poolas varahommikul pandi korra sau ette aga kui nähti lähemalt et tegu eestlastega lasti kohe edasi ilma passi näitamata. Slovakkias näitasime passi sõidu pealt läbi autoakna ja Ungaris näitasime ka passi, aga see oli peale keskööd juba. Aga oleneb vist ka kust kandist sa riiki sisse tuled, meie tulime Horvaatiast.

Rongide kohta ei oska sulle öelda, aga lennuk sõidab küll kindlasti otse Malagasse ja Malagast Barcelonasse ja nii kohe mitmeid kordi päevas. Just lendasin nädal aega tagasi ise ja pealegi on see kindlasti kõige kiirem alternatiiv. Lendavad firmad nagu Iberia, Clickair, Spanair, Air Europa.

Flytog-i pilet kehtib 6 kuud. Nii et sõida aga!

Mina olen sòitnud 2 korda hiljuti Barcelonast nimetatud maadesse ja pole mingit probleemi olnud. Olen kàinud Avisega mòlemad korrad. Mitte midagi erinevat Hispaaniast ei ole, nii et sòida rahuga.

Kas keegi on omal nahal kogenud seda et pagas lendamisel ära kaob või et pagasist midagi varastatakse ja kas kindlustus on selle kinni maksnud? Mõtlen just korralikumaid lennufirmasid, mitte Easyjet-i ja Ryanairi ja teisi odavlennufirmasid. Lennufirmal on ju ka mingid kohustused kliendi pagas punktist A punkti B toimetamisel. Ja rääkides reisitõrkest- kas ka siin pole lennureisi puhul lennufirma kohustus kliendid A-st B-sse toimetada ja kui nad seda mingil põhjusel teha ei suuda, siis pakutakse alternatiive juba lennufirma poolt ja kulul?

Mina olen käinud kahes veinikeldris: www.freixenet.com ja www.torres.es Esimene on kobedam sest seal saab ise keldris ringi kõndida, teises aga veetakse vaid "turistirongiga" ja näed vaid läbi akna. Freixenet asub Barcelonast ca 45 min rongiga ja Torres natuke kaugemal, raudteejaamast saab sinna vaid taksoga. Mõlemas keldris on olemas inglise keelsed giidiga ekskursioonid, tuleb ainult nendega eelnevalt ühendust võtta. Freixeneti soovitan soojalt. Sissepääs maksab 5 EUR ja hinna sees on ka vahuveini maitsmine.

Tere! Kas keegi ka käesoleval aastal on kusagilt Hispaania lõunatipust või Gibraltarilt üle Marokosse sõitnud ja oskab hindu öelda? Eriti huvitaks kas on olemas 1 päeva organiseeritud reise Hispaania poolt? Netist olen miskit leidnud, kuid huvitab just kas keegi on käinud ja soovib oma jagada nõuandeid või oma kogemust? Aitäh!

Ei ole jah Barcelona hullem kui mõni teine suurlinn. Olen siin paar kuud elanud ja kesklinnas ringi liikunud nii õlakoti kui ka seljakotiga. Kui ikka ise peale passid oma asjadele siis ei ole nii kerge sind paljaks varastada. Lukkudega kotid on igatahes paremad ja kindlamad. Olen kuulnud teiste lugusid kuidas rannas mobiilid lähevad ja välirestoranides kotid kui ei hoia omal süles või enda juures. Kui oled ettevaatlik siis pole hullu.