Malaisia Borneo - the best of Sabah in one week?

Minek aprillis. Aega Borneol veeta nädalake. Plaan lennata KL-st Kota Kinabalule ja siis sealt tagasi Singapuri. Tahaks külastada Mt Kinabalut, Sepiloki Orang-Utan Rehabilitation Centre-t ja Turtle Islandit. Kes käinud - on see nädalaga tehtav, ilma liigse kiirustamiseta? Kuhugi rannale chillima tahaks ka minna - kas sealkandis on midagi kellelgi soovitada? Kes viitsib muljetada oma kogemustest Malaisia Borneol (hetkel kaldume Sabahi poole)- hea meelega loen.

See on nädalaga tehtav. Lebotada saate ka Kota Kinabalus, kuid parem linna vastas olevatel Tunku Abdul Rahman'i merepargi saartel. Seal vesi puhtam kui linna avalikes randades. Laevad käivad saartele, nii 15-20 min linna sadamast, http://www.sabahtourism.com/sabah-malaysian-borneo/en/destination/83/ Minu eelistatud koht on Lankayan'i saar, paat väljub Sandakan'ist nagu ka Turtle Island'ile. Lankayan: http://lankayan-island.com/ Lankayan tuleks kindlasti ette bronnida. Muidu on Borneost siin foorumis parasjagu kirjutatud.

0
0

Mõistlikum on siis üks ots juba Sandakanist lennata, mitte kulutada aega Kota Kinabalust Sandakani ja tagasi. Üldiselt KK-le palju aega ei kulutaks, suht mõtetu linn, kui juba KL-i ja Singapuri ka minek. Jäta rohkem aega Sepiloki (lisaks orangutangidele kindlasti ka ninaahvid üle vaadata, jättis suurema mulje) ja Sandakani peale.

0
0

Mount Kinabalu mäkkeronimise hinnad on viimastel aastatel ebanormaalselt kasvanud. Ka peab tripi varakult broneerima. Loe ThornTree foorumist. Kui sa just mäe pärast Borneole ei lähe, siis Sepiloki ahvide varjupaigast saad kerge vaevaga 2-3 päevase Kinabatangi jõe tuuri bookida. Kindlasti on sinu Sepiloki võõrastemajal mingi diil mõne Sukau või Biliti tuurikorraldajaga. Ise tulevad ja korjavad su peale ja toovad tagasi ka. Ja Sepilokist üles KK.sse tagasi saad bussiga- 5 h. Selle peale: KK, Sepilok, Kinabatang - kulub sul juba 4-5 päeva. Ning KK-s mine nendele saartele mis Marks66 soovitas. Odav ja saad kasvõi iga päev minna uuele saarele, samaaegselt ööbides KKs mõnes soodsas hostelis. Suurepärased snorgeldamiskohad. Näiteks Mamutikil. KK on suht kole linn ja ilma saarteta pole mõtet sellele aega raisata (va mägironijatel).

Turtle Island pidi olema väga kallis ja kilpkonnasid pidi seal ka nägema ainult maist oktoobrini kui nad rannale munema tulevad. Ise ei käinud aga nii rääkisid mulle teel kohatud rändurid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased