MALAISIA-palun värskemat infot Sabah-i piirkonna kohta

Läheme detsembris Malaisiasse ja sooviksime kindlasti minna Sabahi piirkonda, Sempornasse. Samas välisministeerium hoiatab selle eest. Kas keegi ehk on sealkandis viimasel ajal käinud ja oskab anda ülevaate tegelikust olukorrast.
Mis arvate, tasub minna või pigem vältida?

Olime aprilli lõpp 2013 Sandakani linnas 8 päeva. Linnas oli näha sõjaväelasi ja teedel kohati oli teesulgusi kus kontrolliti dokumente. Filipiini islamistid aegajalt aerutavad ennast Malaisiasse ja siis nad omavahel natukene madistavad. Ennem meie jõudmist oli väidetavalt 200 Filipiinot just saabunud, aga meie mingit ohtu ei näinud ega tunnetanud. Turiste imevähe ka sõdur-onud hästi sõbralikud valgete suhtes.

Aitäh, et võtsid vaevaks kirjutada! Internetist vaadates jääb mulje, et see linnake peaks reisieesmärk olema looduse, loomade huvilistele.Kaardil näen, ta asub nagu lahesopi tipus. Meie tahaksime eeskätt sukelduda ja merd, kas Sandakan võiks ka selle eesmärgiga sobida, mida seal tegid 8 päeva? Mida avastama, vaatama läksid, mida soovitad?

Sukeldumise kohta infot sulle ei oska anda. Vist isegi Sandakanis ei näinud yhtegi spetsiaalselt sukeldumisele orienteeritud firmat. Oli küll mitu turismi kontorit, mida me kordagi ise ei külastanud.
Ise me tegime vabatahtliku tööd Sandakanis ja selle aja jooksul käisime renditud motikaga vaatamas ka Proboscis(nina) ahve ning orangutange. Need olid küll väga toredad kohad. Sandakanist alustades on neisse lihtne ise kohale sõita. Kui mälu ei peta, siis ise sõites võttis mõlemasse kohta jõudmine 45 minutit. Kindlasti tasub ennem järgi uurida, et millal toitmise aeg ja just selleks ajaks kohal olla. Me olime alati ka varem ja vaatasime ka tutvustava filmi ennem ära orangutanide juures. Pärast sai sealses kohvikus juhuslikult telekast vaadata ninaahvide filmi ka. Hea on olla ennem rohkem kursis, kui päris ahve lähed vaatama. Muidu vaatad sina ahvi ning ahv sind, ning kumbki ei tea kumbagi kohta eriti midagi. Küsimus jääb siis, et kumb rohkem ahv on :)

Käisin Sandakan'ist sukeldumas pisikesel ja idüllilisel Lankayan' saarel, kus ööbisin ka mõned ööd: http://lankayan-island.com/
Aga Semporna'st saad ju Sipadan'ile sukelduma sõita.