Malev hakkab ka kukkuma

Ungari lennukompanii Malev teatas, et tal ei jätku operatsioonide teostamiseks raha...
Kas järjekordne lennufirma hinge vaakumas?

allikas postimees.ee
http://www.e24.ee/723076/ungari-lennukompanii-jookseb-rahast-tuhjaks/

Vaagub, aga ei kuku nagu lätlaste Air Baltic. Valitsus paneb jälle raha juurde (nagu meiegi oma EA-le) ja läheb jälle edasi. uudiseski kirjas, et valitsus tunnistas Malevi strateegiliseks ettevõtteks

Malev on tegelikult järjekordne doominokivi Oneworldi allianssis. Mexicana, JAL, American Airlines, ka Kingfisher. Pole spets arvama, aga vist ei saadud Budapesti Oneworldi hubina piisavalt käima.

Mis puudutab Ungari valitsuse rahasüsti Malevisse, siis seda suure tõenäosusega lihtsalt ei saa teha ilma EU konkurentsireegleid rikkumata. Veelgi enam, EU kohustas Malevit tagasi maksma aastatel 2007-2010 saadud "ebaseadusliku" abi. Pikemalt võib lugeda siit. Ma ütleks, et oleks paras ime, kui Malev kõige selle peale ellu jääks. Reisijana on muidugi kahju, sest Finnairi ja Malevi kombinatsioon andis aeg-ajalt väga atraktiivseid hindu Vahemere idaossa (Tel Aviv, Beirut, Damaskus). Igal juhul kaotavad Malevi ärakukkumisest teataval määral ka teised OW lennufirmad, nagu Finnair ja BA.

Ungari valitsuse otsus kuulutada Malev "strateegilise tähtsusega ettevõtteks" ei võimalda lennufirma vastu pankrotiavaldust esitada, aga selle finantsseisu see ei paranda.

Malev kukub tõusvas joones :D