Maroko trip

Käisime näalasel tripil Marokos oktoobri lõpus, suurim eesmärk oli Sahara kõrb. Lend läks ja tuli Agadiri, suhteliselt tavaline turistikas, ookean on muidugi parim osa seal. Agadirist liikusime Marrakechi ja tagasi bussiga, kõik toimis ja sujus suurepäraselt, soovitan.
Marrakechis saime veeta pool päeva, natuke liiga vähe, sai aimu ainult linnast, turusügavustesse ei jõudnudki väga sukelduda.
Edasi alustasime oma 3 päevast trippi Sahara kõrbesse Merzougast abiks http://www.saharawanderlust.com/
Lõime kokku autorendi, majutuste ja kõrbe hinna ja sain hinda kaubeldud erinevate korraldajatega enamvähem sinna kanti, kõik hinnad on seal läbi räägitavad. Ise mägedes sõita ja teed leida ei tahtud, võõras liikluskultuur, meil oli väga äge noor autojuht Hamid ja Mustafa giidiks, tee peal näidati ära kõik vaatamisväärne. Suure elamuse pakkus ikkagi kõrb ise, värvid, avarus, vaikus, suurus, seda peab kogema, kirjeldada on suht võimatu!
Mustafa peab ka riadi Marrakechi medinas, õõbisime seal, oli väga korralik ja suhtelisel vaiksemas piirkonnas koht.
kokkuvõtteks, soovitan minna alati omal käel, suhelda kohalikega, nemad annavad näo maale. Meie saime tunda ainult soojust, sõbralikkust ja turvalisust ja kõik toimis alati parimal viisil.

n37 - plaanis sarnane trip detsembris. Millisele tulemusele jõudsite hinna osas? Kui suur oli teie grupp ning kas teine öö oli telkides? Vastuste eest tänades:)

Meil ka piletid veebruariks Marokosse ostetud. Minnes maandume Rabatis ja tagasi tuleme Agadirist. Koha peal aega seitse päeva. Esimesed kaks ööd oleme bronninud Rabatis. Sealt siis sõidaks rendikaga edasi Marrakechi, oleks öö seal ning siis järgmisel päeval prooviks jõuda kõrbesse. Kõrbes viibiks ka ühe ööpäeva. Sealt siis võtaks suuna Agadiri peale. Selline tripp peaks vist olema ajaliselt teostatav? Kõrbesse tahame kindlalt jõuda, sest Tuneesias käies jätsime kõrberetke vahele. On kellelgi taolisel marsruudil kogemusi? Soovitusi?

Virmaline: me olime 3 kesi, 12 aastane poiss ja siis 2 tk. Hinna sain mina sellise, et kui ise oleks võtnud jeebi ja majutused ja kütuse oleksime maksnud sama raha, ehket jeebi rendi asemel rentisime juhi ja giidi ja ei pidanud ise teed jälgima ega vaatamisväärset otsima! Ja teine öö on kõrbes telkides!
Ma kindlat summat ei tahakas ette õelda, seal on tõesti kõik läbiräägitav, oleneb väga palju kuidas inimestega suhelda! :) Kui pöördute www.saharawandelust.com poole, õelge kindlasti et leidsite kontakti siit, kindlasti tuleb hind kohe mõnusamalt kaubeldav!
Ma suhtlesin muidugi erinevatega ja leppisin hinna siit kokku, ei tahtnud seal kohal olles enam sellega tegeleda, kohapealt saab kindlasti ka. aga, meil oli aega selleks liiga vähe!

Andres, Marrakechist Merzouga kõrbesse on küll 500 km aga see läheb üle Kõrgatlase mägede, teed on neil head, kohati on muidugi teeremonte jms... Meie jõudsime kõrbe juurde hotelli teise päeva lõunakas, u kl 4 paiku kui suur kuum on üle kogutakse rahvas kokku kes sellest hotellist on kõrbesse minemas, pannakse kaamelitele ja siis on u 1,5 tundi kaamelisõitu koos pildistamispausiga, laagrisse jõutakse parajasti nii hästi, et jõuad majutuda ja omale sobiva düüni valida ja siis sinna otsa ronides ahhetades jääda vaatama, pidistama, nautima päikeseloojangut, kuutõusu, tähistaevast. Õhtusöök on kõrbes. Hommikul on äratus 7 paiku, päikesetõus, sama imeline ja siis kaamelitega hotelli tagasi ja seal pesemine ja hommikusöök, sealt meie startisime kl 10 Marrakechi poole, autojuht oli paras rallija aga aega läks ikkagi 10 tundi.... Agadiri Marrakechist on 3,5 tundi bussisõitu. Meie kasutasime ühistransporti ja kõrbeks kohalike teenust, sai mõnusalt puhata!

n37, kaasmaalase aitamine hinnakriteeriumi osas oleks palju palutud? Ega jah, teisi aidata ei tasu, kes teab, mis jama sellest veel tulla võib:)

Karvanejakole, hinnad on kindlasti nüüd muutunud, sel hetkel sain mina selle toreda marokolase käest täpselt selle hinna nagu kirjeldasin, surfad natuke, näed hindu, liidad saad tulemuse ja siis kaupled, nagu sa seal koha peal peaksid ka kauplema. Minu diil temaga oli, et reklaamin teda selle hea hinna eest siin, kasuta oma veenmisvõimet. See ei ole nii üksüheselt võetav seal maal, ole loov aga ära ole üleolev valge turist kes läheb ja nõuab, kuna keegi kusagil oskas inimestega suhelda. Mina võtan kõiki inimesi võrdsetena, olenemata rahvusest. Edu sulle!