Matkasaapad, Samelin

Kas on kellegil kogemusi Samelini (ka Saapavabrik) matkasaabastega? Just siis matkasaapad ja mitte militaarsaapad.

Kuna 1990-ndate lõpus ostetud Garmonti matkasaapad on seni vastu pidanud, siis pole üldse kaasaegsemaid tooteid uurinud. Aga tald hakkab vaikselt siledaks kuluma ja tuleb midagi vaatama hakata.

Olen vist 3 paari läbi kandnud (kolmas hetkel käsil). 10+ aastat tagasi oli esimese paariga probleem päkaõmblustega, aga garantiis sai korda. Võrreldes toonase ajaga on ka mudel muutunud veidi, õmblusi vähem. Mina olen väga rahul, laiem liist, sobib jalga ideaalselt. Võiks ehk oodata paremat vastupidavust, aga seda kompenseerib soodne hind täielikult. Tuttavate matkajate seas ka paras hulk Samelini kandjaid.

www.matkafoorum.net on parem allikas ses osas, Samelini saapad on ka sealt teemadest läbi käinud.

2
0

Tartlasena on Samelin väga lihtne variant. Kui mingi jama, siis lähed kohale ja näitad ette.

Muidu võib vabalt ka uued Garmontid valida vms. A see poodides valiku otsimine ja õige numbri Tallinnast vm lihtsalt proovimiseks tellimine jne jne.

0
0

Vatse, NII vanade saabastega on ikka paras noatera peal käimine, vaata, et hiljaks ei jää vahetusega ja et ei juhtuks nii, nagu juhtus ühel minust veidi vanemal tartlasest sõbral ja ronimiskaaslasel.

Ta tuli ühe suure- suure mäe vahelaagrist baaslaagrisse naastes mõlemat saabast teepeal käepäraste vahenditega remontida, see tähendab mõlema saapa tallad tuli saapapaeltega saabaste külge kinni siduda, kuna need olid otsustanud mitu kilomeetrit enne laagrit, juba liustiku peal, täiesti ootamatult, saabastest eralduda ... olles 20 aastat teda jummalast hästi teeninud ..

Aga ega saapapaeladki terasest pole ja kividel, kaljudel kaua vastu ei pidanud. Ja vedas kutil, tagant juhtus varsti tulema üks kohalik karjus muuladega. Kutt sai baaslaagrisse lausa ratsutades, mis sest, et paljajalu sadulas ... :D

Ja kui juba hakkab vedama, siis veab vahest ikka täiega, ühel hea südamega austerlasest mägironijal hakkas mehest hale ja tegi heateo. Kuna tal endal oli juba tipus käidud, siis kinkis oma üüberägedad peaaegu uued ronimissaapad mu sõbrale. Suurus õnneks klappis.

Ta polnud tol ajal nii häid saapaid veel näinudki, Eestis olid need vägaväga kallid.
Ma tean, et reklaam on siin saatanast, aga Vatsele ehk vajalik uudis, Matkaspordis on praegu kuni 15.05 KÕIK matkasaapad -25%.

7
0

Eile said uued saapad ostetud ;)

Kuna viimased suuremad ronimised olid eelmine suvi ja sügisel olid vaid väiksemad käimised, siis sai nüüd veidi venitatud, aga juuniks oli midagi uut vaja. Aga seda, et mis aja tagant võiks välja vahetada, pole ausalt kunagi mõelnud. Esimene defekt oligi see, et muster oli kuidagi väikseks kulunud. Kuna iga konkreetse käiguga pole vahemaad kilomeetrites eriti suured, siis oli mõte ka sügisel veel sellel, et no selle teeb veel ilusti ära ja siis vaatab ;)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased