Matkavarustuse netipoed

Tahaks osta endale ja oma naisele talveks magamiskotte, mis oleks kokkuühendatavad (L ja R); mille ekstreemtemperatuur oleks ca -25 kraadi ja komforttemperatuur ca -15 kraadi; mis oleks sünteetilise, mitte sulgtäidisega. Aga ei taha seejuures nuumata Eesti röövellikke matkapoode, kus juurdehindlus on ca 200%. Seetõttu palun informatsiooni Euroopa netipoodidest, kust taolisi magamiskotte soodsalt tellida saaks. Samuti - kui kellelgi on välja tuua mõni konkreetne, eelantud kriteeriumidele vastav magamiskoti mudel, millega positiivsed kogemused, siis ootaks sedagi infot.

Reeglina kui komfort on -15, siis ekstreem on -40 kanti. Lisaks on meeste- naiste komfortemperatuuril päris suur vahe. Ja kui palju on "soodne"? Veidi paremate hindadega on Euroopas midagi saada üllatus- üllatus - Šveitsis ja midagi saab ka UK-st. Päris soodsad võiksid olla ilmselt ka teise ringi sõjaväe magamiskotid. Kõige odavam lahendus on ilmselt midagi välja valida, ja tuua/otsida keegi, kes tooks, USAst. Isiklikult kasutan sünteetilistest kottidest Ajungilaki (swiss Mammut)5 season kotte, kuigi sünteetilist väga ei armasta, suur ja kohmakas, sulekotti kihiliselt kombineerides saab palju parema tulemuse/kott ei lähe niiskeks.

Kuna ise netist ei telli, siis konkreetset poodi soovitada ei oska, küll aga tasub visata pilk peale mõnele arvustuste lehele, näiteks-

http://www.trailspace.com/gear/sleeping-bags/

sportsdirect.com

Neil on Euroopas ka mitmeid poode, müügil korralike firmade toodang mõistliku hinnaga. Nt sama Lafuma magamiskotti, mida mu sõbranna ostis Eestist ca 70 euroga, sain ma Belgia SD poest 38 euro eest.

Interneti teel tellides on mingi fikseeritud hind, seega soodsam on tellida mitmekesi ja see kohaletoimetamistasu siis ära jagada. Ise ostsin nii 2 väikest seljakotti, kokku maksis 30 eurot, koos kohaletoimetamisega (tellis 4 in) läks 33 eur kahe seljakoti eest. Tundus väga mõistlik:)

Kaubavalik neil väga hea. Hiljuti said Brüsseli SD-st soetatud nt Karrimori matkajalanõud ca 35 euroga.