Mauritius

On plaan novembri lõpus 2021 sõita sõpradega Mauritiusele. Palun andke teada, kas seal saab liikuda rolleritega nagu Indoneesias, Tais? Või tuleks eelistada ikkagi autot. Mis hinnatase on söögikohtades? Kas keegi oskab soovitada lahedaid söögikohti? Olen läbi lugenud erinevaid postitusi ja tean, mis vaatamisväärsusi tuleb külastada, kuid sooviks ka maisemaid asju teada.

0
0

Tere

Martsy, olen ka huvitatud kontaktist. Lähen 23 jaanuaril.

0
0

Just saabusime Mauritiuselt. Lühidalt:

1. Kliima on nagu Indoneesias/Tais st öösel u 28C ja päeval viludas sama palju. Päeval, kui pilveid ei ole, siis lõõskab, päike u 35C.  Kuna on tuuleke, siis ei tunnegi palavust. Mõnus. Kultuur, puhtus on nagu Tenerifel. Väikeste lastega saab minna, on puhas ja turvaline.

2. Meie rentisime juba Tallinnast auto Maki-Car-Rental kaudu. Maksime raha ette ära ja auto oli lennujaamas olemas (oli kerge leida, kuna lennujaamast väljudes noormees sildiga juba ootas meid. Tagasi tõime ka lennuväljale. Mugav ja mõnus.  Meie võtsime Toyota Corolla ja ööpäeva hind oli kokku u 42€ päev (sh lennuväljale toomine ja sealt tagastamine).

3. Võtsime eurod kaasa ja vahetasime lennuväljal kohalikeks. Kui auto võtate, siis lennujaamast väljudes peate maksma autoparkimise tasu. Summa oli meil väike, kuid taheti kohalikus rahas. St kohalik raha peab olema lennujaamast lahkudes juba taskus.

4. Meie esimene hotell oli lõunarannikul (Villa Philibert `is). Ilus ja liivane rand, mõnus elamine.  Sealt külastasime Black River Gorge`i rahvusparki, kus on ka rummitehas. OOO, Chamarel. Giid räägib kõigest ja ostke sealt endale vajalik kraam kokku, kuna poes on samad hinnad. Uskuge mind, te ei jõua kõike degusteerida, vahepeal hakkab paha... 

Siis külastasime Seitse Värvi maad, ilus, kuid piltidel on ilusam.

Siis käisime Bois Sheri teeistanduses. Noh-jah. Aga tasub oma silmaga näha ja ka teesid degusteerida. Kuna üks liige on surfar, siis vaatasime ka seda (lohesurf on 90€/in tund). Vahepeal võtsime katamaraani ekskursiooni ja meie paketis oli:  auto tuli hotelli, viis meid 1,5t  idarannikule, siis hakkas minu jaoks õudus st meile pandi rakmed külge, lennutati õhku (parasailing), minult ei küsitudki, kas ma seda soovin, siis pandi tuubi peale, kihutati mööda ookeani ja kui sellest ei piisanud, siis pandi raskusvöö peale, pähe ümmargune kuppel ja lükati vee alla ja öeldi, et kõnni ookeani põhjas. Siis oli see jube, kuid tagantjärgi oli see mõnus kogemus ja pärast seda kõike oli katamaraani sõit (tšill ja grill, söök-jook). Kokku see kõik kestis u 10 tundi ja maksis 150€/in.

Lõunapool ja Flic-en Flac piirkond on ilus, liivane rand ja kui leiate kohalikud söögikohad, siis on ka soodne. Saate oma suure prae kätte 3-4 euroga, restos korrutage see 3,-4ga.

5. Vahetasime majutust ja olime põhjarannikul. Põhjarannik on kivine. Võibolla megahotellid on liivase rannaga, kuid te siis ka maksate selle eest u hinge hinda. Meie olime Sunset Reef Resort & Spa Hotellis. Rand kivine, kuid iseenesest ööbimine mõnus. Söögikohad on kõik kinni (ju siis pandeemia mõjus). Söö kas hotellis või sõida autoga 15 minti ja siis on valikuid. Mina rohkem põhjarannikule ei läheks- ööbima. Näed ookeani, kuid rand on nii kivine, sinna lihtsalt ei pääse.

6. Põhjas olles külastasime: Sir Seewoosagur Ramgoolamile pühendatud botaanikaaeda. Minge sinna. Lahe. Pilet maksab u 5€/in ja teile pakutakse sisenedes giidi ja see oli ka u 3€/in. Meie giid rääkis ilmekalt. Soovitan. Siis külastasime Chateau de Labourgonnaisi, kus on vanillikasvatus ja rummitehas. Olen pettunud. Giidi ei pakuta, seega millestki aru ei saa. Rummitehas on hale, õigemini seda ei näegi. Soovitan külastada lõunas Chamareli tehast- saate elamust.

Külastasime väikest kalurilinna Grand Bayd. Soovitan. Loomulikult tuleb minna ka pealinna Port Luisi. Turg on lahe, saate elamust.

7. Hinnad: Poes me piima ei näinud, oli ainult pulber. Poes kohalik õlu Phoenix maksab 0,65l 1,5€, kohalik rumm (mida kohalikud joovad) maksab 0,7l u 8€, kvaliteetne 0,5l u 15€ (Chamarel), vesi 1l -0,40€, kanakints marinaadis (toores) maksab u 11€kg.

8. Soovitus: leidke viisakad söögikohad, kus kohalikud söövad, siis on odav. Restos nelja peale meil alla 100€ pole läinud. Me ei ole priisanud.

Kui keegi tahab täpsemalt miskit küsida, siis kirjutage.

9. Mauritiuse lõunapool on rolludemaa. Ilus loodus, mõnus sõita, imeline. Rollerite hinnad on samad, mis autode omad. Meie maksime 32€/ööpäeva eest.

10. Meie jäime reisiga rahule, kuid tagasi mina sinna ei läheks (poeg läheb kindlasti- lohesurfi pärast), kuna on ka teisi riike, mida avastada. Koroona on oma jälje ka jätnud. Pooled kohad on kinni, õhtuti pole miskit teha, kui ainult basseini ääres veeta. Ja kui läheks, siis lõunarannikule või läänerannikule, seal on liivane. Kui on auto olemas, siis saab ka põhjas ära käia ja oma rannikule naasta. Vahemaad on ju väiksed.

Lisan: Printige välja teie esimese hotelli/kodumajutuse andmed, neid te peate esitama kohe lennujaamas ja sellest oleneb, kas PCR test tehakse teile lennujaamas või hotellis (teile öeldakse, te ei pea ise otsustama). Eesti juhiluba sobib hästi, te ei pea rahvusvahelisi tegema). Võtke kodunt testid kaasa, sest 5 päeval peate ise testi tegema ja kui olete positiivne, siis peate end ise ülesandma (ha-ha) . Te ei pea kellelegi tõestama, et tegite 5. päeval testi (enda aususe küsimus).  Mul on gold kaart, mis annab kaitset ka abikaasale, eraldi me kindlustust ei teinud. Ega seda paberit meilt keegi ka ei küsinud. Väikestes söögikohtades kaardiga maksta ei saa (mõnusad kohalikud toidukohad, mis on ka hea hinnaga), suurtes saab, seega sularaha peab alati taskus olema.

Printige kõik paberid välja, siis on tegutsemine kiirem ( Synlabi test, vaktsiinipass, kindlustuse sertifikaat, esimene majutus.

9
0

Tänan põhjaliku ülevaate eest! Meil plaan minna 23.01. Teie põhjas valitud hotell on ju googlestki vaadates ilma liivarannata. Me pole veel ära bronninud , aga on sõelal kaks hotelli. Esimene siis teie hotellist veelgi põhjapool Trou-aux Biches piirkonnas kus google järgi paistab viisakas rand (majutuseks siis  Easy Stay Residence) ja lõunas plaanime olla Flic en Flac piirkonnas (majutuseks siis Seastar Hotel) Kuna on tegemist keerulise ajaga ja vaja vahepeal 5 päeval veelkord test teha, siis oleks mõistlikum ühes kohas pesitseda või ei ole ringi kolimine probleem? Kui keegi veel midagi lisada oskab, mida peaks Mauritiusele minnes teadma, siis oleks hea kui keegi kirjutaks. Oleme paar ja läheme kahekesi. Kui keegi veel plaanib samal ajal, siis võiks kas või osaliselt koos saarel ringi tuuritada.

0
0

Peatusime kunagi Trou-aux Biches, liivarand ja rahulik koht. Välismaalasi seal rolleritega ei näinud  kuid pmt oleks olnud võimalik sõita. Söögikohad olid pigem turistikad st soodsalt sai poest, väljas süües eesti hind või veidi kõrgem, üks mereannirestoran oli isegi päris kallis aga maitsed ka suurepärased.

1
0

Meie hetkel Mauritiusel. Mis puudutab 5.päeva testi, siis see su oma südametunnistuse asi, kas teed või mitte. Selle testi pärast kindlasti ei pea ühes kohas peatuma. Piiril tehti PCR ja 5.päeva testi kohta ei mainitud sõnagi. 

Väljas söömine siin sama hinnatasemega mis Eestis või pigem soodsam. Meie rentisime auto, annab vabaduse ringi liikuda.

0
0

Aitäh, KreiaJ, põhjaliku ülevaate eest.

Väike küsimus veel, millest ma pole päris täpselt aru saanud - kust see hotell vs muu majutus erinevus jookseb? Covid-piirangutega neil testimised vastavalt sellele, kas ööbid hotellis või mujal, aga mis teeb nende jaoks ühest hotellist hotelli? Kui pole hotell, kas siis võin ise kodust 5. päeva antigeenika kaasa võtta või vajan mingit sertifikaati selleks ja pean sealt n-ö tunnustatud koha otsima?

Või ongi see rohkem kirjutamise pärast kirjutatud ja tegelikult ei kontrolli keegi seda viienda päeva testimist, nagu Kai eelmises kommentaaris mainis? 

Oleme minemas 23. jaanuaril.

0
0

Tere "ejaco"

Kas lähete ka 23-dal  Lufthansaga? Me ka ei saa sellest testist aru. Kirjutate antigeeni testist. Kas see on siis sama asi mis PCR test mida riik nõuab 1 ja 5 päeval? Võtaksime siis ise ka siis selle igaks juhuks kaasa.

0
0

Lufthansaga jaa. 

Mauritiuse reeglid ütlevad, et hotellid organiseerivad ise kohapeal kiirtestimise, aga kui ööbid mujal, kui hotellis, tehakse lennujaamas saabudes kiirtest ning seda tuleb korrata viiendal päeval. Selle viimase kohta mul ongi küsimus, et kas peab siis käima kuskil a'la polikliinikus, kus selleks sertifikaat antakse, et olen teinud, või võin ise osta apteegist kiirtesti ja teha. 
Enne minekut on vaja teha Eestis ametlik PCR.

0
0

Meil plaan perega minna veebruaris. Nii erinev info ilma kohta, kas on kellelgi varasem kogemus?

Kui palju võib sadada? Kas pigem tunnike sadu ja varsti taas päike või sajab terve päev?

Kas sõltub piirkonnast ka, kus vähem sajuvõimalust?

0
0

Hotellis peatudes tehakse hotelli jõudes kiirtest. Kui ööbid mujal, siis tehakse piiril PCR test (mitte kiirtest), mis on tasuta. Vastused tulevad 12h jooksul. Meie kogemus see, et 4st inimesel vaid ühele tuli vastus meili. 5.päeva kiirtesti võib ise kodust kaasa võtta, aga nagu varem kirjutasin pole seda tulemust kellelegi esitada.

0
0

Kui keegi majutust Mauritiusele otsib, siis soovitan väga järgmist kohta: https://www.thebay.mu/  Üliarmas väiksem koht, otse broneerides annavad ka soodsamat hinda kui booking.

0
0

Tere.

Oleme minemas neljakesi 10.02 .22 Mauritiusele. Kas keegi on rentinud autot või ostnud ekskursioone selle firma kaudu?

 https://taxiservicemauritius.com/

0
0

Tere,

Kuidas Eesti juhiloaga seal on, kas sellest piisab auto rentimisel? Või on rahvusvaheline juhiluba vajalik?

0
0

Tere

Küsiks veel, et kuidas selle tervisekindlustusega seal on. Mul on swedi krediitkaardi tervisekindlustus, mis annab kaitse ka minuga koos sõitvale abikaasale. Covidi kate on sel kindlustusel olemas. Kas peaks olema kaasas veel näiteks abielu tunnistus, mis kinnitab, et tegemist pereliikmega. Kindlustus poliisil kahjuks abikaasa nime,  kes saab ka kindlustuskaitse nimeliselt välja ei trükita.

0
0

Kuidas Mauritiusel Vaktsiinipassidega on? Kas digitaalsel kujul pass pädeb või on vaja paberkandjal sertifikaate?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased