Viimased kommentaarid

Olen veebruaris olnud 2 hotellis kanaaride lõunapoolel. Soojenduseta hotelli basseinis ei soovinud külma vee tõttu ujuda ei lapsed ega ise, ka veekeskuse vesi oli liiga külm aga mõnes soojas lahesopis meres kannatas ujuda. Heal juhul oli basseinis 17 kraadi aga ilmselt siiski vähem.

Väga paljud kurdavad Kuutseka hinna üle aga alles oli uudis, et piletimüük lõpetati varem sest rahvast oli juba liiga palju, järelikult senikaua kui järjekord uksetaga ja klientuuri on siis kannatab tõsta. Kuskile kaugemale lihtsamini suusatama pääsemini ei tundu praegu väga päevakorras olevat. Teised mäekeskused eestis on aga samuti piiranud aega või tõstnud hindu.

1. 

Veebruaris suusapuhkus Itaalia Alpides Aostas (sel hetkel oli seal veel 0 nakatunut, kõik lahti ja rahulik) 

Juulis käisime Austrias kui lennuliiklus taastus. 

Detsembris jäi ära Küpros kuna olukord läks keerulisemaks kui oleks mõistlik rahulikuks puhkuseks. 

2. Hetkel pileteid veel pole, kuid tahaks ikkagi kuhugi suusatama/laudama minna veebr-märts ning suvel Horvaatiasse, Kreekasse, Portugali, Küprosele või lõuna-Hispaaniasse. Vbla aasta lõpus veel kuskile kaugemale kui asi on normaliseerunud. 

3. Vaatan jooksvalt kogu pakutavat soodusvalikut ja hindan riske. Ei ole suur koroonapaanika külvaja, kuid kuna enamasti reisin lastega siis kuhugi lõksu jääda või karantiinis istuda ka ei taha.

Me käinud talvel Gran Canarial ja Tenerifel perioodil detsember-märts. Mõlemal saarel oli põhja pool ikka jahedam ja niiskem  seega turistid ikka kõik lõuna pool. Öösel oli soojendus sees kõikides tubades, jahedaks läheb üsna kiirelt peale päikese loojumist. 

Dets-Jaanuari algus olid isegi tsipa soojemad ilmad kui Jaanuari lõpp ja Veebruari algus. Külmavarese jaoks olid soojenduseta basseinid aga pidevalt liiga külmad, kaitstud lahesoppides lõunas kannatas aga päikeselise ilmaga ujuda. Veekeskusesse ei kippunud keegi, mõlemal saarel oli basseinivesi seal kuskil 19 kraadi ringis v. a beebibassein ja mõni üksik veel, mis oli soojendusega. Lootsime küll, et paari soojema päevaga jõuab ehk vesi ära soojeneda aga  ka 26 veebruar kui tagasi hakkasime sättima, ei näidanud väga kõrgemat kraadi.

AA AA Küprosele saab veel küll rahulikult minna aga rahulikult seal ringi käia ei saa. Päris suured alad on seal nö isoleeritud ja kui sinna lõksu jääd on liikumisvõimalused kasinad, samas eks rahu ja vaikus saabubi siis kui kuhugile ei lähe. Ja jälgides nende uudiseid siis karantiinimeetmeid pigem tugevdatakse kui lõdvemaks lastakse.

Pigem asi siiski selles, et riigid järjest sulgevad piire puhkusereisijatele, seda küll hetkel vaid ajutiselt (mõni nädala, teine kuu kaupa) ja siis vajadusel pikendavad piiranguid lootuses et läheb paremaks. Seda paremaks minekut küll kuskil praegu näha pole, seega lendude jätkumine detsembris on ka kahtlane.

Üks on lennukis/lennujaamas nakatumise oht aga keegi ei reisi ju ainult lennujaamas/lennukis istumiseks, statistika riikidest sissetoodud juhtude kohta on siin https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=91371933

Ise reisisin viimati suvel, kui oli ka kohustuslik maski kandmine aga osad siiski suhtusid sellesse trotsivalt ja igal võimalikul juhul üritasid lennujaamas ja lennukis maski eest võtta.

Barbados oli ikka väga turistikas, kallis ka. Martinique oli küll vähe odavam ja pisut vähem turistikas aga meenutas ikkagi veidi väikeseid Prantsusmaa piirkondi ja inimasustuse tihedus oli kohati päris suur. St Lucia on aga endine Inglismaa koloonia ja looduse poolest kõige "metsikum" (või vähemalt 10a tagasi oli) ning kui kariibi mere poolsel küljel olid luksushotellid siis ookeani poolsel kaldal leidis päris rahulikku majutust, paari euri ees fooliumisse pakitud grillkana (kohalike lemmik ja soovitus) ning ka metsarajad mis ei ole täiesti turistikad.

Ilmselt paljudel siiski see hinnateema sees sest vähemalt Genius klubi liikmetele on nö hinnagarantii ja kunagi Saaremal Spas ööbides oli peale broneeringu tegemist sama tuba hotelliveebis odavamalt, tegin screenshoti ja saatsin bookingule, nad palusid broneeringu hinna ära maksta ja arve küsida ning pärast saata neile vahesumma taotlus koos bookingu hinna ja hotelliveebi hinna screenshotidega ja arvega, nädala pärast oli vahe tagasi kantud.

No Viini sai lennata juba ka Juulis,  ise valisime tol hetkel kõige soodsamad piletid 25 eur edasi-tagasi + muudetavuse tasu 5 euri ning jõudsime tagasi siis kui seal oli veel rahulik ning siin ka karantiinikohustust ei rakendunud. Sest oleme ausad, tegelikult oli juba Juuli alguses näha et numbid hakkavad tõusma ja kuigi endal oli mitu korda kiusatus soodsaid pileteid veel osta siis reaalsus on kuklasse koputanud, et liigseid riske ka võtta ei tasu.

No väike pidu siin ja väike pidu seal ning varsti on Eesti enda number juba selline, et ilma karantiinita kuhugile sisse ei pääse. Ja tundub, et paremaks ei lähe hetkel väga kuskil.

Lykas - mul kohe suunurgad kerkisid kui lugesin reisipäevikust Starbucks asemel Starbooks :) Meil väiksem kutsus ka seda nii ja Dominos pizza oli ka üks lemmik. Teemaparkide osas soovitus, et, väiksematele kuni 8 v 10 aastat Disneyland ja suurematele Universal Studio park. Mõlemad on väga suured (ja ka kallid) ning tegelikult 2 päeva oleks tegemist.

Inimesed, kes tulid nn punasest pidid jah ära täitma eneseisolatsiooni lehe koos elukoha/peatumiskoha andmetega, seal ilmselt kirjas, mis piirangud on. Ja isolatsiooni tingimusi võidakse kontrollida aga võidakse ka mitte, kuid kui tuleb välja, et oled rikkunud ning nakatad ka kedagi teist, siis ilmselt ootab ees trahv.

Nüüd kui karantiinipiiranguta on vaid üksikud riigid siis ilmselt on lennujaamas ikkagi keeruline väita, et tulid riigist kust tulles pole isolatsioon kohustuslik seda enam, et kui meie tulime Juuli alguses Austriast siis teadsid kontrollivad politseinikud väga hästi, mis lennud just olid sisse tulnud ja küsisid vaid lisaks, et kas külastasite veel mingeid riike.

Tänastest nakatunutest 2 on viiruse Hispaanias saanud, ilmselt see number hakkab vaikselt nüüd kerkima. Eks autoreisijad püüavad laveerida nende nö punaste riikide vahelt aga kui tagasisõidu koridor jääb järjest kitsamaks.

Ma küll pole kohalik aga 2x pidanud turistina kasutama Londoni ühistransporti kuna lendude vahel oli pikem kui 10h, siiani on olemas Oystercard nii igaks juhuks kui peab seal jälle seiklema. Esimene kord lendasime sinna jõulude paiku, lennujaamast kesklinna saime ilusti aga kui edasi hakkasime metrooga seiklema siis hakkas lund sadama ning neile oli see muidugi suur üllatus, inimesed rõõmustasid aga mingi probleemi tõttu jäi metroo maa alla seisma ning pidime otsima bussi variandi, et edasi liikuda, kuid ega seal ju talverehve pole ja buss sõitis max 20km tunnis, olime endale päevaks veel igasuguseid plaane teinud kuid kesklinnast äärelinna sõit võttis libedaga lõpuks 2,5h ning enam ei hakanud ühistranspordiga kuskile trügima. Öösel puhus hirmõhukeste akende vahelt lund ka veel sisse. Järgmise päeva shuttle bussi lennujaama tõstsime 3h varasemaks ja tõesti ega seegi eriti kiiremini ei liikunud aga lund oli vahepeal juba üsna rohkesti alla tulnud, nii et meie edasilend lennujaamas lükati samuti 5h edasi, kohale me siiski lõpuks Tenerifele jõudsime. Järgmine kord sõitsime Londonis kevadepoole ja siis oli liiklus tip-top, kõik käis kellapealt.

No võib ju mujale lennata aga kui 14ndal Viinist tulime siis küsitleti kõiki (kuigi siis polnud punases) ja ka seda, et kas lendasite kuskile edasi või mujalt sinna. Võib ju muidugi hämada aga eks nad soovi korral saavad kontrollida ka. Aga ega seal muud nende edasilennanutega teinud kui panid andmed kirja ja kõik.

Tagasipöördumise päeva seisuga. Lennujaamas on politsei, kes kontrollib saabuvaid lende ja küsib ka transiidi kohta mujalt. Kes tulid või olid tulnud läbi karantiinikohustusliku riigi paluti kõrvale ja pidid mingid andmed täitma. Nii oli vähemalt 14.juulil Tallinna Lennujaamas. Lätis vist nüüd sama teema aga kõik täidavad andmete lehe, kes sisenevad riiki.

Loomulikult on broneering ka alla 2-aastasel, samuti peab olema reisidokument, kuid kuna era ldi istekohta tavaliselt pole siis pileti hinnaks tavaliselt vaid lennujaamamaksud. Samas tasuks vbla rõhuda sellele, et hoidjat rohkemaks ajaks pole.

Lende kindlasti sellepärast ei tühistata veel, kui selleks ajaks endiselt number kõrgem tuleb istuda karantiinis. Kui siin mitmes teemas küsitud, et kuidas kontrollitakse mis riigist saabud siis vähemalt lennujaamas küsis seda teisipäeval politsei.

Viinis ei kontrollitud, paljudest riikidest ei saagi vist sinna hetkel ka lennata. Tallinnas oli lennujaamas politsei vastas enne pagasilinte, nemad küsisid kuskohast ja kustkaudu lend oli.

Ryanairi lennud ei ole praegu enamasti 100% täis ja maskid peavad olema 100% lennuajast peal alates boardingu algusest. Ei tea kas see tagab ohutuse siis ohtlik ka ei tundunud lihtsalt ebamugav on selle maskiga istuda pikalt. Tundus, et vent oli ka tugevamaks keeratud ja pisut jahedam oli, ise nad reklaamisid seda kui uut filtrisüsteemi.

Tallinnas lennujaamas oli politseikontroll teisipäeval, küsiti kõigi käest kuskohast tulete, Lätis vist pidi nüüd lennutranspordiga tulles olema kirjalik ankeet, kas seda infot ka eestiga jagatakse ei tea, kui kevadel aga Itaaliast eestlased tulid siis küll jagati ja kontrolliti. Ilmselt suurem võimalus siiski, et mõni koroonahirmus töökaaslane või naaber kaebab kui reisist teada saab, seega ilupiltide postitamist ja reisimuljete levitamist tasuks ehk piirata.

Uurisin tuttava tsehhi käest kuidas neil olukord on sest pidime Viinis kohtuma kuid nad otsustasid mitte sõita.  Numbrid tõusid küll mingi lokaalse puhangu tõttu, kuid arvas et varsti piiratakse taas ka reisimist sest tungivalt soovitatakse juba kodumaal puhkust veeta. Seega ise mingeid kulutusi ette ei teeks vaid vaataks siis kui reisiaeg käes kuidas nende piirangutega on.