Viimased kommentaarid

Traktor

2. Iraanlane selleks ajaks kui ta Riiga jõudis siiski juba köhatas vaikselt, seega piisknakkusena sai asi juba edasi levida. Põhiline köha ja halb enesetunne tulid aga alles Tallinna suunduvas bussis: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/koroonaviirusesse-nakatunud-iraanlane-pealtnagijale-olin-tallinna-lahedal-bussis-ja-ehmatasin-mis-siis-kui-mul-on-see-haigus?id=89130315

Natuke uudiseid siis veel ka Põhja- Itaalia poolt. Eilne lend Bergamo-Tallinn oli pooltühi, maske kandsid vähesed. Bergamo lennujaamas ei kontrollitud enam midagi, Tallinna lennujaamas jagati infolehti, toolil lebas ka paar elektroonilist kraadiklaasi, mida silmnähtavalt haigete puhul siis vbla kasutati. Kõndides mööda Bergamosse lendavate inimeste väravast, oli seal ka ka ca poole lennukijagu rahvast, seega kodune garantiin on varsti ilmselt populaarne.  Paljud saavad tööd ju teha arvutiga ning toidud tellida postikappi. PS! Tuli meelde, et Ryanairi äpp siiski teatas, et perioodil 17.märts kuni 7. Aprill on nad sunnitud siiski tühistama 25% lühimaalendudest Itaalias, seega midagi ikkagi on ka muutunud.

Mina kirjutasin nagu siin hetkel olukord on. Mingit karantiini ega paanikat pole. Nakatanuid siin uute andmete järgi pole ja see arst kes varem avastati nakatus juba mujal mitte siin.

Eile õhtul sai siiski astutud (Põhja-Itaalia) Bergamo lennule. Ca kolmveerand lennukitäit "julgeid" koos meiega. Maski kandis vaid veerand reisijatest kui sedagi, enne lennuki peale minekut veel vähem inimesi. Kuna Bergamo lend saabus kõrval väravasse siis nägime, et seal ootasid neid inimesed teabelehtedega ja paar politseinikku, thats it. Temperatuuri küll ei mõõdetud. Bergamo lennujaamas mõõdeti aga kiirelt temperatuuri ja lasti minema, rahvast oli lennujaamas küll vähe aga hiline aeg ka ju. Sõites läbi Bergamo ei paistnud kuskil maske ja meie sihtkohas Aostas ei viita samuti miski koroonale. Rahvast on siin palju, maske ei näinud, hiinlasi ei näinud. Päike paistis ja 14 kraadi oli sooja orus ning 6 kraadi mägedes. Tööandja soovitab küll 2ndl kodukontorit ja tasub kindlasti kaaluda, kuid siin päris põhjas on ikka hoopis teised olud kui karantiinilinnades. Muuseumid, poed, baarid kõik lahti inimesed rõõsad ja rõõmsad.

To: 

improved

 Et siis Vietnam, Tai või Itaalia ütleb piiril, et meil on haigeid rohkem kui teil ja minge tagasi? Sama saaks ju juba praegu öelda aga selge on see, et vähemalt Euroopas sees enam piiride kinnipanemisel mõtet ei ole, inimesi on ühest riigist teise juba liiga palju liikunud peiteaja jooksul ja nakatunuid võib tulla veel igal pool.

Palju on siin coronat võrreldud gripiga, kuid gripi tõttu ei sulge keegi terveid piirkondi, lisaks Hiinale nt  https://www.nytimes.com/2020/02/23/world/europe/italy-coronavirus.html.  Endal varsti minek Itaaliasse läbi Bergamo ja hirm on küll, et kuskile seal suletud piirkonda "garantiini" võib jääda.

Ilmselt said sa esmalt ka sellise emaili kus nad teatavad, et kontrollivad broneeringut ja saadavad siis kinnituse? 

"Thanks for choosing Skyscanner.

Just so you know, we’ve sent your details to Kiwi.com for your flight to ....... so they can complete your booking.

You don’t need to do anything. As soon as your booking has been completed, Kiwi.com will send your confirmation email to .............................

So keep an eye on your inbox (and don’t forget to check your junk folder)."

Sama probleem Kiwiga mitmel korral olnud ja tõesti nad broneerivad raha mingiks ajaks su kontol, kuid tegelikult broneeringu lõpus ka kiri, et kontrollivad broneeringut ja saadavad lõpliku kinnituse hiljem. Kui nad piletite hind muutub reaalajas ning nemad ilmselt reaalajas seda kontrollida ei suuda siis enne nad midagi ei kinnita kui tegelikult vedajalt hinnad saavad. Ehk siis tegelikult sa kohe piletit ei osta, vaid broneerid ning nemad koha raha ei võta vaid samuti broneerivad, tavaliselt broneering tühistatud ka 1-2 päeva jooksul. Aga Kiwi.com kohta ka mitmeid hoiatavaid teemasid netis, kus on olnud ka keeruline raha tagasi saada.

Cervinia on jah peamine valik suusakuurortina kirjas, Zermattisse ilmselt ei jõua seekord. Puudrit väga ei otsigi, sobib kui on piisavalt heal tasemel radasid, et ei peaks vaid üles-alla tiirutama. Peab siis ikkagi uurima rendist  ka lumekettide kohta.

Kuskilt teemast lugesin et ka sellel aastal on neid, kes Bergamost suusatama plaanivad minna. Kuna lumega on see aasta nii nagu on, siis tunduvad Alpid kõige kindlam paik olevat, kuigi ka Dolomiitides kindlasti leidub korralikult lund. Oleme minemas perega Veebruari lõpus - Märtsi alguses ning 3 inimest on kogenud suusatajad-lauatajad ning üks siis Tuhamäe ja Soome kogemusega. Esialgu vaatasime ja planeerisime siin palju kiidetud Madonna di Campigliot, kuid kuna mõistliku hinnaga majutust leida oli juba raskem ning mäepiletid ei erine väga ka suurematest keskustest siis otsustasime Aosta kasuks. On keegi siinsetest Aosta Valleys peatunud ja suusatamas käinud? Kuidas seal on muu meelelahutusega peale suusatamise?  Lugesin et mägedes võib probleeme võib olla esiveoliste autodega millel pole kette, kui ootamatult külmaks peaks minema (meie majutus asub ka päris kõrgel mägedes), seega võtsime rendiautoks neliveoga väikemaasturi, sellega peaks ikka hakkama saama.

LiisM, reisibüroo all pidasingi silmas siiski kohapealset reisibürood sest teema algataja ei soovinud ju Novatoursi, kelle giidiga reisid on kallid. Võrreldes Taiga on Vietnamis vene keel siiski vähem levinud (eriti lõunas HoChi Minh/Saigoni piirkonnas) ja seda oskavad peamiselt vanemad elanikud, Hanoi pool on vene keelt oskavaid inimesi ja vene keelseid giiditeenuse pakkujaid ka rohkem. Tasub aga silmad lahti hoida ja kui kuskil vene keelseid silte silmad, siis julgelt sisse astuda.

Reisibüroost tasub ikka eelnevalt kindlasti küsida kas on pakkuda venekeelset giidi. Minu kogemus Ho Chi Minh citys ja Nha Trangis oli, et 35 aastased ja nooremad ei räägi üldse vene keelt (nagu Eestiski) aga rääkisid üsna korralikult inglise keelt, vanemad inimesed rääkisid kas prantsuse või vene keelt ja inglise keelest ei saanud arugi. Giidid olid meil aga just pigem 30ndates meesterahvad. Taksojuhid olid täitsa umbkeelsed ja osad ei osanud ka paberilt aadressi lugeda. Kuna viibisime ühes kohas pikemalt ja väikelapsega rollirirent ei tundunud turvaline, tuli aadress Vietnami keeles selgeks õppida ja siiani on peas :)

Endal sama plaan, hoian hindadel silma peal, vahest tuleb sooduspakkumisi juba kevadel aga teinekord alles sügise alguses samas eks need soodsamad piletid on saadaval siiski pigem 1) kas enne koolivaheaja algust 2) siis kui koolivaheaeg hakkab lõppema, seega täpselt koolivaheaega mahtumine eriti soodsalt ilmselt kätte ei tule sest need piletid ostetakse ära ka ilma soodushindadeta.

Olime kunagi vabariigi aastpäeva paiku. Päeval sai käia lühikeste varukatega 18-23 kraadi, kuid mõni päev oli siiski pilvine ja paar korda ka tibutas, õhtul ikka jakk või pusa peal. Enamus kohtades merre ei kippunud aga paar soojemat muuliga kaitstud lahesoppi lõunarannikul oli, kus inimesed ikka ujusid. Hotelli basseinid olid enamuses liiga külmad, vaid soojendusega lastebasseinis kannatas ujuda ja samuti ei saanud ka veeparki minna just liiga külma vee tõttu. Kuid loomaaed see eest asus mägede vahel ning seal oli keskpäeval suisa leitsak. Aga talveperiood on väga mõnus põhjapool matkamiseks, loodus on roheline ja putukaid vähe. Üldiselt üsna sarnane ilm Tenerife veebruari ilmaga, kuid minuarust oli isegi veidi tuulisem.

Gatwickis bodyscannerid küll olemas, kuid kõik ei pea sealt läbi käima. Võetakse pisteliselt ning ka neid kellel turvavärav ei piiksu. Mul küll metalli kehas kuskil ei ole omateada aga vähemalt pooltel reisidel satun nö lisakontrolli. Ka bodyscanneri kogemusi juba mitu ning kõige rangemad kontrollid ongi minuarust Eestis, Saksamaal, Inglismaal ja USA-s.

Minul omateada pole kehas metalli, kuid millegipärast ajan alatihti need väravad neil ärevaks. Praktiliselt iga lend ikka kontrollitakse selle metallidektoriga ning paar korda sh. USA-s olen pidanud käima selles full-body-scanneris, mis teeb ümber sinu tiiru (nagu siin videos [

_EKnKs](
) )  ja nagu ma aru saan siis neil peaks tulema vähemalt 3D pilt sellest kus sul miskit "peidetud" on. Minu puhul pole siiski miskit avastatud (v.a nabaneet mille vahepea unustan)  seega ei teagi, mis edasi tehakse kui peakski kuskil midagi kahtlast olema. Röntgenipilt tuleb tõenäoliselt kasuks.

Reunioni kohta midagi kahjuks kaasa rääkida ei oska sest meie Mauritiusel käies seda saart ei külastanud, kuid Mauritiusel oli teede ja tänavate märgistus 10 aastat tagasi küll 0, ise autoga pooli kohti üles ei leidnud ja ka kohalike juhatamine oli kummaline. Käisime sealse vulkaanikaatri juures taksoga ja El Teide ning St.Lucia vulkaanid jätsid sügavama mulje, kuid kui pole varem näinud siis kindlasti tasub muidugi minna. Mis puudutab matkakotte, siis USA-s käies oli meil rohkem ka matkamist ning sai kaasa võetud nii seljakott (kohapealt rendina, mida oli mehel parem ja mugavam kanda) kui ka kõhukott (mis ei kaalu ju suurt midagi lisaks pagasisse võtta) ning millega minul oli mugavam. Lisaks sai laps siis erinevaid vaateid ühelt ja teiselt poolt ja mis see mehel siis paar lisakilo matkal kanda, kui naised tavaliselt päevad läbi peavad last nii süles, seljas kui puusapeal tassima. Tsehhidel oli mingi väga äge matkaradade äpp, kus eesti omad olid igatahes kõik peal (ja nt. ka palju kanaaride radu), kuid kas neis ka nii kaugete saarte omad on, ei oska muidugi kosta.

Üks nüanss mille peale alguses vbla ka ei mõtle, siis haagisega on sul kiiruse osas teatud piirangud, parkimise osas päris suured piirangud (mõnes euroopa linnas ei saa haagisega üldse sisse sõita ja paljudes pole sobivaid parkimiskohti ega parkimismaju) ning igal pool kus pead ületama vett praami või laevaga on kulu ikka päris korralik. Kui teie reisid on 2-3 nädalat aasta jooksul ja oskad kasutada erinevaid majutusotsinguid sh kohalikke, siis soodsam tuleb ilmselt siiski lihtsalt autoga ringi trippida. Kui aga on väikelapsi, kes pikka sõitu ei kannata ja vajavad kiirelt etteplaneerimata ööbimisi ja puhkepause, siis võib ehk mõelda, siiski söögitegemine ka lihtsam ja kui restorani ette parkima ei mahu siis suurema kaubanduskeskuse ette ikka.

Arvestades seda, et Ryanairi lennud ikkagi üsna tihti hilinevad (vbla mul endal ebaõnn aga ca 50% lendudest on minul nt viimati hilinenud) , eelmine aasta Corful käies nt kõik 4 lendu (Riia-UK-Corfu-UK-Riia), sügisel Maltale lennates 1 lend ja Mais Berliinist tagasi tulles 1 lend, siis alla 2 tunni ma jätkulendu lastega väga ei riskiks, piletid on kõik ju eraldi, kui jääd maha pead ise uued hankima. Corfult tagasi tulles oli meil ka 1h 55 minutit ümberistumise aeg aga hilinemise tõttu jäi sellest 1h10min ning õnneks olime võtnud lisaks Fast Lane piletid ja lõpuks jooksime 2 lapsega läbi Fast Lane koridori ühest lennujaama otsast sisse, läbi väravate jälle välja ja uuesti sisse, jõudsime väga napilt ja üks teine eesti paar jäigi maha sest pagasikontrolli järjekord läks täiesti umbe.  50 min on seega kohe kindlasti liigne risk, 1h 50 oleks normaalne aeg kui ei oleks hilinemist aga olles kunagi ka Barcelonasse nendega lennanud siis seal ei lastud meil mingil põhjusel maanduda ja tiirutasime seal kohapeal 20 minutit ennem kui maanduda saime, õnneks ei olnud siis edasilendu. 

Gran Canaria muidu veebruari lõpus võib olla veel jahe ujumiseks (kui ei ole just soojendusega basseini hotellis aga neid hotelle on vähe). Käisime paar aastat tagasi veebruari lõpupoole ja kuigi matkamiseks ja päikese võtmiseks oli hea ilm siis merevesi kuskil seal 18-21 kraadi (väiksemad lahesopid ja madala veega kohad soojemad). Aga veepargis oli 17-19 kraadi ja sinna seetõttu ei kippunud. Samuti oli merevesi jahe ja basseinivesi lausa külm üleeelmine aasta Tenerifel EV aastapäeva paiku. Seega kui tahate ujumispuhkust siis ehk tasuks mõnda kindlamat varanti kaaluda aga samas kunagi ei tea, mõni aasta võib ka paremini minna ilmaga.

Sain ka uue värske koodi, julgelt võib kasutada soodustuse saamiseks ja asi töötab päriselt ka:  https://www.booking.com/s/57_6/preili67

No olles ise kaitsnud 2 ülikooli lõputööd, siis juhendaja leidmine on olnud juba paras peavalu ja üldjuhul on neil korraga palju juhendatavaid ning nad ei suuda kõikide töösse süüvida enne kui töö valmis. Seega peab ise alguses olema hoolas, tutvuma teiste töödega ja õppima teiste vigadest. Küsitluse koostamine on alati riskantne sest kui testgrupi poolt ei tule välja vead, võidakse seda kaitsmisel pidada mittesobivaks ning läbi kukutada. Samas mulle tundub, et mõnel koolis on need tööd ka lihtsalt moe pärast ja vähemalt rahuldavaga lastakse ikka läbi.

Väga tore ju, et siin teemas tuuakse ära ka küsimustiku puudused siis teab teema autor ka mida retsensendilt oodata (juhul kui retsensent ka ikka piisavalt pädev on) ning mille osas kaitsekõne juba ette valmistada. Lisaksin veel juurde, et kvalitatiivse uuringu jaoks on küsitlus minuarust liiga lühikene ning mõnele küsimusele polegi justkui sobivat varianti.  Samas alati peaks küsitluse ju testgrupi peal läbi proovima ja huvitav, et see antud juhul pole tulemust andnud.  

Kindlasti külastage Port Aventura lõbustusparki Salous. Ameerika mäed on isegi ägedamad osad kui Orlando Universalis või Disneylandis, kuigi nii ägedaid 4D ja 5D atraktsioone seal veel pole. Järjekorrad on küll pikad aga emotsioon on vägev.

Pikamaa lendudel on tavaliselt olemas turistiklassis esimeses reas seina küljes kookoni või magamishälli kohad. Imekombel oleme just 2 pikemal reisile (Vitnam, USA) saanud endale ühe sellise koha kuigi see on "kes ees, see mees" põhimõttel, kuid läbi reisifirma ostetud piletite puhul on neil justkui mingid nipid kuidas neid ikkagi saada (vbla tasub küsida kui ostsite büroost).  Ise oleme ka ühele reisile neid hiljem proovinud broneerida aga ei õnnestunud kuidagi. Eeliseks on see, et laps saab horisontaalasendis rahulikult magada (veidi küll turvarihmad häirisid, kuid üles otseselt ei ajanud) ja kui lennu aeg ka täpselt uneajale jääb siis veab kohe eriti. Ise sai ka esimeses reas pikema jalaruumi tõttu paremini pikutada, ainuke viga on see, et telekad on seal ebamugavad.  Lisaks tuleb siis kaasa võtta ka mänguasju, ise laulda, lugeda vms mis lapsele kodus teha meeldib, vahepeal mööda lennukit ringi kõndida ja lasta teenindajatel ja sõbralikel tädikestel lapsele naeratada. Mis puudutab lastetoitu siis kaasavõetud piimasegu pakid ja püreed läbisid keemilise testi nii Tallinnas kui Saksamaal kui Londonis aga kõige põhjalikum ja pikaajalisem (kuna olid pikad järjekorrad ja kontroll võttis ka aega, siis kokku ca 1h) toimus ikkagi USA-s, seega kui võtate lennukisse toidud kaasa varuge aega lennule minekuks. Kui Euroopas kontrollitakse ülitäpselt seda, et õhkutõusu ja maandumise ajal oleks ka lapsel rihmad kinni (ja meie ühele lapsele nt see osa ei meeldinud) siis nt. USAs küll pakuti lapsele eraldi rihm aga keegi ei kontrollinud peale esimest juhendamist kas see ka kinni jäi e. siis lapsevanema enda vastutus. Ja oleme ka hiljem näinud kuidas väikelapsele selle rihma sees väänlevad , harjuvad ja ei meeldi neile see kohustuslik kinnisidumine aga sellega siiski harjuvad.