Mauritiusele lastega

Tere, tripikad!

Kas keegi on hiljaaegu Mauritiusel käinud koos lastega (alla 3-aastased). Lennufirma saadetud infost loen välja, et ka nemad vajavad PCR testi riiki sisenemiseks. Kas see on tõepoolest nii?

Selle https://www.iatatravelcentre.com/world.php järgi vanuselist erandit töepoolest ei ole!

0
0

Kes viimati käinud ja oskab öelda, mis seal valuuta kurss kohapeal on lennujaamas vms?

0
0

Terve nädal näitab tihedat vihmasadu ja 0 päikest! Kas ongi reaalselt nii või pigem kiire vihm ja päike jälle väljas?

0
0

Kõige soodsam on vahetada lennujaamas. Jaanuari lõpus oli kurss 48,1. Eestis vist oli see aeg 42 midagi. Kui vahetate mujal seal piirkonnas siis on kurss kindlasti väiksem. Meile pakuti ühes kohas ainult 40. Kaardiga saab igal pool söögikohtades hakkama. Võibolla indude "garaazi" putkades ei saa, aga me ei riskinud ka seal süüa. Võtke natuke dollareid jotsiks hotellide söögikohtade jaoks ja ok. Taksosõiduks oleks hea kui olete kohaliku selle jaoks siis lennujaamas vahetanud, sest kui maksate euros, siis kipub kurss 40 olema.

0
0

Tulin Mauritiuselt 24.02

Minnes vahetasime raha lennujaamas, kurss oli 48,2

Lihtsam on majandada kohalikus valuutas, aga saab hakkama ka dollarite ja eurodega.

Ilm oli ilus, päike paistis ning ennustus, et kaks nädalat sajab, ei pidanud paika! Kaks päeva kahest nädalast oli pilves ja tuuline seoses tsükloniga.

0
0

Eespool küsiti reisieelse PCR nõude kohta laste osas, nii ongi, kellelegi erandeid ei ole. Samas kui paberid korras, olete korralikult vaktsineeritud ja Eestis tehtud PCR kõigil neg, siis kohapeal enam mingit lisatüli pole. Piiril kontrollitakse saabudes kõik veelkord üle ja siis - head puhkust. Kui on ette näidata ka hotellis ööbimine, siis rohkem keegi ei torgi (osad hotellid jätavad isegi nõutava kohapealse 1. päeva antigeeni testi tegemata). 

Rahavahetus - rahavahetuspunkte on ka igas väiksemas linnakeses, ei pea just lennujaamas kõike vahetama. Kursid on küll nõksa lahjemad aga komisjonitasusid pole, seega kannatab alati juurde võtta kui vahepeal otsa saanud. Ka kohalikust ATM-ist võtmine on ok, Swed võttis vaid mingid täiendavad 2 eur konverteerimistasu. Kohapeal ikka eelistatult arveldamine kohalikus rahas, kuid ost ei jää ka kunagi katki kui juhuslikult vaid EUR on näppu jäänud (keegi ka sel juhul kursiga liiga ei tee ja annavad veel täpse ülejääva summa erinevuse kohalikus rahas tagasi). Jootraha lisamine on üsna harv komme, kuid hea söögi või teeninduse juures ei tee sugugi paha ka natuke jätta. 

Ilmast - veebruar-märts on reeglina siiski aasta kõige vihmasemad kuud, kuid viimased ca 10p. kuni eilseni (04.03) oli siiski väga haruldaselt igapäevaselt päeval terav päike väljas (korralikult kreemid peale!), õhk ja vesi ööpäevaringselt 28-30 ja sadas peamiselt õhtul-öösel. Alati nii hästi veebr. lõpp ei pruugi olla. Tsüklonid olid seekord peamiselt veebr. alguses. Kuid edasi lubab jah taas 7-8p pidevat vihma, ka päeval, kuid kindlasti tekib pilvede vahele ka mõni auk. Niiske on nii või naa, kellele taoline soe ja niiske meeldib, siis igati hea valik puhkuseks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased