mehisk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
22 meeldimist
0 postitust / 97 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
FD62 tekstidest aiendatud:

Turvavestlused toimuvad check-inis väga piiratul määral reisijatel kellel on äraantav pagas. Sellisel juhul kontrollitakse ESTA olemas olu ja tõenäoliselt ka esimese öö majutuse olemas olu. Reisijad kes saabuvad Ameerika Ühendriikidesse läbivad migratsiooni ja tolli kontrolli alati esimeses lennujaamas kuhu jõutakse tänu millele äraantav pagas, mis võib olla registreeritud saatmiseks lõpp sihtkohta tuleb ka selles esmases lennujaamas enda käte korjata. Kohe pärast migratsiooni ja tolli kontrolli on tavaliselt koht kuhu see pagas uuesti asetada kust ta teekonda jätkab lõpp sihtkohta ilma, et seda oleks vaja uuesti registreerida. Migratsiooniametnik küsibgi eelkõige samaseid küsimusi, mis ESTAl kirjas ja seega ongi alati tark ESTA väljatrükk endaga kaasas hoida, et enda mälu värskendada, mis seal kirjas sest erinevuste korral läheb kindlasti vestlus migratsiooniametnikuga pikemaks. Erinevates Ameerika lennujaamades on ka erinevatel tasemetel välja arenenud migratsiooni toimingud elektroonsel teel. 

Igale reisikorraldajale on apsud lubatud aga tähtis on seal juures need ka soliidselt korvata nagu Gruusia firma tegi asendas hea bussi veelgi paremaga. Viru Reiside reisil olnud ilmselt ei oleks ka midagi öelnud kui esimeses asumis kus bussiga probleemid tekkisid oleks koha pealt võetud uus ja parem buss millega reisi jätkata või kui majutus kohad oleks parematega asendatud kui algses programmis ning programmipunktid oleksid kõik täidetud saanud. Arvestades Viru Reiside suhtumist on ainu õige töepoolest pretensioon esitada ning mitte vähem kui pool reisi raha tagasi nõuda. 

Floridas on käidud hiljem ka kuid Orlando parkides sai käidud noorte täiskasvanutena ning tegutsemist jätkus ka ilma lasteta hommikust õhtuni.

Key Westis pole ise käinud kuid paljud leiavad, et sõit sinna ei tasu seda vaeva ära (eriti kui aega on ainult 9 päeva). Everglades on ilmselt looduse mõttes huvitav - seal olen käinud ja mingi ekskursiooni hõljukiga teinud (aastaid ammuseid tagasi). Üldiselt Florida lääne rannik on sügavama mulje jätnud - Sannibel Island on hästi tore kant. Pargid Orlandos (Disney, Epcot, Universal) on kõik erinevad ja lihtne on seal igas nendes terve päev veeta.

Eesti kodanikuna Ameerikasse sisenedes sõltumata kas transiidiks või reisi lõpp sihtkohana eeldab ESTA olemas olu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html;jsessionid=cnnQEoHcXGNHHik7o4rWJMQzDkavK9dwipC4z-JnFB6lyPImAtMF!1730297741?execution=e1s1

Kui reis osteti reisibüroo vahendusel nagu mulje jääb siis oleks reisikonsultant pidanud asjaolule tähelepanu juhtima. Kui reis vormistati ise siis tõepoolest on raske seda teada, et hooaja algused ja lõpub on teenuste täiuslikuse mõttes kahtlased perioodid. Reisikonsultandid loevad ka kataloogides/kodulehtedel olevat infot teisiti - näiteks perede sõbralik hotell paneb reisikonsultandi kohe ütlema, et hotellis on palju liiga lärmakaid lapsi, jne.

Suurus järk 10-12 aastat tagasi sai Keenias käidud. Nairobist sai külastatud Karen Blixeniga seotuid paiku ja siis suundutud sama giidi ja jeepiga safarile. Olime õnnega koos kui Nairobi-Mombasa kiirteelt maha saime külavahe teedele sest kiirteed rekonstrueeriti tänu millele selle seisund oli viletsem kui külavahe tee. Mõeldav, et tänaseks on seis samasugune. Reisi ajal oli Elerai Camp värskelt avatud ja seega loomad meie suhtes veelgi uudishimulikud kui meie nende suhtes. Elerai oli baas kust sai retki tehtud Amboselise ning edasi jätkasime sõitu läbi kahe Tsavo pargi (ka seal olid ööbimised) Mombasasse - või täpsemalt Diani Beachi. 

Inimesed on erinevad - mina eelistaksin sujuvat:


EY 8102   15JAN TLLRIX   2120   2210  O         E WE    1   
 EY 8125   15JAN RIXAUH   2330  #0730  O         E WE/TH 1   
  EY  430   16JAN AUHHKT   0915   1820  O         E TH    1   
  EY  431   28JAN HKTAUH   2025  #0010  O         E TU/WE 2   
  EY   57   29JAN AUHBRU   0220   0650  O         E WE    2   
  EY 8056   29JAN BRUTLL   0905   1240

Hind EUR 540

Inimese tõeline pale peitub tema sisimuses - väline lõust ei ütle mitte midagi. Britide naerune nägu (mida näeb lõpmatuseni turistidele suunatud asutustes) peaks viitama nende siirale külalislahkusele mida reaalselt kohtab väga harva. Eestlaste üldiselt tõsisem pilk võib aga hoopis siiramat külalislahkust peegeldada. Nõustun ka kõigiga, et asi on kliimas ja kultuuritaustas ka kinni. Elades ühel suvel Londonis kogesin kuidas kõik inimesed tänaval sellisel päeval kui ühtegi pilve polnud (mida oli suve jooksul vist kaks ehk kolm) olid positiivsemate pilkudega kui üle jäänud päevadel mil pilved taevas ja seega pilgud sama hallid nagu ilmgi. 

Phuket-Tallinn Aerfloti lendude puhul SU 275, 262 on nõutud ülemineku aeg pärast 26.10.19 tund ja 10 minutit - see on ka hetkel kehtiva graafiku järgi täidetud. Seda ühendust kasutades on kindlasti mõistlik teha selline reisitõrke kindlustus (pileti ostuga üheaegselt nagu alati peaks tegema), mis kindlasti katab täis mahus (pole teada ühtegi krediitkaardi kindlustust, mis seda teeks) plaanilised (toimuvad rohkem kui 2 nädalat enne lendu) graafiku muudatused. Põrmugi pole välistatud, et lennugraafikus tehakse väikeseid korrektuure ja kui siis langeb ülemineku aeg alla miinimumi pakub lennufirma kas järgmist enda lendu, mis tähendaks pikka ootamist lennujaamas kui viisat ei tee või raha tagasi.

Salva Kindlustus katab nii streigi kui maksejõuetuse kui see eraldi lisariskina valida. Tava reisitõrkekindlustus seda ei kata.

Mehhiko on aegumatu sihtkoht kus hea tasakaal ajalugu, teisi kultuuriväärtusi ja häid rannaelamusi - suuri muutusi pole siin oodata. Kuuba puhul on oht, et lähi aastatel kaotab riik oma praeguse hõngu mille juures ongi positiivses mõttes kommunistlik toon. Hea tunnetuse Kuuba erinevatest külgedest saab tehes ringi Havana, Vinales, Cienfuego, Trinidad, Santa Clara ning lõpetada võibVaradero rannas, mis on rand nagu iga teine ja õhustikult võib olla see, mis iganes riigis - siin pole enam miskit seost eheda Kuubaga.

Klassikaliste lennufirmade puhul on kindlasti läbiv pilet soodsam kui eraldi piletid. Lennufirma tuleb valida sel juhul selle järgi kus peatust tahetakse - kui Singapuris peatuda tahta siis tõenäoliselt on Singapore Airlines läbiv pilet Sydneyni soodsaim variant. Kui tahta Kuala Lumpuris peatuda siis Malaysian Airlines jne. Võttes mängu odav lennufirmad võib see mudel uppi lennata.

Piiril küsitud küsimused ja ESTA taotlemisel küsitud küsimused on enamuses identsed. Vastates piiril teisiti kui ESTA taotlusel tekitab kahtlust. Muu ei tohiks piiril huvi pakuda. 

Väga ilus on Estoril/Sintra kant mida kindlasti tuleks külastada nii kui nii - miks mitte ka siis seal ööbida?

Münchenis endas kindlasti lastele huvitav on Deutsches Museum ja BMW muuseum. Põhja-Itaalias Gardaland park lastele. Garda ja Como järved looduskaunid puhkepaigad.

Veigo soovitused õiged kuid julgen lisada, et tihti ei avane online check-in varem kui 24h enne lendu ehk siis teade võib hetkel täitsa õige olla, et ükski lend pole veel check-ini kõlbuline.

Lennufirma/broneerimiskoht saab reisijat teavitada ainult siis kui broneeringus on kontaktandmed olemas. Ka siis kui andmete tuvastamine on võimalik on see liig aja mahukas, et eeldada, et seda tehtakse. Portaalides tehtud broneeringute puhul ei tohiks sellist asja juhtuda aga vahel võivad ka tekida tõrked info liikumisega süsteemist süsteemi ehk siis kui Tripstasse andmed sisestati ei pruukinud need SASini jõuda.

Nõu andmine eeldab täpsema info jagamist - kui täpset infot foorumis jagada ei taha siis vali kellelt privaatselt küsid. Kui SASil lendu Tallinna varem pole ehk on Nordical või SASil koos kellegiga üle mingi linna - kohustust selliste marsruutide kasutamiseks hetkel pole aga vastu võidakse tulla. Kontaktandmed ei pruugi SASi lehel täis mahus nähtavad olla aga see peaks nähtav olema kas põhimõtteliselt on sisestus toimunud.

Selle 14 päeva reegli juures, mis suurendab lennufirma kohustust alternatiive pakkuda loetakse mõistagi mitte reisialgust vaid konkreetset lendu. Siiski soovitan bronni vaadata ka SASi lehelt ja kui on aru saada, et kontaktinfo on sinna üle tulnud siis on see hämmastav, et keegi kontakteerinud pole.

Ostes pileti reisibüroost reisikonsultandilt on reisikonsultandi kohus sisestada broneeringusse reisija telefoninumber või/ja e-posti aadress, et eriti viimase hetke lennugraafikute muudatuste olukorras on lennufirmal võimalus reisijaga ühendust võta. Andmete puudumisel vastutab reisikonsultant lõpuni kliendi informeerimise eest. Eeldaks siis kui tripsta võimaldas kontaktandmete sisetamist broneeringusse ja seda ei kasutatud siis ongi ainus viis muudatustest teada saada broneeringut ise kontrollides. Kõik graafiku muutused, mis toimuvad rohkem kui 14 päeva enne lendu on plaanilised ja sellises olukorras eeskirjade järgi tuleb kas leppida uue graafikuga, lennata kuupäeval millal algne ühendus on olemas või saada raha tagasi - enamaks vedajal pole kohustust ning kui lennufirma otsustab teisiti käituda on see puhas vastutulek.

Miks keegi ei taha otse välja öelda, et Barcelona on pigem koht kuhu suve pikendama minna ehk siis pigem september/oktoober? Aprill on ikka pigem Kanaarid, Egiptus kui eesmärk on rannapuhkus!