Viimased kommentaarid

Jääb mulje, et rahvusvaheline konsulaarinfo pole lugenud valitsuse ametliku lehte või siis konsulaarinfo on paremini informeeritud kui valitsuse leht. Teisalt kui transiit ühest lennujaamast teise ei toimu ametnike valve all on tõepoolest väga lihtne riiki jääda ilma, et keegi miskit teaks - vähemalt seniks kuni pole suudetud võrrelda riiki sisenemise ja lahkumise andmeid.

Ka minul on andmeid ühelt reisikorraldajalt, et piir võib avaneda juulis aga turiste enne augusti/septembrit ei oodata. Tehniliset pii pole kinni aga millalgi juulis peaks saama jälle viisa piirilt (seda kas viisat kuidagi teisiti võimalik saada on lühikeseks turismireisiks ma kinnitada ei oska).

Asi on põhimõttes - kui inimene sisuliselt ütleb, et ma tean küll sobivat kindlustust (nii Eesti reisikorraladajate pankroti kui mägedes olemiseks) aga ei ütle, mis see on siis pole erilist tahet otsida. Tahe oleks lihtsalt vastus teada saada!

Teiseks ei saa ma aru kuidas foorumis otsing toimib - võibolla olen pime aga sellist üldotsingu kohta mina ei näe. Teisi sõnu mina igal juhul kiiresti teekonda saadetud lingini ei leidnud.

Ma ei saa aru milles on raskus nimetada konkreetne kindlustusfirms kes kindlustab (Eesti) reisikorraldajate pankroti või/ja kõrgmägedes käimist. Tripi kasutajate seas on kindlasi inimesei kes mõlemaid teenuseid vajavad ja ei pruugi tahte neid firmasid maakleri kaudu otsida.

Finnair üritab ka alates 01.07.20 jätkata põhimõtet, et tuleb lagedale lennugraafikuga millest mingis mõnevõrra pikkemas perspektiivis kinni pidada:

https://www.finnair.com/en/bluewings/world-of-finnair/ramping-up-our-network-2111884

See link on üks usaldusväärsematest ja üldiselt tihti uuenev:

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Saksamaa kohta ütleb hetkel järgmist (ehk turistina riiki tegelikult siseneda ei saa ja karantiin on ka):

Germany

Published 04.05.2020
1.Passengers are not allowed to enter Germany.
This does not apply to:
- nationals of Germany;
- passengers with permanent residence in Germany obtained before Coronavirus (COVID-19) or with a D-Visa issued by Germany;
- husband, wife, child and registered partner of nationals or residents of Germany;
- passengers with evidence that their travel is to perform a professional activity, e.g., commuters, diplomats, nursing staff, food industry personnel, specialists;
- passengers in transit to their home country, if there is no other travel option. The purpose of travel and the entry requirements for the destination and transit countries must be proved;
- US military personnel stationed in Germany and their family members;
- merchant seamen who are going to sign up on board or leave Germany for the purpose of repatriation.
2. Passengers allowed to enter Germany must self-isolate and must proceed directly to their own home, or other suitable accommodation for a period of 14 days.
- This does not apply to merchant seamen without Coronavirus (COVID-19) symptoms.

Tehti Estonian Airi ajal läbi mõtlemata otsuseid, tehakse seda praegu ka Nordica ajal.

Proovitakse jäta mulje, et tegutsedakse üldsuse parimates huvides - tegelikuses jääb nii siin kui paljudes muudes asjades ähmaseks kelle huvides reaalselt tegutsetakse.

18.05.20 on saadud ka luba lennata Tallinn-Riia ja Tallinn-VIlnius ning Riiast Frankfurt ja Oslosse.

Seega airBaltic alustab nii, et Tallinnast saab rohkematesse sihtkohtadesse kui Riiast!

Kodumajutuse puhul kus 1-2 tuba ilmselt personali kulu pole. Kui tegu taluga kus tube veidi rohkem - isegi ütleme kõigest 3-10 siis ilmselt on juba keegi palgal kas kliente teenindamas või muid talutöid tegemas.

Minu kommentaaride tuum on olnud see, et kui taasiseseisvumise alguses käis külas üks abielu paar pikendatult nädalavahetusel mõtlesid nad järgmine suvi, et tulevad koos lastega Eestisse ja veedevad siin pikemalt aega tehes nii meie majandusele head. Peagi sai nendele selgeks, et majutusasutuste hinnatase võrreldes riigi üldise majandusega on paigast ära ja nad läksid kuhugi mujale.

Ma julgen väita, et olukord pole muutunud - lihtne majutus on elatustaset arvestades endiselt liiga kallis ning kvaliteet majutuse hind pigem paigas. Ma olen suhteliselt kindel (kui sellist statistikat peetakse), et kui võta % elanikkonnast kes saab endale lihtsat siseriiklikut majutust lubada on see näitaja enamik Euroopa  riikides kõrgem kui Eestis ja % kes endale 5* majutust lubada saab suhteliselt sarnane.

Eelkõige tööjõud ja riigimaksud, usuks ka ehituskulud, elekter ja küte. Kuigi võrdlusse on võetud hinnad ilma toitlustuseta on toitlustus valdkond kus ma olen ka kõhkleval seisukohal kus see reaalselt soodsam.

Kui võta viimased kolm kommentaari kokku tekiks minul mulje, et marks66 maksis siiski liiga palju - €20 kahele kokku kõlaks kirjelduse järgi õiglasem. Jaanusm võis passida aga €150 sellise erilise asja eest tundub pigem õigustatud kuigi ei pruugi iga ühe tahtmist mööda olla. Veigo paneb minu punktile pihta kui võrdlesin Eestit Hollandi ja Taaniga, et Eesti pigem siiski on kallim kui peaks olema sest Eestis siiski kulub väiksemad kui võrdlus riikides aga müügihinnad samad.

Kuigi selle firma pakkumised on ka kohesteks reisideks siis tundub nii, et mõte on pigem panna inimesi pikemalt ette mõtlema sest ilmselt visa on arrival keeld igavaesti ei kesta.

Minu mõistus ütleb samuti praegu, et kui saatkond viisa väljastab siis ei ole reisimisel probleemi (Euroopas on esindused olemas Berliinis ja Londonis - kumb Eesti eest vastutab ei tea).

Hispaania puhul jääb mulje, et ametlikult pole piiri kinni pantud nii nagu Eesti puhul kus IATA tekst ütleb, et kedagi peale omade või nendega võrdsustatud sisse ei lasta. Hispaania puhul on küsimus kas ja kuidas õnnestub kohale saada - mööda maad kindlasti ei saa. Kas selline lennuühendus on olemas, mis toimiks nõuaks rohkem uurimist.

Mida vähem asju toas mida katsuda saab seda vähem asju on vaja peale igat külastajat desovahendiga üle käia.

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

Visa on arrival ei toimi veel aga turist karantiini selle teksti järgi ei kuulu.

Üks firma kes vahepeal pakkumisi ei saatnud, et tulge aga saadab nüüd jälle väga lahkelt väga häid pakkumisi, mis viitaks sellele, et turist on oodatud.

Maldiivid võtavad väga lahkelt juba turiste vastu ja paljud hästi kallid hotellid teevad väga korralike allahindlusi.

Ma pole küll silmas pidanud ühe öö majutust aga pigem sellist pikendatud nädalavahetuse majutust 3-4 ööd. Kohtades kus koristustasu eraldi - eeldan, et see peaks minu välja käidud numbrites ka juba sisalduma.

Ma loodaks küll, et see, mis Booking.com Kuressaare kohta jaanipäevaks näitab on adekvaatne! Siis võiks öelda, et kõik ongi õige ka Eestis!

Stockholmi tühimiku peaks hakkama juttude järgi täitma Nordica.

Ma proovin väita, et kui Taanis-Hollandis on hinnatase lühikesel hooajal EUR 45-90/öö kahene tuba siis elatustaset/tööjõu hindasid arvestades peaks ikka Eestis olema võimalik soodsamalt saada. Kui rääkida puhtast majutusest ilma toitudeta siis kujutaks ette, et Eestis võiks hind alata umbes EUR 20 kandist ja lihtsamat tüüpi majutuse jaoks tipneda pikem kusagi EUR 60 kandis (ikka lähtudes 2 inimese toast).

Maja või korter 2-3 magamistoaga (ehk mahutavas 4-6 inimest) hind alates umbes EUR 50/öö.

Hetkel on küll Pärnus piisavalt majutust hinnaga EUR 25-60/öö augustis.

Mujal võiks ka sellise hinnaga rohkem võimalusi olla.

norsu - vaatasin piirkondi kus on samuti lühike hooaeg nagu Eestis, ehk Taanit ja Hollandit. Vaatasin 3 öö hinda augusti nädalavahetusel - hinnatase EUR 45-90/öö kahene tuba või majakene. Ikkagi tekkib tunne, et Eestis on selline puhke majutus kallim kui peaks olema.

Kui oli vihjeid ka ehituskvaliteedile siis millegipärst on ka nii, et kus kütta vaja ollakse keskkonnateadlikumad üldiselt ning ehitatakse selliselt, et ehituskulu võib suurem olla aga jooksvad kulud suhteliselt võetuna väiksemad.

Huvitav visioon tulevikust;

https://www.hospitalitynet.org/opinion/4098283.html

mis ei anna erilist lootust, et reisimine ealeski taastub selliseks nagu seda teadsime olevat!

See link tõestab, et on ka kohti, mis suudavad pakuda midagi erilist olematute hindadega!