Mehhiko ja koroonaturvalisus

Tere!

Kes hetkel Yucatanil või värskelt käinud.. Palun infot, kas hotellides ja  vaatamisväärsuste juures on mingid turvameetmed kasutusel. Ehk kas on põhjust muretseda nakkuse pärast kui ise seda ei otsi ( peole ei lähe jne) arvestades, et Eesti nakkuskordaja on kordades kõrgem kui Yucatanil?

Yucatanil on kolm osariiki ja igaühes neist on erinevad tingimused. Üldiselt kasutatakse foorisüsteemi, tasemed on punane, oranž, kollane, roheline. Quintana Roo (Cancun) hetkel kollane, täpsema info koos piirangute kirjeldusega leiab siit: https://qroo.gob.mx/sesa/semaforo-estatal-de-riesgo-epidemiologico . Lingid teiste osariikide infole leiab siit: https://mx.usembassy.gov/u-s-citizen-services/covid-19-information/

Tulime novembri lõpus Yucatanilt ja viibisime seal umbes 1,5kuud. Igal pool on seal turvameetmed rohkem kasutusel kui meil. Tundsime ennast päikese käes ja soojas merevees väga turvaliselt. Vältige siseruume, kinnistes ruumides pidusid. Maskid on siseruumides kohustuslikud. Des. vahenditega ei koonerdata. Edu teile!

Ise hetkel siin küll kuurordiretkel, ringi ei kavatse suurt rännata, aga mis seni silma jäänud, siis on nad väga püüdlikud küll koroonavõitluses. Desod,  maskid, küürivad ja puhastavad. Kuna rahvast üsna hõredalt, siis ninapidi koos olemist palju ei tekigi.

Rootsi laua tüüpi söömist pole, kõik kantakse lauda ette.

Lennukis maski kandmist jälgiti hoolega, olid kohe usinad märkust tegema.