Mehhikost välja ja sisse tagasi

Mehhikosse sisenedes saan turistikaardi (maksab lennufirma), millest alles jääv osa riigist väljudes ära anda tuleb. Kavas Mehhikost vahepeal edasi Guatemalasse (maad mööda, Palenquest Floresesse)jne siirduda, kuid hiljem kodulennuks ikkagi Mehhikosse tagasi jõuda. Küsimus teadjatele - kas Mehhikost väljudes tuleks a) kaart piiril ära anda ja järgmisel korral sisenedes uus kaart võtta (siis uue kaardi eest väljudes täishinda makstes); b) maksta piiril mingit maksu kaardi säilitamise eest (kuskil keegi mainis mingist 100 peesost); c) minna tuima näoga üle piiri midagi maksmata ja ära andmata? Senise taustauurimise käigus on jäänud põhimõtteliselt kõik võimalused üles, kuid millised on teie kogemused?

Igatahes Belize-Mehhiko piir oli selline, et ei küsitud nii väljudes kui ka uuesti Mehhikosse sisenedes mingeid pabereid. Tagasi minnes küll autoga oli ka see huvitav foori süsteem kus vastavalt fooris põlevale tulele sind kas otsiti läbi või mitte. Ma liikusin samas ka Mehhiko numbriga rendi autoga.

Aga kui soovin vahepeal Mehhikost Kuuba külastuse teha, kuidas siis turistikaardiga lood on?

Minu soovitus on selline, et kui lähed Guatemaalasse, siis kui piiri peal ei küsita, siis jäta see endine kaart omale. Kui küsivad, siis uuri järele, kas sealtsamast tagasi minnes piiri peal seda kaarti on. Teoreetiliselt peaks iga piiripunkt seda kaarti väljastama, selleks tuleb maksta 18-20$ kohapeal ning kaart on sinu.
Mehhiko turistikaardist on kirjutatud ka siin: http://studenttravel.about.com/od/mexicostudenttravel/f/mexico_visa.htm

Läksime Guatemalasse läbi Frontera Corozali. Sellel päeval Mehhiko piiriametnikke tööl ei olnud, niisiis jäi kaart kätte ja väljumise tempel saamata. Tõepoolest, bussijuht Mehhikos püüdis meile miskit kaarti ca. 150 krooni eest müüa, ja rääkis, et muidu tuleb tagasi tulles maksta 280. Saatsime ta pikalt.
Guatemaala ametnikud tegid imelikku nägu, kuid vormistasid sisenemise. Belizest uuesti Mehhikosse minnes küsis ametnik, et kas meil kaart on. Näitasime ette, saime templi ja kõik oligi OK. Midagi maksma ei pidanud.
Koju sõites Mexico City lennuväljal ei tundnud ükski ametnik meie lahkumise vastu huvi, nii et jälle tempel saamata ja kaart siiani käes.