Meie reis Läti-Leedu-Poola

Nimelt siis oleme otsustanud minna autoga Läti-Leedu-Poola reisile. Meid huvitaksid suuremad turud. Olen küll netist niipalju kui võimalik otsinud, kuid tekib küsimus kuna stardime 22.06.2012 õhtul kell 21.00 Helsingist ja piiri kavatsema ületada Pärnu kaudu minnes. Millega me peaksime arvestama seal? Kas ööbimiskohad tuleks eelnevalt ette broneerida/maksta? Ning kas keegi saaks anda mingeid linke kus oleks suuremad turud ? Siiamaani pole ma suht mingit aadressi kuskilt leinud ja kuna see on meie esimene reis niimoodi siis vähe kardan juba et ei leia üles. Alguses plaanisime aastase lapse kaasa võtta kuid oleme kuulnud õudusjutte et enam ei julge isegi minna.

Olen kõigile väga tänulik kes raatsivad vastata :) Päikest.

Vaata tripist Poola hulgimüügi alt (PTAK) ja ka seda , et kuni 1. juulini on jalgpalli MMi tõttu Poola sisenemisel kontroll. Ei saa aru , mis õudustest kirjutad, inimsööjad on kuki saarel.

Õudusjutud Poolast??? Kuulaksin neid ka huviga :D Poola on suurepärane paik autoga reisimiseks. Toredad inimesed, hea söök ja jook, odavad hinnad ning hotellides üldjuhul hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Ning teedemajandus on neil tänu EMile ka tunduvalt paremaks läinud.

Tänan teid. Kõik kes on käinud on rääkinud et autosid varastatakse ja et vargaid on palju jne. Kuna see on meie esimene reis siis tahtsingi küsida muljet. Kuid kas sealt PTAK-ist peab ostma hulgim või võib ka vähem ?

Millega võrrelda? Arvatavasti on vargaid vähem kui Soomes kuid kindlasti mitte rohkem kui Eestis või teistes Baltimaades. Kui oled ise ettevaatlik ja tähelepanelik (see kehtib muidugi kõikjal) pole muretsemiseks mingit põhjust. 10-15 aastat tagasi oli olukord tunduvalt hullem kuid tänapäeva Poola on sama turvaline kui enamus Euroopa riike. Head reisi!