Meribel 2009!

Paluks infot Meribel`i viimastest hindadest näiteks mäepilet, suusalaenutus. Ja kõigest mis huvitav oleks teada :)

Tsiteerides peaministrit- tule taevas appi!
Alusta ise Meribeli kodulehelt, sealt saad kõik ja ka viiteid laenutusele.

valdekolisi mõttetarku aga soov oleks infot saada inimeselt, kes kohapeal on käinud ja nõus rõõmsalt jagama oma kogemust. Kodulehelt oskab igaüks numbreid lugeda teadmisega, et kohapeal on palju teistmoodi. Küsimus oli ka huvitavatest teadmistest sealsest elust? Tänud juba ette !

Kui sa ise ei suuda midagi tarka küsida, siis ei maksaks ka eeldada mingit muud vastust, kui sa said.Kinnitan, et kõik vajaliku leiad kodulehelt ja kohapeal ei ole palju teistmoodi!
Kui midagi konkreetset teada tahad, siis saan võib-olla aidata.

Ka "huvitavaid teadmisi sealsest elust" on erinevad mäesuusa- ja lumelauafoorumid + samasugused portaalid NII TÄIS, et mina neid läbi lugeda ei jõudnud.
Ja ka minusugune "mõttetark" võib aidata, olen seal nimelt kordi käinud, kuid mitte laiskvorste. Konkreetsed küsimused, millele ise vastust pole leidnud - ja palun väga, äkki tean.

OK! Lihtsamalt saab ikka ka ;) Aga aitäh :)) Ja nüüd siis eriti tõsise näoga küsimus, Meribell`is heast suusalaenutusest, konkreetne koht ja mis tegelikult maksis? Hea oleks tegelikult selle aasta inf. Ja ehk tuleb lisaks midagi lõbusat ka :) ,hea pubi, ööklubi soovitus ...

Jään vastuse võlgu suusalaenutuse osas, pole huvi tundnud, vean alati oma laua/suusad ise kaasa.
Kuid pole ka kunagi kuulnud, et kodulehel avaldatud hinnad Alpide suuremates keskustes, kuhu ka Meribel kuulub, erineksid hooajal tegelikult küsitavatest. Ja usutav ka, milleks, kliente nagu muda ukse taga. Märtsikuust alates võib olla, kuid ka siis on see pleisside kodukail ülevail olnud.

Märtsikuul minek ja teemasse sobib see mõte hästi, et hinnad hakkavad erinema ... väikesed kogemused :)/Austria,Andorra,Itaalia/annavad eeldada ja on seni ikka grupi olemasolul väikese hinnaerinevuse saavutanud. Kodulehed on ikka üldise info jagamiseks. Prantsuse kogemus puudub ja sellest ka see küsimus tekkis. Küsimus Valdekule? Prantslastel on mingi lisa kindlustus? Ehk oskad ka sellest miskit rohkem kirjutada. Varasemad postitused ei anna siin selget mõtet. On see puudrisse sõidu lisa tagatis? Kui kohustuslik?

Sa ikka ei jäta oma jonni. Mis sa selle tegeliku maksumusega peale hakkad?
Lähen ise alles märtsis ja seega selleaastane kogemus küll puudub aga hinnad ju sõltuvuses ajast, konkreetsest suusast/lauast ja natuke ka sõnaosavusest.
Olümpiakeskuses oli natuke suurema ööklubi moodi asi, rohkem sellised väiksemad baarid ja söögikohad. Parematesse restoranidesse tuleb kohad eelnevalt broneerida. Võtmesõnadeks Savoy spetsialiteet, fondüü, raclett. Ükski nimi nüüd küll ei meenu.
Kuna Meribel on inglaste arendus, siis annab see ka tunda, nimelt apres ski elava muusikaga, kus inglased ennast tagasi küll ei hoia.

Carte Neige on Prantsuse Mäesuusaklubi kindlustusteenus, mis on mõeldud eelkõige väljaspool radu sõitjaile. Katab päästjate väljalennu ka kopteril, transa hospitali ja esmaabi. Sügavalt vabatahtlik, kuid soovitan soojalt- olen praegu Val Thorensis (Meribeli kõrvalorg), lund on palju kuid offis siiski mitte nii palju, et ükski salakivi lume all ranni ootamatult ei lõpetaks. Üleeilne õnnelik kogemus.

CN saab osta vist kõikide suusakeskuste piletikassadest, maksis mõni Euro/päev. Saab osta päevakaupa, kui suusakeskuses on mäepilet magnetkaart, siis laetakse CN info mäepiletile.

Täpsemalt- toksi Googlisse.

Personaalne tänu hea sõna ja kaasamõtlemise eest!:) Loodan siin veel tarkusi lugeda. Ja mis puutub aga nn. maksumusi jms, siis loodan siin märtsini aeg-ajalt lugeda värskemai lugusid. Ei ole ju võimalik, et meie meest seal ei käi ... selline, kes meenutada viitsib, mäletab ja on rõõmus ikka veel.

Väga õige aja valisid, saad päikest "maitsta"!
Aasta tagasi oli suusarent hirm kallis, kui ma õigesti mäletan, siis 180 eurot nädal aega. Kõik, kes rentisid, kirusid end. Suusakuurordi asi.
Kõrgetest hindadest hoolimata koge ka prantsuse söögikultuuri ja teenindust. See on omaette elamus. Toidud ei ole mitte ainult maitsvad, vaid näevad ka väga ilusad välja. Toore liha tellimisel ole ehk ettevaatlik, see ei maitse kõigile.

http://www.snowrental.net/be/ski.asp
..kaudu saab varustuse odavamalt rentida.
Ise lähen küll alles märtsi lõpus ning ei oska veel öelda, kas mingeid probleeme teenusega on. Kiire googeldamine suuremat jama ei näidanud ning hind väidetavalt 48% odavam kui kohapealt (Brides les Bains).