Mida teha Leedus?

Mõte minna autoga Leetu. Meid on 4 täiskasvanut ja viie aastane laps. Väike kodutöö on tehtud, Tripist kõik loetud:) Palanga, Neringa poolsaar, Ristimägi, Kura säär. Vilnius, Trakai loss. Kaunas ? Tagasi tulles põikaks läbi Riiast. Ööbime võimalusel telkides, Palangas ehk kasutame kodumajutust. Aga kui Palangast minna Neringale, kas siis oleks mõistlik kompsud kokku koguda ja sealt hoopis öömaja otsida (Nida)? Reis kestaks kokku kaheksa päeva. Oleksime väga tänulikud, kui oskaksite soovitada huvitavaid kohti, majutusi jms Leedus. Ka Lätis nt.

Tere! Olen igal aastal selle reisi ettevõtnud, küll mitte kaheksa päeva, aga kolm ööd umbes. Alati oleme maganud Palangal Hotellis. Käinud läbi terve selle poolsaare risti põikki, delfinaarium on äge ja meremuuseum, nõiamägi ja veetnud aega Palanga peatänaval. Ega seal vist muud ole, kui kena loodus ja sõbralikud kohalikud, mitte ei arvesta rahamaiaid Politseinike, kes Sind igal võimalusel natuke vaesemaks teevad. Aga nüüd see aasta on plaan minna 10 juuli ja tagasi ei tea millal. Aga mõte vist rohkem ööbimisega Kura säärel mõnes toredas majakeses ning seoses sellega oleks mulgi soov saada inimeste soovitusi ja näpunäiteid ja kontakte. Hotelle leiaks isegi.

Holari

Tere!

Mis hotellis te Palangas olete ööbinud? Miks mitte kodumajutus? Mõtlesime, et kui läheme praamiga Nidale, siis kas ei oleks mõistlik sinna ööseks jääda, tundub kuidagi rohkem kui päev avastamist väärt:) Meil plaan minna 3.7

Gal

.... Taikos g. 22, Nida, Neringa Tel. +370 698 11855 www.balticvega.lt Ööbisime 19-ndal juunil ,kõik vajalik olemas. Maksimaalselt 300 meetrit sadamast/keskusest. Head valimist ja reisi.

Miks valisime Hotelli, sest tundus odavam, kui arvestada hommikusööki ja muud ja mu venekeel ei ole kuigi tingimissõbralik:D JA üks koht mida vaatasime, oli JUBE, koer elas kah seal ja aina lõugas, tulime selg ees tagasi. Mul on plaan, et võtamegi seekord ööbimise Nidasse või sinnakanti, tundub nagu selline tore ja vaikne koht puhkamiseks.

Käisime üle-eelmine aasta Juulis Palangal ja lootsime ka kodumajutusele kuna tuttavad ütlesid, et probleeme sellega pole ja igalpool pakutakse. Kui me aga neljapäeval kohale jõudsime siis oli igalpool mõistlikemates kohtades silt "Vietu nera" vms e. siis kohti ei ole ning päris kaugele 5 korruselistesse ühikatesse ka ei tahtnud. Ka hotellid olid täis just kohalikke leedukaid kuna juulis on ka neil paljudel puhkused ja Palanga neile ju nagu meie Pärnu. Lõpuks leidsime ühe mõistliku hinnaga hosteli neljapäevast laupäevini, ka seal oli laup-pühap juba kõik broneeritud. Lisan veel, et rannarajoonis on tänavatel tasuline parkimine ja majutust otsides tasuks kindlasti uurida parkimisvõimalusi ja võimalikult ranna lähedale, et saaks jala randa minna. Käisime ka Klaipedes ning planeerisime ka Nidassee delfinaariumisse minna, kuid praamijärjekord oli nii pikk, et ei jõudnud seda lapsega lihtsalt ära oodata. Klaipeda ise on aga ka väga kena linn ja kui aega on siis tasub küll jalutada.

Suured tänud teile, saime kohe palju targemaks :)

Reisil käidud, aga järgmist "hotelli" küll ei soovita, lisaks kohutavatele ämblikele mis elamist ründasid oli seal ka äärmiselt must ja räpane, nt põrand oli just pesust märg aga laua peal oli tõsine kiht tolmu:( Ja hind oli päris kobe, arvestades seda et ei olnud ei auto parkimniskohta ega muud. Keeruline oli ka seda leida, tundus, et tuba oleks nagu ühistu poolt välja renditud. Aga jah, kole mustus saatis meid kogu reisi vältel.

www.balticvega.lt