Mida teha sügisel Hiiumaal?

Sügisene Hiiumaa on igaljuhul külastamist väärt! 

Nii? Kas mõni koht Eestis, mis pole külastamist väärt? Või mis selle postitamise mõte?

Oleneb millal täpsemalt, aga üldiselt toimub ka sügisel hulka üritusi (ka lastele) http://hiiumaa.events/ . 

Näiteks: 

Mis ja kus - Kõpu Hunt, Kõpu poolsaarel
Millal - start 08.11.2019 kell 18.00 (vajadusel võib muuta kellaaega) kuni 10.11.2019 õhtuni.
Ööbimine - esimene RMK Kalurikoja metsaonnis, teine RMK Ristna külastuskeskuses.
Matkaplaan
Matkame kerge kotiga, ööbimisasju liigutame autoga.
Reede õhtul läbime 7-8 km või 10 km (otsustame teel olles), aega kulub 2,5 kuni 3 tundi. Alustame Rebastemäe parklast ja otsime teel metsaonni üles 9 või 11 tippu.
Laupäeva distants on 20-23 km. Alustame vara ja tuleb pikk päev. Loodan, et täiskuu hakatis annab ka selle päeva lõpus meile rohkem valgust. Alustame metsaonnist ja teel Ristna külastuskeskusesse vaatame üle tipud, mis jäävad maanteest lõuna poole.
Pühapäeva distants on 17-20 km (sõltub reede õhtust) ja jätame selja taha kõik tipud, mis jäävad maanteest põhja poole. Lõpetame Kõpu tuletorni juures. Kes ei saa osaleda reedel, võib selle järele teha pühapäeva õhtul (mõte Kerstilt) - võin ka kaasa teha ;)
Lõplik distants ja liikumisele kuluv aeg sõltub teekonna valikust ja liikumisjõudlusest. Tuleb palju siksakke vasakule paremale, üles alla.
Hirmus armas, kui saate osaleda kõikidel päevadel. Kui ei, võib liituda nendel päevadel, kui saate. Tean, et nii mõnelgi on reede õhtu kinni, kuid on valmis liituma laupäeva hommikul.
Selga ilmale sobivad riided, kohustuslik on pealamp ;) Jalga mugavad matkasaapad, enamus teekonnast on maastikul. Matkakepid teevad ka edasiliikumise lihtsamaks.
Söök - lepime kokku hiljem. Sama ka rahaga (teine öö ja söök), kui teada lõplik osalejate arv. Registreerimine - helistage 528 9183, kirjutage, joonistage kallitar@gmail.com