trip-krainetrip-ukraine-dark
Mida tohib Torontosse viia?

Kes oskab oma kogemustest pajatada, mida ja mis koguses võib Canadasse sisse viia? Info selle kohta on (minu teada) vaid inglisekeelne ja praegu pole mul kahjuks aega peensusteni kõike läbi lapata (nii hästi ka keelt ei valda). Alkoholi kohta on küll selgelt välja toodud, kuid mind huvitab ka teave toiduainete kohta. Täpsemalt siis mesi, leib, maiustused, aga miks mitte ka kodune suitsuliha ja Tallinna kilud :-)

tohib viia kõike, kuid arvesta, et lennukis pead täitma maaletulekukaardi, kuhu kogu kaasasolev toidukraam kirja panna tuleb ja hiljem annad selle alusel piiril aru. mõtle siis juba aegsasti välja, kuidas vürtsikilu inglise keeles on :) karmimad reeglid olid minu mäletamist mööda kõiksugu seemnete jms-ga

Praktiliselt kõik, millest miskit kasvama saab minna on keelatud. Seemned, kartulid jne... Protsessitud produktid on tavaliselt limiteeritud.

Ülejäänud asjadega on rohkem koguse asi. Ütled "Gifts" või "Own use" ja keegi sind eriti ei kollita. Olen üle selle piiri käinud väga palju kordi ja kunagi pole probleemi olnud. Tuletan meelde, et tegemist on Canadaga ja seal töötavad piiril INIMESED.

Samas aga mõtle hästi järgi miks ja mida sinna tassida. Toit on seal kohati odavam kui Eestis, seega enda tarbeks pole kindlasti vaja. Eesti ja Vene Deli poodides on siitkandi maiustusi väga laias valikus. Peale selle on vähemalt minu arvates Kalevi toodete kvaliteet viimastel aastatel väga alla käinud. Eelistan ise laimat. Samas ei anna need võrrelda Canadas saadavate sveitsi toodetega. Samuti on deli poodides igasugused konservid, sprotid, kilud jne. Leib - samuti minu aru saamist eriline mõte puudub. 5 -10 aastat tagasi oli Eesti kaup väga hea ja kvaliteetne, samuti polnud sealsetes deli (näit IDA) poodides sellist valikut. Need ajad on möödas. Samas endale teeks rõõmu üks hea naturaalne kodune meepurk küll.

ma ei oskagi soovitada mida viia. Mis on see mis meid eristab? Tallinnas suveniiripoodides, eriti sadama kandis, on ülekaalus matrjoskad :). (Nali loomulikult).

Canada has complex requirements, restrictions and limits on the import of meat, eggs, dairy products, honey, fresh fruits and vegetables and other food from around the world. For example, root crops may be regulated and potatoes are prohibited. You can avoid problems by not bringing these kinds of goods into Canada.

Unustasin.

Ülalpool on kirjas, et peab kõik toidukraam kirja panema. EI pea. Tollikaardil märgid ainult YES toiduainete reale. Tolliametnik siis küsib MIS hiljem. Vastadki et näit: 0.5L of honey as a gift etc.. etc...

Tollikaarti saab alla laadida siit: http://www.cbsa-asfc.gc.ca/E/pbg/cf/e311/e311-07-09e.pdf

Tänud info eest! Põhimõtteliselt kaalusingi, et mida sellist kodumaist võiks väliseestlastele kostiks viia. Sellest ka mõte, et eesti leib, Kalevi maiustused, Kännu kukk jne. Kas ma saan nüüd õieti aru, et seda kõike võib ka sealt niikuinii leida või pidasid sa silmas, et endale pole mõtet sinna süüa kaasa tassida? Ausalt öelda ongi suht raske midagi erilist välja mõelda - pole ju siin eriti midagi sellist mida seal ei ole. Kui just käsitööd silmas ei pea.

Kännu kukke kindlasti ei ole. Mingi aeg oli LCBO poodides vanakas. Kuna olen sealt juba aasta eemal olnud, pole enam kindel. Mida sa siin külakostiks tuttavatele külla minnes viid? :). Tähtis on ainult tegu ise..

mitu liitrit siidrit viia võib ?. kanadas väga väike siidri valik ju ..

1.5 litres (53 imperial ounces) of wine; ■ 1.14 litres (40 ounces) of liquor; ■ a total of 1.14 litres (40 ounces) of wine and liquor; or ■ 24 x 355 millilitre (12 ounces) cans or bottles (maximum of 8.5 litres) of beer or ale.

Nii et otsusta ise, kuidas oma valikusse siidrit sobitada ja kui palju.

2 nädalat,et ära elada..? läheme 3-kesi ja ööbimine on tasuta.Kui paljuga peaks arvestama? kas 1000-cad aitab näo peale?Tegelikult suht tobe küsimus ,sest kõik sõltub....Ma pole enne reisinud eriti ja iga nõuanne kulub ära.Aitäh!!

Mu tuttav saab pensioni 800 CAD kuus ja tuleb ka toime, nii, et 1000 n"adalas per face saab hakkama kyll...

Kui ööbimine tasuta, siis ma arvan, et piisab ka 200-500 cad.