trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Japan+Kyoto+Tokyo LP-d viimatimainitud koodi kasutades kokku 25.51 naela, seega ka postikuludeta. Arvestades seda, et Tallinna Apollos ja Rahva Raamatus on Jaapani LP ca 400 krooni, siis kolm raamatut ühe hinna eest :)

LPga Marokos käies oli reaalsus kirjutatust sageli mõnevõrra erinev. Kommentaare lugedes on Jaapani LP just selles osas kuulus, et näiteks transpordiosa on juba ilmumise ajal ebatäpne, kuid eks internet aita. Tundub, et olen ise ikkagi peale eeltööd seekord RG poole kaldumas.

Eelm kevadel käisime Marrakechis nii, et lendasime Tallinnast Londonisse Estonian Airiga ja sealt Marrakechi Easyjetiga. Estonian Airiga sellepärast, et Marrakechi lend väljus samuti Gatwickist - ei viitsinud lennujaamade vahel sõitma hakata. Kogukulu läks meil vähe üle 5k, pikemalt ette ostes oleks saanud ca 3k eest. Märgatavalt odavam, kui 13k :)

Sri Lankaga sai jaanuaris HKG-BKK-HKG lennatud, kogemus väga meeldiv, just pardateeninduse osas - toit, tasuta õlu jms. Ainus miinus on see, et nad lendavad ülepäeva. Hind oligi kuskil 2300 krooni tuuri 4 kuud ette ostes

üldine skeem sama, kuludesse läks kaks särki rätsepaärist. samas ei leidnud meie, et oleksime tünga saanud, sest saime pool päeva praktiliselt tasuta ringi sõita ja särkide ostmine oli niikuinii plaanis - nüüd saime selle asja kaelast ära ja ostetud kraam toodi õhtuks hotelli veel kah.

vaata eelmist linki, kapid on tõeliselt suured, ühte suutsime sisse suruda kaks kohvrit ja seljakotid veel pealekauba

tohib viia kõike, kuid arvesta, et lennukis pead täitma maaletulekukaardi, kuhu kogu kaasasolev toidukraam kirja panna tuleb ja hiljem annad selle alusel piiril aru. mõtle siis juba aegsasti välja, kuidas vürtsikilu inglise keeles on :) karmimad reeglid olid minu mäletamist mööda kõiksugu seemnete jms-ga

shoestring-raamatud on sellised väga budget-trippijate raamatud. Definitsioon Lonely Planeti kodukalt - "Big trips on small budgets - the only guidebook series exclusively written for young independent travellers" Sellega peaks olema kõik öeldud.

Ise sain selle kampaaniaga tuleva jaanuari jaoks Hong-Kongi-Macao, Bangkoki ja Tai saarte raamatud. Krediitkaardilt läks maha ikkagi natuke suurem summa, kui esialgu lubati, kuid ma arvan siiski, et 430 krooni 3 raamatu eest on väga hästi saadud.

Räägin siin oma vanemate kogemusest - tulid teised käesoleva nädala neljapäeval Gran Canarialt. Tegemist oli 2-nädalase reisiga, seega olid nad minnes vist esimene rühm, kes Happy Traveli poolt sellel aastal Kanaaride poole lähetati.

Kogemused olid neil valdavalt positiivsed, kui välja arvata just reisikorraldajapoolne töö - ei toimunud lubatud eestikeelseid ekskursioone, firma kohapealse esindajad olid äpud jne. Õnneks on mu seeniorid ise ka ettevõtlikud inimesed ja said enda ekskurseerimisega suurepäraselt hakkama.

Oma kogemuse põhjal soovitaks suuremat korraldajapoolset orgunni soovivatele inimestele pigem Horizoni. Käisime sealkandis kolmel aastal järjest, kahel korral Horizoniga, ühel Novatoursiga. Ise haarasime kohe rendiauto ja olime omaette, kuid huvi pärast käisin ka kõigis infotundides. Horizoni esindajad andisd reegilina ikka adekvaatsemat infot, Novatoursi esindaja ütles näiteks konkreetselt, et auto rentmine on väga ebasoovitav, sest mägiteed on kohutavalt kitsad ja igasugune märgistus puudub - minu arust täielik desinformatsioon. Lisaks soovitas ta, et kui meil kõigest hoolimata peaks ikkagi tulema soov autot rentida, siis tema kaudu saab saare parima hinna - paraku oli see aga meie poolt omal käel leitud sõiduvahendi maksumusest ca 2 korda kõrgem.

Ühesõnaga - lennake kohale ja tegelega edasi omal käel!